Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


#1 2013-07-06 23:04:25

 Smolar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 33
Punktów :   

Peppermint Butler

Zaciekawiła mnie jego osoba.. Najpierw w odcinku Death in Bloom - fakt, że zna Śmierć i że chciał ciała Finna i Jake. Wtedy nie wzbudziło to we mnie większego zainteresowania, ale teraz tak myślę.. Zna również Hunsona Abadeera, zajmuje się czarną magią (odc. The Suitor) itd. Sądzę, że w odcinku z królem robakiem nie bez powodu to właśnie Miętówka mówi Finnowi co musi zrobić, aby wydostać się ze snu.
Co o nim myślicie?

Edit od Admina: Zmieniłam tytuł "Miętówka" na "Peppermint Butler".

Ostatnio edytowany przez Kannotekina (2013-07-11 00:53:17)


Winter is coming..

Offline

 

#2 2013-07-07 11:14:46

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Jest dziwny. Wczoraj oglądałem odcinek The Suitor i aż się zdziwiłem, że Miętówka się para czarną magią. W komiksie Adventure Time 16, jest pokazana na moment przeszłość Lodowego Króla i widzimy tam jak rozmawia z Hunsonem Abadeerem, a Miętówka podaje im na tacy ciasteczka. Z tego komiksu dowiadujemy się, że zna (lub znał) Lodowego Króla co trochę mną wstrząsnęło.


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#3 2013-07-07 14:56:01

 Marcelina

Użytkownik

status -
-
Call me!
Skąd: Hogwart
Zarejestrowany: 2013-07-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Muszę szybko nadrobić zaległości w oglądaniu Adventure Time, jestem jeszcze trochę w tyle. Spróbuję zwrócić większą uwagę na postać Miętówki, może zauważę coś ciekawego. :)


I'm hurting you because I love you~ Marceline

Offline

 

#4 2013-07-07 21:27:53

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Dla mnie pan Miętówka jest jedną z ciekawszych postaci. Mówicie, że usługiwał IK i staremu Abadeerowi? A co powiecie na to: http://adventuretime.wikia.com/wiki/Fil … Butler.png
Kto wie, czy nie pracuje jako szpicel w Candy Kingdom. Może Miętowy nawet pochodzi z Nocosfery i naprawdę jest małym cukrowym demonem?


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#5 2013-07-07 22:10:27

 Smolar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 33
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Właśnie czytałam gdzieś, że miętówka często gra z Abadeerem w golfa.

Kawka napisał:

Kto wie, czy nie pracuje jako szpicel w Candy Kingdom. Może Miętowy nawet pochodzi z Nocosfery i naprawdę jest małym cukrowym demonem?

Cóż, to prawdopodobne. Ale będac w Nocosferze skąd znalazłby Śmierć? Abadeer chyba nie zna Śmierci tak..? tzn tak osobiście. jeśli się mylę poprawicie mnie :) wiemy że Śmierć zna Lincolna, tatę Marceliny też?
Chyba za bardzo się 'wciskam' w temat i czepiam głupich szczegółów :d


Winter is coming..

Offline

 

#6 2013-07-09 18:18:30

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Peppermint Butler

Miętkówka, tudzież po angielsku Peppermint Butler, to zdecydowanie jedna z ciekawszych postaci. Szczególnie zyskała moje zainteresowanie po odcinku "The Suitor". Większość osób zdążyło już przede mną wskazać wszystkie ciekawostki na jego temat, więc dodam tylko taką moją małą teorię/marzenie:

Mam nadzieję że to właśnie Peppermint Butler zostanie nowym arcy-wrogiem Finn'a, Jake'a i reszty bohaterów AT. Wiem że to może wydawać się dziwne, ale mam wrażenie że Miętówka kiedyś przejdzie na ciemną stronę mocy tudzież ujawni swoje prawdziwe oblicze. Po tym jak Lich (prawdopodobnie...) opuścił kreskówkę na stałe, brakuje mi porządnego, charyzmatycznego przeciwnika dla głównych bohaterów. A Pepper ma najlepsze predyspozycje by się nim stać.


Yay Beemo!

Offline

 

#7 2013-07-11 00:56:37

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Peppermint Butler

Smolar napisał:

Abadeer chyba nie zna Śmierci tak..? tzn tak osobiście. jeśli się mylę poprawicie mnie :) wiemy że Śmierć zna Lincolna, tatę Marceliny też?

