#1 2013-08-08 02:13:48

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Flame Princess

Ostatnio rozmawiałem sobie z Kannotekiną na temat FP, i stwierdziliśmy że byłby z tego całkiem niezły temat do poruszenia na forum. A jest co poruszać, szczególnie po odcinku Frost & Fire. Wiem, że 90% fandomu ma jednoznaczną opinię na temat FP, więc nie spodziewam się żeby ktoś sądził inaczej, ale ciekaw jestem czy ktoś zbliży się swoim zdaniem na temat FP do mojego. Zachęcam zatem do postowania!

http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2012/046/f/6/flame_princess_____by_joss_chan-d4puzvm.png


Yay Beemo!

Offline

 

#2 2013-08-08 09:35:46

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Flame Princess

Jak na razie z kilku tumblrów dowiedziałem się tylko, że Finn to kanalia, kretyn i jest teraz stawiany na równi z Magic Man'em i Ash'em.
Za to FP to nieszczęsna, poszkodowana bidulka, która prawie zniszczyła całe królestwo. Drugi raz! Ta dziewczyna to, na prawdę, cholerne wunderwaffe. Szczególnie że nie umie kontrolować swoich emocji i instynktów. Przez chwile przyszło mi na myśl, że jest ona takim ATowym odpowiednikiem marvelowskiego Hulk'a. Jak już zacznie, to niszczy w pi*du wszystko do gołej ziemi. Gorzej niż broń masowego rażenia, bo ta nie wykazuje choćby oznak świadomości.
Lubię ją i domyślam się jak się czuła po tym jak zdradziła ją jedyna osoba, której ufała, jednak nie mogę przestać myśleć o tym, że ma ona teraz duże szanse na zostanie nowym głównym antagonistą serii. Szczególnie jeśli Finn zacznie kręcić z innymi za jej plecami...

Offline

 

#3 2013-08-09 01:21:37

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Flame Princess

Tak... Nie lubię zbytnio FP.Jak ktoś już chyba powiedział (przepraszam, nie pamiętam kto) robi wrażenie jakby została wprowadzona do serialu, tylko by zostać dziewczyną Finna ( a jakby nie patrzeć; jest postacią drugoplanową).Wiemy o niej tylko tyle, że pochodzi z patologiczej ( xD ) rodziny i jest królewną/księżniczką (jest jakaś różnica ?).Po za tym, jak to jest z imionami księżniczek? Wiem tylko tyle, że PB ma na imię bodajże Bonnibel, a reszta?
Naprawdę ich rodzice byli tacy okrutni i nie dali im imon? Finn (inni bohaterowie chyba też) nawet zwracali się do nich skrótami...  Jeśli chodzi o przyjaciół to używanie skrótów jest w miarę ok np. LSP, ale do bliskich bym nie mógł... Ale wiemy inne czasy, inna kultura...

Offline

 

#4 2013-08-09 17:42:47

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Flame Princess

Plazmus napisał:

Jak ktoś już chyba powiedział (przepraszam, nie pamiętam kto) robi wrażenie jakby została wprowadzona do serialu, tylko by zostać dziewczyną Finna

To była większość fandomu.

Plazmus napisał:

Wiemy o niej tylko tyle, że pochodzi z patologiczej ( xD ) rodziny i jest królewną/księżniczką (jest jakaś różnica ?).Po za tym, jak to jest z imionami księżniczek? Wiem tylko tyle, że PB ma na imię bodajże Bonnibel, a reszta?
Naprawdę ich rodzice byli tacy okrutni i nie dali im imon? Finn (inni bohaterowie chyba też) nawet zwracali się do nich skrótami...  Jeśli chodzi o przyjaciół to używanie skrótów jest w miarę ok np. LSP, ale do bliskich bym nie mógł... Ale wiemy inne czasy, inna kultura...

Patologicznej??

