#1 2013-05-16 23:56:09

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Powód zostawienia Simona przez Betty

Teoria pod właściwym tytułem: Betty to głupia Bleep-Blob (zaczerpnięte z wyrażenia "You son of a Bleep-Blob!" użytego przez wiewiórkę w odcinkach: The Duke oraz Princess Potluck)

Postanowiłam o tym napisać, ponieważ umieram czytając kolejne fanfikcje czy to spekulacje o tym jaka Betty jest cudowna i mądra, ale głównie o tym jacy to oni byli z Simonem szczęśliwi, oraz że kiedyś wszystko skończy się happy endem pod tytułem: Betty i Simon - na zawsze razem w wiecznym szczęściu.

Nie zapominajmy, że to ona zostawiła Simona będąc z nim jakby nie patrzeć w narzeczeństwie (a zwykle nie zamierza brać się ślubu z pierwszym lepszym kolegą) z powodu tylko i jedynie czegoś, co Simon powiedział lub zrobił po tym jak pierwszy raz założył koronę na głowę. Ani Simon, ani my nie wiemy co dokładnie się wtedy stało.

Według mnie są trzy możliwości:


1. Skrzywdził ją fizycznie
Tą zamierzam wyeliminować na starcie. Wiemy że kiedy Simon zdjął koronę, Betty patrzyła na niego z pogardą. Gdyby skrzywdził ją fizycznie, byłaby raczej wystraszona niż obrzydzona. Poza tym próbowałaby mu się jedynie wyrwać i jak najszybciej uciec, zamiast dogłębnie mu się przyglądać.

2. Powiedział coś niewyobrażalnie okropnego (tak utrzymuje większość fanów)
Simon podczas "wizard talking" mówi czasami o przepowiedniach, o których opowiada mu korona. Jedyną wystarczająco okropną rzeczą jaka przychodzi mi do głowy, którą mógł powiedzieć Betty tuż przed tym jak go zostawiła, jest przepowiednia wojny. I to nie taka byle jaka, ogólnikowa, tylko ze szczegółami co do czasu, miejsca, przyczyny konfliktu oraz przebiegu całego wydarzenia. Betty była jakiegoś rodzaju (jakiego konkretnie nie wiemy) naukowcem, więc mając pojęcie w tych sprawach mogła skojarzyć, że wizja o której mówi Simon nie jest bełkotem szaleńca, mało tego, wydała jej się bardzo prawdopodobna i możliwa do zrealizowania. (A była taka, ponieważ faktycznie spełniła się ona kilka lat później)

Betty mogła się tego na poważnie przestraszyć, widząc w tym momencie w Simonie kogoś, kto potrafiłby do tej wojny doprowadzić.

3. Regularny wizard talking (czyli Betty to Bleep-Blob)
Słowo "obrzydzenie", a raczej "pogarda" (contempt) użyte w kontekście opisu ekspresji Betty zanotowanej przez Simona w odcinku Holly Jolly Secrets Part II pasuje jak ulał do Ice Kinga i jego typowego "wizard talking", które we wczesnym stadium mieliśmy okazję obserwować w Simon and Marcy. Czyli typowe "The powers of ice and snow! Bla bla bla...".

Według tej teorii, Simon nie powiedział Betty nic strasznego czy niezwykłego, po prostu paplał o regularnych Ice Kingowych głupotach, a jego narzeczona zamiast spróbować dowieść przyczyny jego chwilowego zachowania lub spróbować mu pomóc, zostawiła go samego jak tylko w ich związku pojawił się pierwszy poważny problem.
Bleep-Blob.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#2 2013-05-17 06:56:06

 Arisu

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2013-04-16
Posty: 18
Punktów :   

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Przychylam do twoich teorii. Najbardziej prawdopodobne jest 2, lub 3, albo połączenie 2 z 3. Tyle że po pierwszych założeniach korony jej skutki raczej nie były aż tak intensywne. Możliwe, też że ją przeraził samym opowiadaniem o tym jaką moc ma korona, że mówi, ale to raczej nie dość dobry powód, aby odejść od Simona.