Nie jest w żaden sposób potwierdzone że Hunson zna śmierć, ale wiele osób tak zakłada ze względu na jego kontakty z Pepbutem, a Pepbuta ze śmiercią.

FinnTheHuman napisał:

W komiksie Adventure Time 16, jest pokazana na moment przeszłość Lodowego Króla i widzimy tam jak rozmawia z Hunsonem Abadeerem, a Miętówka podaje im na tacy ciasteczka. Z tego komiksu dowiadujemy się, że zna (lub znał) Lodowego Króla co trochę mną wstrząsnęło.

Przypominam że komiksy nie są w żaden sposób kanoniczne. Chociaż czasami bym tego chciała :00

Jednak znajomość Pupbuta z Ice Kingiem w przeszłości została tak czy siak potwierdzona w odc. The Party's Over, Isla de Señorita kiedy Ice King mówił o tym że był kiedyś na imprezie z Party God'em u Pepbuta.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#8 2013-08-09 01:56:57

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Tak... Miętówka idealnie by się nadawał na wroga, a jeszcze jakby połączył siły z innymi złymi lub został przywódcą pokonanych(np. Kotem z "Dungeon") to byłoby często używane w kreskówkach, ale ciekawe rozwiązanie :)

Offline

 

#9 2013-08-09 17:47:00

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Peppermint Butler

Akurat PepButa jako antagonistę widzę raczej jako stojącego POD Hunsonem Abadeerem jako jego Lordem, niż przewodzącego własną armią zła. A nawet jeżeli zdarzy się coś takiego że PepBut zostanie niezależnym bohaterem negatywnym, to wydaje mi się że wystarczyłoby aby przyszedł Hunson, uderzył go w czoło i kazał zbierać się do domu.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#10 2013-08-09 18:29:20

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Peppermint Butler

Właśnie Pep imo ma ambicję żeby zostać najpotężniejszym złym. Przez lata zbierał siły pod przykrywką zwykłego lokaja, by w końcu wyjść z cienia. Cóż, na to najbardziej liczę!


Yay Beemo!

Offline

 

#11 2013-08-09 18:48:18

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Kannotekina napisał:

Akurat PepButa jako antagonistę widzę raczej jako stojącego POD Hunsonem Abadeerem jako jego Lordem, niż przewodzącego własną armią zła. A nawet jeżeli zdarzy się coś takiego że PepBut zostanie niezależnym bohaterem negatywnym, to wydaje mi się że wystarczyłoby aby przyszedł Hunson, uderzył go w czoło i kazał zbierać się do domu.

Jak dla mnie Hunson należy do Nocosfery i tam powinien zostać.Miał swoje 5 minut , teraz czas na Miętówkę !

Offline

 

#12 2013-08-09 19:12:14

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Nie umiem wyobrazić sobie Miętówki jako księcia ciemności. Mnie wystarczy, gdy zostanie tricksterem/szpiegiem, który będzie wplątywać swoje(lub Hudsona) ciemne interesy w życie innych bohaterów.


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#13 2013-08-09 19:12:34

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Peppermint Butler

Plazmus napisał:

Jak dla mnie Hunson należy do Nocosfery i tam powinien zostać.Miał swoje 5 minut , teraz czas na Miętówkę !

Wcale nie miał swoich 5 minut! Miał co najwyżej tylko 5 minut!
Gdzie jest Hunson? Ja chcę Hunsona! Kiedy będzie jego 5 minut??


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#14 2013-08-09 19:22:43

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Może w końcu wylezie z Nocosfery i najedzie armią nieumarłych Krainę Ooo, zrzuci PB z tronu*, wprowadzi trochę zamieszania...

*Czy co tam innego robią najeźdzcy i dyktatorzy.


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#15 2013-08-09 19:37:04

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Peppermint Butler

Zauważyliście, że Balonowa i Miętówką mają te same skróty swoich imion/stanowisk a mianowicie PB? Pszypaked nie sondze jak to się pisze w internetach ;)
A po za tym, co wy macie z Hunsonem? Ożeńcie się z nim jak się tak jaracie xD PepBut jest lepszy bo jest z cukierków ;)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eti.pun.pl www.naruto-country.pun.pl www.dobra-tv.pun.pl www.biotechnologia-ajd.pun.pl www.hogwartwars.pun.pl