#16 2013-11-28 15:14:38

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: James


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#17 2013-11-28 19:30:15

 Branoc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 41
Punktów :   

Re: James

Spoiler:

A może Balonowa stworzyła i zabrała ze sobą Jamesa właśnie po to, aby mieć jakąś drogę ucieczki. Wiedziała co czai się tam na dole. Potem sabotowała wszystko, co wymyślał Finn, jakby sama miała lepszy pomysł.

Offline

 

#18 2013-11-29 22:39:42

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: James

Spoiler:

To by dobrze pasowało - PB ma taki charakter, po którym można byłoby spodziewać się tego. Najpierw ma dylemat, więc robi sobie żywą istotę, by na niej przetestować swój plan. Jeśli się nie uda - nie szkodzi, w końcu ile się liczy durny cukierek. A jeśli się uda, to zawsze można udoskonalić jeszcze bardziej i znowu próbować ;O Jak ja jej nienawidzę.

Offline

 

#19 2013-11-30 00:26:31

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: James

Spoiler:

Czy ja wiem. Sam na drodze logiki wykluczył bym każdy pomysł Finna na ocalenie. No bo zobaczmy. Najpierw, radio. Cóż, tu faktycznie potencjalnie prawdopodobieństwo przeżycia jest całkiem spore, jeżeli założymy że ktoś kompetentny przybędzie i odpowie na wezwanie. Tylko że kto miał przybyć na pomoc w przeciągu około 7 min. Banany? Ich procesy myślowe są dosyć ograniczone, a umiejętności walki zapewne też. Drugą opcją była raca, ale tu także są podobne problemy. Ktoś musiałby najpierw sygnał zobaczyć, a potem przebyć na piechotę całą pustynie cudów by dotrzeć do Balonowej i pokonać toksyczne bestie. Ostatnim, i jedynym możliwym wyjściem było poświęcenie i akt heroizmu. Rozumiem czemu Balonowa nie pozwoliła Finnowi ruszyć, ale wydanie takiego polecenia Jamesowi było dość okrutne. Mogłaby chociaż wrócić po zwłoki Jamesa, i je wskrzesić za pomocą tej całej surowicy którą w pierwszym odcinku robiła. To by uzasadniło jej decyzje. Klonowanie w moim mniemaniu jest zwyczajnie obrzydliwe. Wyzbywa się w ten sposób jednostkę z jej unikalności.

Nie winie jej, ale nie oznacza to że nie potępiam takiego zachowania. Nie widzę innej możliwości, by wszyscy przeżyli. Być może jakieś wyjście było, macie może jakieś propozycje.

Ostatnio edytowany przez Darionizer (2013-11-30 00:26:42)

Offline

 

#20 2013-11-30 01:33:53

 Branoc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 41
Punktów :   

Re: James

Spoiler:

Celem mojego poprzedniego posta nie było stwierdzenie, że Finn miał dobre pomysły. Po prostu, zakładając że "tonący brzytwy się chwyta", Balonowa nie powinna niszczyć każdej możliwej okazji do ratunku. Chyba, że było jej wszystko jedno czy przeżyją, albo od początku miała inny plan. Co może oznaczać, że James był tam tylko po to, aby w odpowiednim momencie pozwolić reszcie ujść z życiem. Dla mnie wygląda to tak, jakby koleś był stworzony po to, aby umrzeć. Zwłaszcza, że ona wiedziała dokąd jedzie i co tam ją czeka, bo miała świadomość istnienia potworów. Taka spekulacja.

Offline

 

#21 2013-11-30 02:03:07

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: James

Spoiler:

Zrozumiałem treść posta, podałem jedynie argumenty na to iż miała racje skazując plany Finna na porażkę.

Osobiście odniosłem wrażenie że była wyraźnie zaskoczona takim przebiegiem spraw. Nie powinniśmy negować jej inteligencji. Gdybym to ja miał ruszyć do tak skrajnie niebezpiecznego miejsca, wiedząc że będą tam te bestie a droga ewentualnej ucieczki będzie wręcz niemożliwa (przecież to był dół), zabrałbym ze sobą więcej ludzi oraz sprzęt bojowy (Wiemy przecież że posiada niezły asortyment broni). Myślę że miała być to rutynowa akcja sprawdzenia poziomu radiacji żeby ocenić co będzie potrzebne do przemienienia pustyni w miejsce zamieszkania. Nie sądzę żeby przewidziała przebieg wypadków.

Czy jeżeli wiesz że na dole są zmutowane zombi, to wychodzisz tam bez broni i grzebiesz patykiem im w oku? Moim zdaniem, zwyczajnie nie miała pojęcia na co się porywa, nie sądziła że "to" tam jeszcze przetrwało. Gdyby wiedziała, zapewne postawiłaby na o wiele pewniejszy plan ewakuacji niźli poświęcenie kogoś.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobidezain.pun.pl www.pierwszae.pun.pl www.regatywat.pun.pl www.poke-arena.pun.pl www.lost24turnieje.pun.pl