Teraz może ciut odbiegnę od tematu, ale sporo fanów zaczyna się zastanawiać, czy Betty to przypadkiem nie doktor królewna. Ja w to szczerze wątpię, to że są dziwnie podobne to za trochę za trochę za mało, aby tak stwierdzić.

Ostatnio edytowany przez Arisu (2013-05-17 06:56:53)

Offline

 

#3 2013-05-17 10:17:11

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Simon wspominał też, że nigdy później jej nie widział. Była jego narzeczoną, więc pewnie jej szukał. W pracy, u rodziców, ulubionych miejscach, itp.

All I know is I never saw Betty again.

Moja teoria jest taka, że Korona podczas pierwszego nałożenia opętała swojego nosiciela w większym stopniu niż w innych przypadkach (mogła objawić swoją zamkniętą w artefakcie samoświadomość) i zastraszyła/zaszantażowała Betty, że jeśli nie usunie się z życia Simon'a, może mu się stać coś o wiele gorszego od popadnięcia w szaleństwo. Betty wolała oszczędzić IK'owi cierpień lub śmierci i zniknęła z jego życia na dobre. Wychodzi na to, że nie na Simon'a wtedy patrzyła z pogardą, tylko na samą koronę.
Chociaż można to w sumie podciągnąć pod pkt. 2, więc nie wiem po co ja się w ogóle męczę z tym postem... Być może dlatego, że nie przemawia jakoś do mnie teoria z prorokowaniem i przepowiadaniem konkretnej wojny (Wybacz Kanno). Jeśli już, to dotyczyłaby raczej "drugiej epoki lodowcowej" vel zimy nuklearnej. I to dość ogólnikowo.

Offline

 

#4 2013-05-17 11:06:49

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Mimo że wewnętrznie bardzo chciałbym się opowiedzieć po którejkolwiek ze stron... to jakoś nie mogę :I Jestem zupełnie neutralnie nastawiony do Betty. Być może przez to że naprawdę mało o niej wiemy. Chociaż teorie Kannotekiny mają pewne podstawy, to wciąż ciężko mi się do nich przychylić. Wszak Simon mógł, na przykład, podważyć miłość między nią a Betty - kto wie czy po założeniu korony nakazał jej zniknięcie ze swojego życia, gdyż artefakt jest jego jedyną miłością. Albo powiedział (a wręcz rozkazał) jej żeby trzymała się od niego z daleka? Możliwości jest wiele, więc póki co zachowam wiedźmińską neutralność.

@Arisu - z tego co wiem, to na jakimś tam comiconie czy innym convencie Pen zanegował teorię jakoby Doctor Princess była Betty, więc można ją odrzucić na starcie.


Yay Beemo!

Offline

 

#5 2013-05-17 21:40:19

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Arisu napisał:

Teraz może ciut odbiegnę od tematu, ale sporo fanów zaczyna się zastanawiać, czy Betty to przypadkiem nie doktor królewna. Ja w to szczerze wątpię, to że są dziwnie podobne to za trochę za trochę za mało, aby tak stwierdzić.

Jezu Chryste, Panie miły! Jeszcze raz ktokolwiek choćby wspomni coś o tej teorii, to porozrywam go na strzępy! NA STRZĘPY!!
Rok temu (dokładnie mówiąc z lipcu) na Comic-Conie 2012 jeden z fanów zadał pytanie:
- Is Doctor Princess, Betty?
Pen w tym momencie spojrzał na Rebeccę Sugar mówiąc:
- Decide it.
Rebecca Sugar odpowiedziała:
- No.
Koniec sprawy. To było rok temu, nikt już później o tym nie wspominał. Koniec.


Tutaj jest filmik z Comic-conu. Fan który zadał to pytanie zaczyna mówić w 9:26, samo pytanie pada w 9:47


(((A w ogóle to teraz fandom mówi że Betty to Princess Bubblegum :I Ale ja wam tego nie mówiłam, a ta teoria to bluźnierstwo, dlatego piszę ją w trzech nawiasach.)))

