Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


#76 2014-01-31 16:47:17

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: Co sądziecie o forum?

O tak chciałbym podyskutować o straszych odcinkach.


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

#77 2014-01-31 16:57:48

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Co sądziecie o forum?

Także droga wolna Ejblaku, jeżeli tylko masz jakieś pomysły na dyskusje :)

A na przyszłość Plazmusie, jeżeli chcesz abym zerknęła na jakiś konkretny temat to napisz mi o tym na privie, bo rzadko kiedy mam czas aby przeglądać wszystkie wątki żeby sprawdzić czy mnie tam przypadkiem nikt nie woła, a forum niestety nie ma możliwości prywatnego zawiadamiania użytkowników o takim fakcie.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#78 2014-02-04 15:27:48

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Co sądziecie o forum?

Mogłabyś również wyłączyć nabijanie postów w Offtopicu oraz "Przywitaj się". Oczywiście jeżeli kogoś w ogóle interesuje liczba postów sama w sobie.

Offline

 

#79 2014-02-04 22:05:15

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Co sądziecie o forum?

Co masz na myśli? Wyłączenie możliwości postowania w kategoriach "Off topic" i "Przywitaj się z nami"?


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#80 2014-02-04 22:09:51

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Co sądziecie o forum?

Wyłączenie licznika postów, nie pisania ich. To znaczy, że posty z tamtych działów "nie liczą się".

Offline

 

#81 2014-02-05 03:26:54

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Co sądziecie o forum?

I wish I had such powers, man :0
Szczerze mówiąc to jeszcze nie spotkałam się z forum, które liczyłoby posty z pewnych działów, a innych nie.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#82 2014-02-05 06:50:01

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Co sądziecie o forum?

Również nie kojarzę takiej opcji na gotowych forach. Plazmus zapewne ponownie podniesie temat utworzenia własnej strony :P

BTW. Kannotekino, wróciłaś już do Polski?


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#83 2014-02-05 07:13:45

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Co sądziecie o forum?

Kannotekina napisał:

Szczerze mówiąc to jeszcze nie spotkałam się z forum, które liczyłoby posty z pewnych działów, a innych nie.

To chyba jeszcze dużo musisz zobaczyć, bo na każdym forum, na którym się udzielałem, Administratorzy wyłączali punktowanie postów z Offtopicu i działów organizacyjnych, ponieważ wiele ludzi uczęszcza oraz pisze posty nie związane z tematem, a później mylnie zostają brane jako ci "doświadczeni forumowicze". BTW Kannotekino, nie pogniewasz się, jak powiem ci, co mi się nie podoba w forum?
Strona techniczna. Tylko i wyłącznie to. Chodzi mi o wybranie skryptu punBB, który jest najgorszy wśród silników na fora, a dodatkowo użycie "wyklikanego" forum, przez co nie masz dostępu do FTP oraz ewentualnej zmiany skryptu, czy ogólnej zmiany. Zaletą zrobienia forum przez FTP, po zrobieniu sobie darmowej domeny gdzieś indziej jest na pewno dostęp do FTP, co później pozwala na gruntowne zmiany. Mogłabyś wtedy np. zrobić kopię zapasową forum, usunąć je z serwera - wgrać lepszy skrypt, np. myBB do folderu z forum oraz jakiś CMS, np. Wordpress do folderu ze stroną. Dzięki temu na darmowym hoście i domenie masz więcej niż na klikaczu. Nie wiem, czy nie miałaś czasu, czy nie potrafiłaś zrobić. Spoko, tylko mówię, nie odbieraj tego agresywnie, czy cuś.
Wracając do wyłączenia licznika na wybranych działach - powinna być taka opcja w panelu admina, tam gdzie masz podgląd i edycję forum. Tak było w phpBB i myBB, więc tu też powinno być. A jak nie będzie, to wina słabego skyrptu.

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2014-02-05 07:16:16)

Offline

 

#84 2014-02-05 14:33:30

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Co sądziecie o forum?

Katasza napisał:

BTW. Kannotekino, wróciłaś już do Polski?

