#1 2014-07-23 17:22:53

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Przyszłość

Witajcie serdecznie.

Nie jestem tu od początku, i zapewne ominął mnie złoty wiek działania tego Forum. Teraz, za sprawą postu Ejbiaka w temacie "Żydowska Gra", postanowiłem  poruszyć kwestie dalszej działalności tego miejsca spotkań. Jak wszyscy wiemy, a jest nas niewielu, administracja bywa rzadko, nie postuje etc. Trudno się dziwić, po prostu nie jest tutaj tłoczno ani zbyt żywo od pewnego czasu. To zrozumiałe.

Dla mnie to forum dyskusyjne było wyjątkowe. Rzadko kiedy dłużej pozostawałem na jakimś dłużej niż miesiąc, a tutaj zabawiłem bardzo długo jak na moje standardy. Dlatego darzę to miejsce szczególnym "uczuciem" jeśli mogę tak powiedzieć i najchętniej to bym nie opuszczał tej witryny. Niestety z bolącym sercem, trzeba zmierzyć się z faktami. A one są proste: Przyszłości tutaj nie ma. Trzeba podjąć po prostu szybką decyzje.

Moim zdaniem wyjścia są trzy. Jedno "Proste", jedno "Trudne" i jedno "Syzyfowe".

Proste: Czyli to co zaproponował Ejbiak w swoim poście o którym wspominałem. Po prostu przenosiny. W tym wypadku "Polski Bastion" wydaje się być najlepszym wyborem, przynajmniej tak mi się zdaje. Nie przeglądałem jeszcze dokładnie internetu pod tym kontem ale póki co Bastion wygląda całkiem ok. Myślę że część z nas już tam może być. Ja osobiście jeszcze nie założyłem konta choć najprawdopodobniej zrobię to jeszcze dziś. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zasilić grono społeczności fanów, które wydaje się być tam duże.

Trudne: Zakładamy nowe forum. To jest problematyczne i prawdopodobnie nie wypali. Ale daje nam okazje to stworzenia drugiego takiego miejsca jak to, oraz możliwość pełnego kształtowania forum. Nie jestem pewien czy to dobry pomysł ale warto o nim wspomnieć. Będziemy jednak potrzebowali speca od forów dyskusyjnych który wybierze najbardziej sensowny hosting, jakiegoś grafika i osobę chcącą pełnić funkcje administratora. 

Syzyfowe: To wyjście zakłada kontakt z Kanno i poproszenie o przekazanie uprawnień administracyjnych komuś z nas. Jeżeli oczywiście ona nie chce już osobiście sprawować pieczy nad tą stroną. Możemy spróbować tym ożywić to forum. Zrobić porządek i postarać się o reklamę. Obawiam się jednak że reanimacja trupa wiele nie da. Ale można zawsze spróbować.

Dlaczego o tym piszę. Zależy mi na tym żeby ekipa z tego forum, raczej trzymała się razem. Smutno by było się rozstać, więc chciałbym znać wasze zdanie. Jeżeli już się gdzieś przenieśliście, walcie śmiało gdzie. Może znajdziemy "ziemie obiecaną". Dodatkowo chciałbym ostrzec wszystkich nowych że raczej się nie podniesiemy tutaj tym tematem. Zaznaczyć jednak chciałbym że będę tutaj nadal, mimo wszystko. Najbardziej zależy mi na tej małej zabawie którą zacząłem w FanArcie. Fajnie by było stworzyć jakąś pamiątkę po tym miejscu. Jeśli możecie dołączcie się.

Ostatnio edytowany przez Darionizer (2014-07-23 18:54:51)

Offline

 

#2 2014-07-23 19:55:54

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Przyszłość

Z rozwiązań, które podałeś, Daro (mogę tak pisać do Ciebie?), wybieram wyjście nr 1 jako jedyną realną opcję.
Myślę, że pewną rolę w spadku aktywności naszego forum miał Bastion. Kiedy przekształcił się w forum miał już narybek w postaci fanów, którzy wcześniej oglądali tam odcinki, więc nie było powodu szukać innych stron i tym samym pchać się do nas.
Wczoraj utworzyłam na Bastionie profil o tym samym nicku co tutaj (gdyby ktoś się podejmował szukania mnie). Uważam, że możemy tam trzymać się razem. Może zabrzmi to sentymentalnie, cukierkowo i głupio (ale w sumie, pf, co mnie to obchodzi) lubię Was, łobuzy. Bo jesteście takimi ludzikami, z którymi bardzo miło mi się gada pisze i pewnie nawet z chęcią bym spotkała. Mimo tego, że czasami kłócicie się niczym koty w marcu, paskudy wy moje <3