Każda królewna (w uniwersum AT nie ma księżniczek, poza tym po angielsku i tak jest tylko jedno określenie "princess") ma prawdopodobnie własne imię. Inna sprawa że większości z nich, m.in. imienia Flame Princess nie było nam dane poznać. Możemy się jedynie zastanawiać czy zna je Finn, przez długi czas był w końcu jej chłopakiem.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#5 2013-08-09 19:46:15

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Flame Princess

Kannotekina napisał:

Plazmus napisał:

Jak ktoś już chyba powiedział (przepraszam, nie pamiętam kto) robi wrażenie jakby została wprowadzona do serialu, tylko by zostać dziewczyną Finna

To była większość fandomu.

Plazmus napisał:

Wiemy o niej tylko tyle, że pochodzi z patologiczej ( xD ) rodziny i jest królewną/księżniczką (jest jakaś różnica ?).Po za tym, jak to jest z imionami księżniczek? Wiem tylko tyle, że PB ma na imię bodajże Bonnibel, a reszta?
Naprawdę ich rodzice byli tacy okrutni i nie dali im imon? Finn (inni bohaterowie chyba też) nawet zwracali się do nich skrótami...  Jeśli chodzi o przyjaciół to używanie skrótów jest w miarę ok np. LSP, ale do bliskich bym nie mógł... Ale wiemy inne czasy, inna kultura...

Patologicznej??

Każda królewna (w uniwersum AT nie ma księżniczek, poza tym po angielsku i tak jest tylko jedno określenie "princess") ma prawdopodobnie własne imię. Inna sprawa że większości z nich, m.in. imienia Flame Princess nie było nam dane poznać. Możemy się jedynie zastanawiać czy zna je Finn, przez długi czas był w końcu jej chłopakiem.

Finn mówił do niej w odcinku Vault of Bones skrótem FP...

Offline

 

#6 2013-08-10 11:09:31

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Flame Princess

Między królewną a księżniczką różnica jest taka, że pierwsza jest córką króla i królowej a druga córką księcia i księżnej.
Może twórcy uznali, że ich imiona, jako postaci epizodycznych i drugoplanowych nie są istotne? Jednak... skoro Finn zwraca się do swojej dziewczyny FP, może to oznaczać, że ona imienia nie posiada :/


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#7 2013-08-10 11:24:19

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Flame Princess

KAŻDY posiada swoje imię. Inna sprawa ze my go nie znamy, tak jak przez jakiś czas nie znaliśmy imienia Simona.

Plazmus napisał:

Finn mówił do niej w odcinku Vault of Bones skrótem FP...

To że Finn zwrócił się do Flame Princess "FP" oznacza jedynie że takie są jej inicjały. Nie wiemy czy zna on jej imię i po prostu go nie używał, czy w ogóle go nie poznał.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#8 2013-08-10 11:56:33

 CurrantCat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-09
Posty: 215
Punktów :   

Re: Flame Princess

No więc tak... Ja się jakoś przekonać do niej nie mogę, zwłaszcza, że jej wątek został nagle wtrącony w historię Finna i Balonowej. Trochę to głupie, że Finnowi napisali taki scenariusz, ale to tylko moje zdanie. Wiem, że niektórzy akceptują to, ale FP... jak dla mnie zadaje Finnowi za dużo bólu, więc powinni pozostać w separacji. XD No i jeszcze dochodzi niemoc w zapanowaniem nad swymi zdolnościami wywołanymi przez emocje. Szkoda, że Balonowa jest za stara. XD


Haters gonna hate; send 'em to the Moon
We can't touch music, but music can touch us
- Mordecai

Offline

 

#9 2013-08-10 13:58:10

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Flame Princess

CurrantCat napisał:

Szkoda, że Balonowa jest za stara. XD

Miłość omija wszelkie granice czasu i przestrzeni !
Kannotekina, nie chcę nic mówić, ale twoje posty wydają się ciut agresywne dla mnie, a wiesz jak geniusze są wrażliwi :)

Offline

 

#10 2013-08-10 14:40:42

 Hadi

Użytkownik

7519055
Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Flame Princess

A ja właśnie nie lubiłam motywu FinnxBalonowa D: tak bardzo, że aż się ucieszyłam, gdy nagle ni stąd, ni zowąd zarzucili taką FP. Zresztą, zawet ją polubiłam <3 Lepiej, że dodali nową postać niż żeby na siłe wpychali kogoś Finnowi.
Swoją drogą ciekawe, czy znowu będą czekać kilkanaście odcinków, żeby kontynuować ten motyw ._.