Oho, w poniedziałek dwa dni temu.
Tak będąc przy temacie, nie masz teraz kontaktu z Packiem? Bo odkąd zobaczył mnie na kamerce internetowej miesiąc temu nie mogę się z nim skontaktować. Tłumaczę sobie że sesja i jest zajęty, a chłopak się mnie zwyczajnie przestraszył :D

Plazmus napisał:

Strona techniczna. Tylko i wyłącznie to. Chodzi mi o wybranie skryptu punBB, który jest najgorszy wśród silników na fora, a dodatkowo użycie "wyklikanego" forum, przez co nie masz dostępu do FTP oraz ewentualnej zmiany skryptu, czy ogólnej zmiany. Zaletą zrobienia forum przez FTP, po zrobieniu sobie darmowej domeny gdzieś indziej jest na pewno dostęp do FTP, co później pozwala na gruntowne zmiany. Mogłabyś wtedy np. zrobić kopię zapasową forum, usunąć je z serwera - wgrać lepszy skrypt, np. myBB do folderu z forum oraz jakiś CMS, np. Wordpress do folderu ze stroną. Dzięki temu na darmowym hoście i domenie masz więcej niż na klikaczu. Nie wiem, czy nie miałaś czasu, czy nie potrafiłaś zrobić. Spoko, tylko mówię, nie odbieraj tego agresywnie, czy cuś.

W większości masz rację, ale przez ostatnie pół roku nie miałam czasu nawet żeby wejść na forum.
Ogólnie rzecz biorąc wszystkie skrypty udostępnione przez pun działają tak samo, różnica między nimi jest jedynie drobno-wizualna. Jedynym rozwiązaniem jest przenieść forum w zupełnie inne miejsce (nie wiem czy nie o tym mówiłeś), gdzie będę miała dostęp do większej ilości opcji i html'u.

Plazmus napisał:

powinna być taka opcja w panelu admina, tam gdzie masz podgląd i edycję forum. Tak było w phpBB i myBB, więc tu też powinno być.

Nope.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#85 2014-02-05 15:53:35

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Co sądziecie o forum?

Odezwę się dziś do Ciebie na Skype. To omówimy parę spraw forumowych i kilka innych.


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#86 2014-02-05 16:01:20

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Co sądziecie o forum?

Okej Kataszo.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#87 2014-02-05 18:39:03

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Co sądziecie o forum?

Ogólnie rzecz biorąc wszystkie skrypty udostępnione przez pun działają tak samo, różnica między nimi jest jedynie drobno-wizualna. Jedynym rozwiązaniem jest przenieść forum w zupełnie inne miejsce (nie wiem czy nie o tym mówiłeś), gdzie będę miała dostęp do większej ilości opcji i html'u.

Okay, czyli jesteś laikiem w tych sprawach, muszę wytłumaczyć prościej to ;)
Skrypt forum, jest to główny silnik, na którym jest ono zbudowane. Ze skryptów forumowych można wyróżnić, np.:
-phpBB
-myBB
-punBB
-IPB
-vB
Forum domyślnie nie tworzy się klikając w przeglądarce, a to jest jedynie ułatwienie dla tych, którzy się nie znają. Oczywiście wraz z 5 minutowym forum dostajesz gniot bez dostępu do FTP, do zrobienia kopii danych, zmiany domeny, hostingu i wraz z badziewnym skryptem. Na stronie pun.pl można zrobić ze forum, a każde forum zrobione tam ma skrypt punBB, który jest słabiutki i nie ma elementarnych opcji.
Profesjonalny i podstawowy sposób na zrobienie forum, to zarejestrowanie hostingu, np. na CBA. Następnie przez FTP (Twój tak zwany dostęp do HTMLa) przeciągasz pliki skryptu, który ściągnęłaś, np tutaj, na serwer. FTP to program, gdzie możesz operować swoją stroną całkowicie dowolnie, tak jak folderem na pececie.
W ostatnim masz rację - należałoby przenieść forum na "inne miejsce". Tyle, że nie wiem, czy możesz robić kopię zapasową na punBB. Prawdopodobnie nie będziesz tego mogła zrobić na forum "wyklikanym", więc pozostaje zrobienie forum od nowa. Ale tym razem musiałabyś komuś zlecić zrobienie tego, bo może być zbyt trudnedla ciebie. Ale kto wie, jest tyle poradników.
PS: Drugi raz przepraszam, że się tak czepiam.

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2014-02-05 18:41:17)

Offline

 

#88 2014-02-08 13:29:58

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Co sądziecie o forum?

