Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


#31 2013-09-28 02:00:33

 Merkura

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 34
Punktów :   

Re: Love Games

Oj przestańcie. Odcinek był dobry. A cały serial nie może się opierać jedynie na Ice Kingu i Marcelinie. Chyba zapomnieliście, że to jednak Finn jest głównym bohaterem, a są jeszcze inne postacie, które zasługują na więcej uwagi. ;>

Offline

 

#32 2013-09-28 10:56:59

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Love Games

Tak defacto IK i Marcelina są też głównymi bohaterami, mają nawet własny wątek w fabule, który prawdopodobnie będzie się ciągnąć, a cały serial nie kręci się wokół Finna i Jake'a (a może i kręci...). Zgadzam się tylko z tym, że są postacie, które zasługują na więcej uwagi. Ogólnie odcinek zwalony, bo nie było pocałunku Finna i Slime Princess i leżenia na łyżkę :D

Offline

 

#33 2013-09-28 21:26:27

 CurrantCat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-09
Posty: 215
Punktów :   

Re: Love Games

A cały serial nie może się opierać jedynie na Ice Kingu i Marcelinie.

Tu chodziło bardziej o rozterki Finn'a. Moim zdaniem, wcześniejsze odcinki mialy bardziej zroznicowane tematy.

Pierwsze odcinki są najbardziej związane z głównym tytułem "Pora na przygodę". Sugerując się odcinkami z rozterkami Finn'a czasem mam wrazenie, ze serial powinien nazywac się "Pora na miłość" XD

Ostatnio edytowany przez CurrantCat (2013-09-28 21:27:04)


Haters gonna hate; send 'em to the Moon
We can't touch music, but music can touch us
- Mordecai

Offline

 

#34 2013-09-28 22:33:40

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Love Games

Tak sobie myślę, że teraz mamy dwie drogi dla rozterek miłosnych Finna:
1) Odzyska zaufanie FP i będą znowu razem.
2) Znajdzie sobie substytut dla FP w stylu "jeśli cierpisz z rozstania, to znajdź sobie nową dziewczynę/chłopaka"

Numer 1 jest bardziej prawdopodobny, bo nr 2 już był wykorzystywany przy PB, ale jeśli użyją go drugi raz, to czego mamy się spodziewać? Postać już pojawiającą się w AT, czy może kogoś innego, np. ludzką dziewczynę. Ja nie wiem co byłoby lepsze, z jednej strony chcę wiedzieć, jak będą wyglądały dzieci FP i Finna, a z drugiej nie lubię pustej osobowości FP i wolałbym kogoś o bardziej wyrazistym charakterze. Ale to dziewczyny Finna, nie moje, więc nie mam co wybredzać :D

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-09-28 22:35:22)

Offline

 

#35 2013-09-28 22:59:08

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Love Games

Plazmus napisał:

nie lubię pustej osobowości FP i wolałbym kogoś o bardziej wyrazistym charakterze.

Tak się składa że Flame Princess ma najbardziej złożoną, silną i tragiczną osobowość w całej tej kreskówce, ale co ja się tam znam, przecież Pen stworzył ją tylko po to by była chwilową dziewczyną Finna...

Rozczarowałeś mnie tym zdaniem.


Yay Beemo!

Offline

 

#36 2013-09-28 23:01:19

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Love Games

W takim razie możesz mi wyjaśnić co jest w niej takiego złożonego, silnego i tragicznego? Bo ja jestem tępy i nie doszukuję się rzeczy, których nie ma :0

Offline

 

#37 2013-09-28 23:07:14

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Love Games

Tragizmu tej postaci nie muszę chyba tłumaczyć, Finn złamał jej serce w najbardziej chamski sposób jaki dało się wymyślić (swoją drogą, przez odcinek Frost & Fire już nigdy nie spojrzę na Finna w ten sam sposób co kiedyś. Straciłem sympatię do tego bohatera). Co do siły oraz kompleksowości tej postaci, to wkrótce postaram się zebrać myśli i skrobnąć posta o tym co ja o niej sądzę. Bo wygląda na to że należę do tego 1% fanów AT którzy potrafią otworzyć oczy i niekiedy zobaczyć prawdziwość danych postaci, bez względu na to czy zostały stworzone tylko do bycia gwiazdami kilku odcinków, czy też nie.

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-09-28 23:09:07)


Yay Beemo!

Offline

 

#38 2013-09-28 23:12:47

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Love Games

Ja tylko sądzę, że FP zachowuje się tak, jak większość dziewczyn w takich sytuacjach, a nawet jeśli to zerwanie było bardzo chamskie, to nie wiem co było tragicznego w tym, dla mnie tragiczna może być śmierć rodziców w wypadku i dziecko lądujące w sierocińcu, a nie zerwanie z chłopakiem, nawet w taki sposób. No to czekam na twojego posta, który miałby mi "otworzyć oczy" na tą FP...

Offline

 

#39 2013-09-28 23:22:46

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Love Games

No tak, bo przecież większość dziewczyn wcale nie załamuje się z powodu złamanego serca i wcale nie opłakuje straty miesiącami jedząc lody przy telewizorze, tylko właśnie tak jak FP odbijają całe królestwo z rąk ojca który więził je niegdyś przez lata w szklanym więzieniu. Ależ stereotypowa jest ta FP.

Oraz, idąc twoim tokiem rozumowania, śmierć rodziców jednego dziecka wcale nie jest tragiczna, bo naprawdę tragiczna byłaby śmierć miliona rodziców naraz. Jeżeli myślisz, że złamane serce nie może być tragiczną sytuacją, to najwyraźniej nigdy takowego nie przeżyłeś. Good for you, boy.