Offline

 

#11 2013-08-10 14:47:21

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Flame Princess

Myślę, że danie nowej dziewczyny Finnowi byłoby niezłym zaskoczeniem,  bo teraz wszyscy wybierają PB czy FP :) Chociaż nie powiem chciałbym, żeby tak zrobili, nie wiem dokładnie czemu, ale chciałbym :)

Offline

 

#12 2013-08-10 15:18:36

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Flame Princess

Hadi napisał:

Lepiej, że dodali nową postać niż żeby na siłe wpychali kogoś Finnowi.

Plazmus napisał:

Myślę, że danie nowej dziewczyny Finnowi byłoby niezłym zaskoczeniem,  bo teraz wszyscy wybierają PB czy FP :) Chociaż nie powiem chciałbym, żeby tak zrobili, nie wiem dokładnie czemu, ale chciałbym :)

Sytuacja, w której dodany został do serii nowy bohater tylko po to aby być dziewczyną Finna, zdarzyła się już ponad rok temu. Nic takiego ponownie się wydarzy.

Plazmusie, jeżeli uważasz moje posty za agresywne to przykro mi, ale jak na razie nic takiego nie zamierzałam. Po prostu taki mam sposób pisania. Być może zmyliło cię wycapslockowanie JEDNEGO słowa, ale takie posunięcia zawsze mają służyć jedynie zaakcentowaniu ważniejszych elementów lub po prostu lepszej ekspresji.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#13 2013-08-10 15:52:12

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Flame Princess

Wracając jednak do tematu Flame Princess... Sama nie wiem już do końca co o niej myśleć. Chyba wciąż za mało poznałam jej rys psychologiczny, aby wydać jednoznaczną ocenę. Z jednej strony biedna, niezrozumiana istotka a z drugiej potwór siejący spustoszenie. Zawsze lubiłam skomplikowane postaci, ale ta jest dla mnie wyjątkową zagwozdką - może przez fakt jej nagłego pojawienia się? Prawdopodobnie może kolejny odcinek z jej udziałem pozwoli mi w końcu ustatkować swoją opinię.


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#14 2013-08-10 16:34:50

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Flame Princess

Kannotekina napisał:

Plazmusie, jeżeli uważasz moje posty za agresywne to przykro mi, ale jak na razie nic takiego nie zamierzałam. Po prostu taki mam sposób pisania. Być może zmyliło cię wycapslockowanie JEDNEGO słowa, ale takie posunięcia zawsze mają służyć jedynie zaakcentowaniu ważniejszych elementów lub po prostu lepszej ekspresji.

Przepraszam,  puśćmy to w niepamięć :P

Kannotekina napisał:

Sytuacja, w której dodany został do serii nowy bohater tylko po to aby być dziewczyną Finna, zdarzyła się już ponad rok temu. Nic takiego ponownie się wydarzy.

No tak, zupełnie o tym zapomniałem xD Więc jeśli miałbym wybierać między FP a PB, to bym wygrał tą drugą.Wydaje mi się, że Finn nie kocha FP, tylko użył
jej jako substytut PB, do której nadal pala uczuciem, tylko o tym zapomniał... (coś w stylu; "jeśli dziewczyna cię rzuci, to znajdź se nową")

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-08-10 16:38:04)

Offline

 

#15 2013-08-10 20:29:32

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: Flame Princess

Flame Priness...Nie wiem czemu ale bardzo ją polubiłem, jej wykonanie, charakter ( wiem dziwnie to brzmi ) chodzi mi o to że tak mało o niej wiemy...postać dość tajemnicza o dużym potencjale, gdyby zrobili kilka odcinków bardziej zgłębiające jej zachowanie i całokształt można by było więcej napisać.


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dobra-tv.pun.pl www.naruto-country.pun.pl www.hogwartwars.pun.pl www.biotechnologia-ajd.pun.pl www.eti.pun.pl