Po dyskusji na posiedzeniu Zarządu, postanowiłyśmy że rozpoczniemy pracę nad stworzeniem nowego forum. Póki co będzie trzeba ogarnąć sprawy organizacyjne. Zapytam już jednak czy macie jakieś konkretne preferencje co do skryptu, domeny, hostingu? Może jakieś sugestie?


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#89 2014-02-08 14:11:26

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Co sądziecie o forum?

Ech... Mam nadzieję, że dacie sobie radę i zrobicie coś dobrego. Czytajcie dużo poradników typu "jak zrobić profesjonalne forum" oraz polecam zrobić taki myk. Otóż przed rozpoczęciem działań na serwerze zróbcie sobie forum na jakimś słabym, badziewnym hoście, a gdy idealnie będzie pasować layout oraz inne rzeczy, to zainstalujcie to na właściwym serwerze. Krótko mówiąc: wpierw przetestujcie wasz układ na jakimś darmowcu. Jak będzie git, to zróbcie tak samo na właściwym serwerze.

To tak:
Najpierw chciałbym zasugerować zrobienie wpierw strony, a później doczepienie forum. Czemu? Abo ludzi ciągnie nie tylko do miejsca, w którym się dyskutuje, ale także do miejsca, w którym znajdziesz szybko newsy, obszerne artykuły na temat serialu itd. itp. Poza tym taki swoisty kompleks dobrze robi dla fandomu i daje poczucie większego profesjonalizmu.

Prosta domena "adventuretime" + .net/.pl/.org itp. na kształt poprzedniej jest w porządku, ale... Potrzeba nam chwytliwej nazwy, chwytliwe nazwy odwołujące się do serialu zawsze dodają popularności. Coś jak "landofoo.com" - o to mi chodzi. Najpopularniejsze forum o AT, a nie ma domeny "adventuretime.com". Ja stawiam na "candykingdom.?" ? - nie mam pojęcia co tam wymyślicie, wszystko będzie dobrze. .Net, .com, .pl, .org, jak tam chcecie. Jednak mówię - domena stawiająca na miejsce w uniwersum serialu to fajna rzecz.

Druga sprawa dotycząca domeny - zależy czy macie kase czy nie. Bo o wiele profesjonalniej brzmi "candykingdom.pl" niż "candykingdom.cba.pl". Jeśli nie macie pieniędzy i chcecie wziąść subdomenę - nie polecam prv.pl, cba.pl. Polecam zaś zagraniczny host 000webhost.com. Jednakże tam mają całkiem długie subdomeny. Zaś ilość transferu oraz serwery stoją na wysokiej jakości.
Jeśli macie kasę, to chyba najlepszym wyjściem będzie ovh.pl lub linuxpl.com. Zauważyłem, że najczęściej tam rejestrują domenę oraz hosting. Cena to jakieś 30 zł za rejestrację oraz 100 miesięcznie. Chyba, trzeba sprawdzić.

Skrypt forum:
1) Jak macie kase to IPB. Invision Power Board zawsze był symbolem dobrego forum, ale jest cholernie drogi. Chyba, że z was piratki są skryte, to mniej słuszną drogą też się da ;D
2) Jeśli nie macie, to myBB - jest dobry do wszystkiego i ten wybrałbym osobiście.
3) Jeśli decydujecie się na prostotę jak na tym forum, to phpBB3 będzie git, ale każdy poleca myBB, ponieważ spełnia o wiele więcej funkcji.
Jednakże polecam myBB, bardzo dobry skrypt, naprawdę. Jeśli mógłbym, to bym pomógł robić layout, szablon oraz instalować dodatki i różne rzeczy.

Skrypt strony (jeśli zdecydujecie się na nią):
Tutaj jest duży wybór, a ja sam nie mam dużego doświadczenia. Jadnak polecam Extreme Fusion, bo jest proste, wygodne i łatwo robi się graficzne pierdółki itd.

Oraz polecam się w roli przyszłego moderatora/redaktora/innej funkcji, ponieważ chętnie bym pomagał ulepszać forum i ewentualną stronę.

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2014-02-08 14:29:24)

Offline

 

#90 2014-02-08 15:15:28

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Co sądziecie o forum?

Hmm, po co to nowe forum?


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.whitepower88.pun.pl www.tmds.pun.pl www.farmacjacmumk.pun.pl www.mfporadnik.pun.pl www.oazambdrprokocim.pun.pl