Yay Beemo!

Offline

 

#40 2013-09-28 23:28:03

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Love Games

Plazmus napisał:

Ja tylko sądzę, że FP zachowuje się tak, jak większość dziewczyn w takich sytuacjach.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której inna/normalna dziewczyna zostałaby zmanipulowana przez swojego chłopaka do walki z szalonym staruszkiem z supermocami do napie*dalania. Dla mokrego snu tegoż chłopaka...

Plazmus napisał:

[...]a nawet jeśli to zerwanie było bardzo chamskie, to nie wiem co było tragicznego w tym[...]

Samo zerwanie może rzeczywiście nie. Ale bycie zdradzoną przez jedyną osobę, której mogła zaufać, bo jej apodyktyczny ojciec więził ją od lat niemowlęcych i nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym... To już raczej tak.

Ostatnio edytowany przez Ursusus (2013-09-28 23:31:12)

Offline

 

#41 2013-09-28 23:31:00

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Love Games

FP wkurzyła się i tyle. To przecież jest kreskówka, nie oczekuj, że w prawdziwym świecie będą żyli ogniści ludzie itd. W kreskówce są wyższe progi niż w realnym świecie i jej reakcja była do przewidzenia. No i z tym tokiem rozumowania to już odwracasz kota ogonem kompletnie, daj spokój.

Offline

 

#42 2013-09-28 23:40:25

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Love Games

Czyli co, jak ja się wkurzę, to też będę pusty? Bo domyślam się, że ty na jej miejscu byś się nie wkurzył tylko skakał ze szczęścia... btw, nie jestem pewien w którym momencie zrywania z Finnem FP się wkurzyła, bo jak dla mnie była smutna i załamana.

I skoro uważasz, że nie powinienem porównywać kreskówki do realnego życia, to czemu ty zrobiłeś to pierwszy przyrównując zachowanie FP do "większości dziewczyn"?


Yay Beemo!

Offline

 

#43 2013-09-28 23:48:19

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Love Games

To teraz tak, bo widzę, że zaczynasz już pisać w dziwny sposób. FP tak jak większość dziewczyn, po zerwaniu była załamana, a później wkurzona, jak widać w Earth&Water. Jest pusta, bo według mnie nie ma ustalonego charakteru i jest typową dziewczyną i nie ma w tym nic złożonego. A cała reszta, którą ciągle używacie jako argumenty, to są tylko skutki powyższych emocji.

Offline

 

#44 2013-09-29 00:08:26

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Love Games

Plazmus napisał:

FP tak jak większość dziewczyn, po zerwaniu była załamana, a później wkurzona, jak widać w Earth&Water.

Nie rozumiem, czemu naturalne, ludzkie zachowania punktujesz jako minus. Tak jak mówiłem, na jej miejscu zachowałbyś się identycznie. Ja zresztą też.

Plazmus napisał:

Jest pusta, bo według mnie nie ma ustalonego charakteru i jest typową dziewczyną i nie ma w tym nic złożonego.

No tak, z taką argumentacją nie sposób dyskutować. "Jest pusta, bo tak"; "jest typową dziewczyną, bo tak"; "nie ma w niej nic złożonego, bo tak". Jeżeli nie dostrzegasz w niej charakteru, to niestety ale nie pomogę ci bez względu na to jak wiele bym o niej napisał. Potrzeba pewnego poziomu świadomości by dostrzec rzeczy ukryte pod wszechobecną propagandą rzucaną zarówno ze strony fanów (w większości), jak i autorów (w mniejszości. Aczkolwiek odcinek Earth & Water zmniejszył moje złe zdanie na temat twórców i ich decyzji wobec FP, zatem do nich aż tak bardzo nie sapie).

Plazmus napisał:

A cała reszta, którą ciągle używacie jako argumenty, to są tylko skutki powyższych emocji.

Wybacz, ale nie zrozumiałem tego zdania ._.

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-09-29 00:12:48)


Yay Beemo!

Offline

 

#45 2013-09-29 00:20:03

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Love Games

Pacuszek, przeczytaj jeszcze raz całą tą dyskusję to zobaczysz, że nie wpisałem tego, że FP zachowuje się jak większość dziewczyn jako minus.
Jeśli chodzi o:

Pacuszek napisał:

No tak, z taką argumentacją nie sposób dyskutować. "Jest pusta, bo tak"; "jest typową dziewczyną, bo tak"; "nie ma w niej nic złożonego, bo tak".

To moja wypowiedź miała sens tylko złożona razem i nie powinieneś rozkładać tego na części.

Plazmus napisał:

Jest pusta, bo według mnie nie ma ustalonego charakteru i jest typową dziewczyną i nie ma w tym nic złożonego.

Uzasadniłem to, że jest pusta tym, że nie widzę jej charakteru i widzę tylko cechy ogólne dla dziewczyn, co zresztą napisałem już na samym początku:

Plazmus napisał:

wolałbym kogoś o bardziej wyrazistym charakterze

O bardziej wyrazisym charakterze.

Edit: Jedyna wypowiedź, która do mnie dotarła to ta Ursususa, bo mam już wrażenie, że ty tylko wymyślasz kolejne powody, żeby "wygrać" dyskusję...
BTW To nie jest odpowiedni temat do takich dyskusji i chyba warto się przenieść do wątku o FP, jak masz zamiar ciągnąć to dalej...

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-09-29 00:25:28)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonmistrz-chimchar.pun.pl www.nsaiirok11-13.pun.pl www.narutogamer.pun.pl www.swatliga.pun.pl www.magi1nation.pun.pl