Ursusus napisał:

Moja teoria jest taka, że Korona podczas pierwszego nałożenia opętała swojego nosiciela w większym stopniu niż w innych przypadkach (mogła objawić swoją zamkniętą w artefakcie samoświadomość) i zastraszyła/zaszantażowała Betty, że jeśli nie usunie się z życia Simon'a, może mu się stać coś o wiele gorszego od popadnięcia w szaleństwo. Betty wolała oszczędzić IK'owi cierpień lub śmierci i zniknęła z jego życia na dobre. Wychodzi na to, że nie na Simon'a wtedy patrzyła z pogardą, tylko na samą koronę.

Mówisz tutaj o rozmawianiu korony z Betty. Podczas gdy to Simon miał ją na głowie, nie mogła ona komunikować się z Betty :I Korona po prostu nie ma takich funkcji.

Ursusus napisał:

nie przemawia jakoś do mnie teoria z prorokowaniem i przepowiadaniem konkretnej wojny (Wybacz Kanno). Jeśli już, to dotyczyłaby raczej "drugiej epoki lodowcowej" vel zimy nuklearnej. I to dość ogólnikowo.

Ja sama w nią nie wierzę. Dlatego właśnie napisałam ją jako teorię której trzyma się większość fanów, ale która mi nie pasuje. Chociaż w sumie to fandom raczej stoi przy samej teorii że powiedział jej coś co ją przestraszyło, ostatecznie również przy tym że była to przepowiednia wojny. To że ta przepowiednia musiała być konkretna, i dla Betty jako naukowca wydała się wykonalna dodałam od siebie (próbując w tym momencie podbudować prawdziwość teorii, w którą sama nie wierzę :000).

Tak jak sami mówiliście, żadne najgorsze słowa nie są wystarczającym powodem aby zostawić Simona, dlatego ja stoję jednak przy tym że Betty to po prostu zimna Bleep-Blob.
Tak jak Bubblegum.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#6 2013-05-17 22:34:01

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Hmm... Chodziło mi raczej o takie klasyczne opętanie jak w, np. "Egzorcyście". Korona zaczęła gadać ustami Simona, mimo jego woli. Przyznaję, że może niezbyt jasno się wyraziłem. Mea culpa.

Kannotekina napisał:

[...]Betty to po prostu zimna Bleep-Blob.
Tak jak Bubblegum.

Z tym mogę się zgodzić w 100%.

Offline

 

#7 2013-05-17 23:24:29

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Ursusus napisał:

Hmm... Chodziło mi raczej o takie klasyczne opętanie jak w, np. "Egzorcyście". Korona zaczęła gadać ustami Simona, mimo jego woli. Przyznaję, że może niezbyt jasno się wyraziłem. Mea culpa.

A, ok. Już zrozumiałam.
Jednak zwykle po włożeniu korony zarówno Simon jak Farmworld Finn mówili bardziej o "power of ice and snow" oraz o przepowiedniach, niż o czymś takim jak "Jeżeli nie zostawisz go w spokoju, zabiję i jego i ciebie! Mwahahaha!". Nie zapominajmy że korona zmienia człowieka który ją nosi jedynie w dobrze nam znanego Ice Kinga - dziecinnego, egoistycznego, zapominalskiego, podrywającego kobiety niczym napalony licealista; nie w opętanego psychopatę-mordercę C:


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#8 2013-05-18 21:35:37

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Kannotekina napisał:

Nie zapominajmy że korona zmienia człowieka który ją nosi jedynie w dobrze nam znanego Ice Kinga - dziecinnego, egoistycznego, zapominalskiego, podrywającego kobiety niczym napalony licealista; nie w opętanego psychopatę-mordercę C:

Niekoniecznie. Nie wiemy co siedzi w koronie, a ganianie za panienkami jest raczej echem dawnej osobowości Simona, w tym przywiązania do Betty. Farmworld Finn po założeniu korony nie przejawiał takiej tendencji. W jego przypadku chodziło raczej o ratowanie wszystkich w około (Mertens'owie, Bartram, D-Gang) nawet jeśli ratowanym nie bardzo się to podobało.
Moim skromnym zdaniem, wychodzi na to, że mimo popadnięcia w szaleństwo, nosiciel zachowuje swoje najsilniejsze pragnienia, jednak na nich też odbija się wpływ klątwy (Zostają wyolbrzymione/zdegenerowane/itp.,itt.)