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#3 2014-07-23 20:10:36

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: Przyszłość

Ależ proszę bardzo Kawko, mój nick jest straszny do napisania, mów mi jak zechcesz. Co do spadku aktywności to zdecydowanie masz racje, ja oglądałem odcinki po angielsku i szukałem tylko forum po polsku. Dlatego szybko znalazłem to miejsce. I bardzo dobrze. Też mi się wydaje że najlepszym rozwiązaniem jest to pierwsze. Nie ma co rozbijać społeczności na dwie strony internetowe, lepiej będzie jak zaczniemy się gromadzić (jako fani AT) w jednym miejscu ponieważ jest nas strasznie mało. Ja już też zarejestrowałem się na Bastionie.

Mam podobne odczucia, tutaj było miło i kameralnie dlatego dobrze będę wspominać ten serwis. Nie lubię zrywać znajomości dlatego rozpocząłem ten temat, po prostu chciałem wiedzieć gdzie was w razie czego szukać. :D

Offline

 

#4 2014-07-23 20:27:28

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Przyszłość

Na Bastionie jest opcja dodawania do znajomych


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#5 2014-07-23 20:46:59

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: Przyszłość

Faktycznie, super sprawa. Już cię chyba dodałem, bym nie zapomniał. W takim razie, mogę chyba oficjalnie już powiedzieć: Do zobaczenia przyjaciele.

Offline

 

#6 2014-07-24 10:21:20

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Przyszłość

Co do ostatniej opcji: Katasza została adminem na fanpejdżu Pora na przygodę na fb.  Można się z nią skontaktować.


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#7 2014-07-24 22:47:28

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: Przyszłość

O, kurde ktoś wybrał moją opcję! O, ja! Jaka podjara!
A, tak na serio, cieszę się że wybraliście tą "realną" opcję, tak będzie zdecydowanie lepiej ;)


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

#8 2014-07-24 23:08:31

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Przyszłość

Jeśli nadal ktoś sterczy tutaj i ma opory przed rejestracją na Bastionie, to niech weźmie pod uwagę to, że:
-Mamy aktywność na poziomie 100 postów dziennie.
-Siedem razy więcej użytkowników.
-Atmosferę bardzo podobną do tutejszej - tylko milszą. Nie ma płaczu, żalu, dram - głównie dlatego, że słuchamy ludu i zmieniamy forum pod ich wygodę.
-Dużo osób stąd ma już konto na Bastionie - brakuje tylko Kataszy, Kannotekiny i Pacuszka oraz kilku nielicznych. Większość jednak porzuciła nawet to forum dawno.

Offline

 

#9 2014-07-25 01:10:08

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: Przyszłość

Nie jestem pewien o jakich dramach mówisz, ale to już nie istotne bo fakty są faktami i Bastion w tym momencie jest najlepszym wyjściem. Zawsze wiedziałem że tu gdzieś w pobliżu krążysz Plaz. ;) Szkoda że większość się przeniosła bez słowa, nikt więc nie dorysuje "siebie" w naszym małym projekcie. No trudno, najwyżej tylko ja i Kawka będziemy mieć wspólne "zdjęcie". Poza tym ten trzeci plus wyszedł ci jak z komunistycznej propagandówki :D

Offline

 

#10 2014-07-25 09:27:15

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Przyszłość

"słuchamy ludu i zmieniamy forum pod ich wygodę"-padłam :D
Na razie tylko powiem, że to forum jest czytelniejsze. Na bastionie gubię się w postach, bo granice między nimi są niewyraźne.


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#11 2014-07-25 22:52:09

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Przyszłość

A co, nie prawda? Spełniam każdą rozsądną prośbę użytkowników, nawet jeśli nie jest ona wygodna dla mnie :p A co do czytelności, to planuję zmienić szablon jak dostanę hasło do FTP. Wybiorę schludny i prosty styl, prawdopodobnie pozwolę wybrać użytkownikom jeśli będę miał dylemat. Poza tym jest jeszcze możliwość, że zwyczajnie nie jesteś przyzwyczajona, Kawko ;)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bucktick.pun.pl www.meskiwzrokwdamskikrok.pun.pl www.dominiumcienia.pun.pl www.pggdamibm.pun.pl www.mse.pun.pl