#16 2014-01-30 22:26:43

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Nie jestem pewien czy korona lodowego króla mogłaby być wymyślną bronią. Zsyłanie na posiadacza szaleństwa nie jest dobrym sposobem na stworzenie żołnierza czy dobrego źródła mocy. Jak jakiś wynalazek mógłby wyjawiać tajemnice lodu i śniegu. Wizje, szaleństwo... Dla mnie to nie brzmi zbyt zachęcająco. W jednym z odcinków Balonowa mówi że nie może być nieśmiertelna ponieważ nauka jeszcze nie znalazła na to sposobu. A Król? Jest wyjątkowo żywotny dzięki temu paskudztwu na głowie. Z drugiej strony faktem jest że PB nie tknęła Enchiridionu.

Offline

 

#17 2014-01-31 07:49:40

 Dedal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 35
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Korona to trochę inna bajka. Też miałem pomysł na nią. A dokładnie na jej "kosmiczne" pochodzenie. Przecież najbardziej magiczne istoty w serialu to "Marsjanie". Co do Enchiridionu miałem pomysł, że księgę wydatowano na starszą od piramid w Egipcie, mimo, że spisana jest po Angielsku. Właśnie dlatego Simon po jej znalezieniu miał zostać uznany za oszusta i stracić pracę jako profesor archeologii. Dopiero kiedy Betty powiedziała Hunsonowi o odkryciu jej chłopaka, Zespół Badawczy wziął ją na warsztat i zaczął rozpracowywać jej sekrety. Enchiridion miał być kompendium wiedzy "wybrańca", bohatera. Każdego, czy walczyłby on tajemnymi mocami, czy nauką, czy i jednym i drugim. Enchiridion miał odsłaniać tajemnicę praw rządzących całym wszechświatem i pokazywać furtki pozwalające zmieniać rzeczywistość. Jakby to ująć, miał być tym czym się stał Prof. Paradoks z Ben 10. Miał to być guide book do obsługi świata.
Miał jednak być spisany tak, by tylko bohater mógł złamać jego szyfr. A i to było niemal niemożliwe. Zespół badawczy zaczął łamać ledwie kilka drobniejszych zabezpieczeń i już stworzyli imaginatron (Urządzenie spełniające życzenia, urządzenie dawało niemal boskie moce) i Bombę The Big One 01 (Bombę eksplodującą czystym złem i chaosem).

Ostatnio edytowany przez Dedal (2014-01-31 07:54:41)


"Twoja jest ziemia i wszystko, co na niej
  i co - najważniejsze - synu mój - będziesz Człowiekiem."
                                                                        - Rudyard Kipling

Offline

 

#18 2014-01-31 15:05:01

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Plazmus napisał:

Ale po pierwsze twoja teoria Ejbiaku jest przegrana na starcie, bo w oryginalnym scenariuszu do The Lich, podczas oglądania hologramu wieloświatów w Enchiridionie, zostało pokazane więzienie z największymi przestępcami wszechświata, w którym był według Licha (Billego) Ojciec Finna. Było nawet zbliżenie na niego. Mimo iż nie wykorzystano tego w odcinku, to widać, że podejście twórców jest inne.

I Bogu dzięki.


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

#19 2014-02-01 10:35:21

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Jeszcze korzystając z tematu: Zastanawia mnie realna siła Licha. Wiadomo ile się mówi: czysty chaos, zło, niesamowita siła zniszczenia itd. A jednak! W pierwszym spotkaniu jego fizyczna powłoka została zniszczona swetrem (!), co mocno go osłabiło. Czerpie on energię z odpadów radioaktywnych, jak mniemam. Krypta, w której wybuchła bomba i gdzie zakończyła się pierwsza walka, nie może być jedyną. Przecież to nie rozsądne, Lich musiał zrobić coś, by oszczędzić sobie trudu. Wiadomo, że oprócz opętań, potrafi także przybrać skórę przeciwnika. Prawdziwą skórę. Czy to, że pokonał Billego znaczy, że Billy podupadł na mocy, czy Lich jest silniejszy niż przedtem. Tak szczerze mówiąc, to Lich przegrał z F&J, tylko dlatego, że oni wypowiedzieli nietypowe życzenie, a Enchiridion został złamany na pół (co nie?). Poza tym, z tego co widać, to nikt nie pilnuje krypty Licha. Co teraz zrobi Lich oraz czy Rattleballs czy Finn po treningu mają z nim szanse?

Offline

 

#20 2014-02-01 12:55:55

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Wydaje mi się że Lich był po prostu zbyt osłabiony podczas walki z Finnem, bądź co bądź, spędził w tym bursztynowym więzieniu nie wiadomo ile czasu. Możliwe też że Finn wcale go wtedy nie zniszczył, a Lich specjalnie unicestwił swoją powłokę by opętać ślimaka i móc knuć jak tu dorwać Enchiridion i go uruchomić. Bycie uznanym za zabitego ma gigantyczne plusy. Pewnie zdawał sobie sprawę że Billy był już stary, wiemy także że od lat nie walczył z niczym, toteż nie był w formie. Dodatkowo możemy powiedzieć że atak z zaskoczenia miał o wiele większe szanse powodzenia, obiegła przecież Ooo wieść o jego śmierci. W sumie to nie wiemy jak potężny w rzeczywistości jest Lich, gdyby doszło do konfrontacji u Prismo wątpię żeby dali mu radę bez pomocy tego kosmicznego dziwoląga.

Offline

 

#21 2014-02-03 13:06:47

 Dedal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 35
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Czy ktoś zauważył, że Lichowi z od szaty wystają podarte rękawy fartucha laboratoryjnego?


"Twoja jest ziemia i wszystko, co na niej
  i co - najważniejsze - synu mój - będziesz Człowiekiem."
                                                                        - Rudyard Kipling

Offline

 

#22 2014-02-03 13:44:10

 MasterSkorpius

Użytkownik

42348136
Call me!
Skąd: Zona
Zarejestrowany: 2014-01-26
Posty: 89
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

To nie musi być fartuch. To mogła być jakaś bluza lub szata jasnoniebieskiego, białego lub szarego koloru.

Offline

 

#23 2014-02-04 15:25:31

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Dedal, czasami wydaje mi się, że nadinterpretujesz pewne rzeczy pod względem swoich sesji. Twój własny kanon jest ok., ale mało prawdopodobne, że będzie podobny do oryginalnego.

Offline

 

#24 2014-02-04 16:14:52

 Dedal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 35
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Wiem, ale ten kawałek ciuchu to nie ja zauważyłem;]


"Twoja jest ziemia i wszystko, co na niej
  i co - najważniejsze - synu mój - będziesz Człowiekiem."
                                                                        - Rudyard Kipling

Offline

 

#25 2014-02-06 12:04:49

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Cytat Darionizera z "Fanartu" napisał:

Kiedy spojrzałem na rysunek, to pierwsze co pomyślałem to: Narysował Cthulhu czy innego czorta od Lovecrafta.? Potem dopiero gdy przeczytałem że to Lich, zorientowałem się co widzę.

Tak sobie teraz wymyśliłem teoryjkę dzięki tobie Dario. A co jeśli Lich jest Wielkim Przedwiecznym/Kutulu/Kaiju/Innym stworem?

Offline

 

#26 2014-02-06 17:37:55

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: O pradawnym złu słów kilka - Lich.

Przestańcie mnie obgadywac, ja żyje i mam się dobrze :<


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.le-parkour.pun.pl www.sport-video.pun.pl www.moltencorelolclan.pun.pl www.redorium.pun.pl www.devilz-shaiya.pun.pl