Naszła mnie taka myśl: A może Betty rzuciła Simon'a, bo ten zaczął wyjątkowo nieprzyzwoicie świntuszyć? Nie żebym w to specjalnie wierzył (ani pisał to wyjątkowo na serio), ale coś w tym może być.

Offline

 

#9 2013-05-18 22:55:09

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Ursusus napisał:

ganianie za panienkami jest raczej echem dawnej osobowości Simona, w tym przywiązania do Betty. Farmworld Finn po założeniu korony nie przejawiał takiej tendencji. W jego przypadku chodziło raczej o ratowanie wszystkich w około

Ganianie za panienkami jest echem osobowości Simona?
Nie znamy go za dobrze, wiem. Ale z tego co o nim wiemy Simon był nieśmiałym, nazbyt poważnym nerdem, a osobowość licealnego podrywacza, jaką dała mu korona jest wręcz jego odwrotnością :I

O Farmworld Finnie nie wiemy za dużo, bo widzieliśmy go w akcji jedynie kilka minut po włożeniu korony. Ale w zawsze kiedy wyobrażałam sobie Finna po latach noszenia korony, widziałam go jako takiego samego zboczonego napaleńca jak Ice King.

Ursusus napisał:

Naszła mnie taka myśl: A może Betty rzuciła Simon'a, bo ten zaczął wyjątkowo nieprzyzwoicie świntuszyć? Nie żebym w to specjalnie wierzył (ani pisał to wyjątkowo na serio), ale coś w tym może być.

Powiedziałeś "zaczął", tak jakby to trwało jakiś czas. Teoria tego typu mogłaby zadziałać gdyby zostawiła go po kilku tygodniach, a nie od razu.

Wybacz. Wiem że nie brałeś tej teorii na poważnie.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#10 2013-05-18 23:38:37

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Rzesz cholera... Znowu to moje nieprecyzyjne wyrażanie myśli :/
Chodziło mi o to, że te wszystkie porwania i uganianie się za królewnami są spowodowane tym, że w każdej z nich nieświadomie widzi Betty (najbardziej w Bubbelgum, pewnie przez to, że też jest naukowcem). Nazywał ją w końcu swoją "królewną". To jest zakorzenione w jego głowie głębiej niż jest w stanie sięgnąć moc korony.
A Ice Prince'a z alternatywnej przyszłości wyobrażałem sobie jako kogoś w rodzaju stereotypowego przywódcy sekty. Zbierającego wokół siebie wiernych twierdząc, że tylko on może ich uchronić przed czymśtam i rozciągającego swoje wpływy na coraz większą liczbę ludzi. [Uwaga!Chamski żart o religii!] Takim drugim Jezusem, tylko pieprzniętym.

Offline

 

#11 2013-05-19 12:06:39

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Powód zostawienia Simona przez Betty

Chwila moment. O Ice Princu, lub raczej alternatywnym Ice Kingu (na początku nazwa Ice Prince również wydała mi się pasująca dla Finna, jednak potem doszłam do wniosku że gdyby faktycznie rzeczywistość Farmworldu miała swoje kontinuum, Finn nazwałby siebie Ice Kingiem, tak samo jak Simon, ponieważ to imię jest czystym wpływem korony) to faktycznie masz rację. Właśnie przypomniałam sobie że wyobrażenie o nim jako o napaleńcu wzięłam z tego tumblr asku:

http://icekingfinn.tumblr.com/

Jednak odkąd zobaczyłam że Farmworld Ice King porywa tutaj królewny tak samo jak Simon, od razu wydało mi się to lekką dziurą a fabule.
W tym miejscu zwracam honor :I


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.moltencorelolclan.pun.pl www.tdisland.pun.pl www.le-parkour.pun.pl www.redorium.pun.pl www.devilz-shaiya.pun.pl