Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


#1 2013-08-29 22:27:49

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

What time is it?

Jak uważacie, który jest aktualnie rok w uniwersum Adventure Time?

Ja ma własne o tym zdanie, ale kiedy ostatnio wypowiedziałam się na ten temat, okazało się że wszyscy mają inną ode mnie o tym teorię :I Więc tym razem poczekam na wypowiedź tłumu.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#2 2013-08-29 22:35:19

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: What time is it?

Osobiście, nie wydaje mi się, aby MW miało miejsce w dalekiej przyszłości od czasów w jakich znajdujemy się obecnie. Wnioskuję na podstawie architektury, sprzętu etc. które widzieliśmy podczas scen retrospekcyjnych. Dalszy rachunek wydaje się być prosty......


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#3 2013-08-29 22:50:38

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: What time is it?

Chyba jednak zakończę moje tajemnicze milczenie, bo niedługo zostanę źle zrozumiana.

Większość fandomu (bazując właśnie na architekturze i rozwoju nauki, m. in. kasetach VHS) umieszcza Great Mushroom War w latach '70-'80 XX wieku. Prawdę mówiąc, biorąc pod uwagę różne czynniki, jest to całkiem logiczna teoria. Jednak mi osobiście trudno wyobrazić sobie uniwersum AT jako spekulację tego "co mogłoby się kiedyś zdarzyć jeżeli cośtam cośtam, przez co świat za tysiąc lat wyglądałby inaczej niż będzie wyglądał a naszym uniwersum", a nie, tak jak wcześniej myślałam, czystą wizję przyszłości.

Krótko mówiąc, uważam za zbyt smutną teorię, że AT jest czymś co nigdy się nie zdarzyło i nigdy nie zdarzy. Czuję się dużo lepiej uznając przyszłościową wizję Pena i czekając na jej nadejście, dlatego umieszczam GMW podkoniec XXI wieku, a aktualny czas uniwersum w roku 3000 którymś (XXXI wiek).


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#4 2013-08-29 22:52:44

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: What time is it?

Spoiler:

http://images.wikia.com/adventuretimewithfinnandjake/images/8/89/S4_E15_zoomed_in_penny.png

Ten malutki drobiazd z odcinka "Sons of Mars" skłania mnie ku przekonaniu, że Mushroom War miała miejsce w 2. (najprawdopodobniej) albo może już 3. dekadzie XXI wieku.
Na monecie trzymanej przez Lincolna, aka. Króla Marsa, wyraźnie widać dwie cyfry roku 20xx, a trzecia... No na pewno nie jest to 0. Stawiam na 1. Tak więc 201x
Wychodzi więc na to, że akcja AT ma miejsce w 2/3. dekadzie XXXI wieku. Według naszej rachuby czasu. Nie wiadomo czy wojna, która praktycznie zaniholowana dość duży ułamek objętości globu, nie wpłynęła w jakimś stopniu na okres orbitalny Ziemi.
A nie zdziwiłbym się gdyby tak było...

Ostatnio edytowany przez Ursusus (2013-08-29 22:53:52)

Offline

 

#5 2013-08-29 23:12:07

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: What time is it?

Popieram Ursusa i dokładnie to samo miałam na myśli pisząc swojego posta.


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#6 2013-08-29 23:28:16

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: What time is it?

Miałaś na myśli monetę z Sons of Mars, Kataszo? To chyba muszę się nauczyć czytać dokładniej między wierszami :D

A tak poważnie:

Spoiler:

Dzięki Ursususie, ponieważ szczerze mówiąc nie wiedziałam o tym napisie na monecie Abiego. Teraz mam jakoby zaprzeczenie i zgniecenie glanem w beton teorii doprowadzającej mnie do rozpaczy.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#7 2013-08-29 23:40:50

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: What time is it?

Yhym. Nie, to moja wina, trochę dziś nie ogarniam i nie napisałam tego co najważniejsze.

Spoiler:

Co do teorii, to również początkowo myślałam, że były to lata 70-80 ubiegłego wieku, ale potem pojawił się odcinek "Sons of Mars" i wszystko się rozwiało. Mimo to wciąż nurtowało mnie, czemu sprzęty w uniwersum AT wyglądały jakby pochodziły z tamtego okresu, a nie np. nowsze technologie. I doszłam do wniosku, że może to kwestia większej trwałości i mniejszej inwazyjności sprzętów z tamtego okresu? Obecnie, przedmioty zazwyczaj kończą żywotność tuż po upływie okresu gwarancyjnego. To raczej luźna spekulacja, która ma po prostu uciszyć mój umysł, który wciąż pytał "DLACZEGO".


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#8 2013-08-29 23:57:12

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: What time is it?

Teoria Ursususa jest najbardziej prawdopodobna i na ten moment podparta jedynymi sensownymi argumentami, więc to kończy w pewnym sensie możliwe dyskusje na ten temat.


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#9 2013-08-30 23:07:51

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: What time is it?

Jesteś zbyt błyskotliwy Ursususie, zamykasz dyskusje zanim zdążą się stosownie rozwinąć :P


Yay Beemo!

Offline

 

#10 2013-08-30 23:13:50

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: What time is it?

http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/010/809/happy-oh-stop-it-you.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.weight-loss.pun.pl www.slipknott.pun.pl www.nh-team.pun.pl www.demo.pun.pl www.dragonballgoku.pun.pl