Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-05-22 11:13:16

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Steven Universe

http://24.media.tumblr.com/5f7ded0950a5b40c28ea3cb4958ad569/tumblr_mhh47hMFbk1qhjcclo1_1280.jpg

Steven Universe is a coming-of-age story told from the perspective of Steven, the youngest member of a team of magical Guardians of the Universe.

Jak pewnie słyszeliście Rebecca Sugar jakiś czas temu porzuciła pracę nad Adventure Time, aby zająć się swoim nowym serialem Steven Universe. Rebecca jest pierwszą kobietą w historii Cartoon Network, która samodzielnie stworzyła własny serial.

Wczoraj w sieci pojawił się odcinek pilotażowy:



Design postaci nieco różni się od tego z plakatu, ale to oczywiście dlatego że odcinki pilotażowe zawsze pochodzą ze wczesnych projektów. Dla przykładu statnio Rebecca przesłała plakat, który pochodzi z jeszcze wcześniejszych projektów niż pilot:

http://24.media.tumblr.com/30edc28d1a2f69c80113ee4326cb183f/tumblr_mn6m5plEZE1qhjcclo1_1280.jpg

Mi pilot bardzo przypadł do gustu! Nie wiem jak będzie to wyglądało w faktycznym serialu, ale pilot wydaje się być w stylu tych starych kreskówek, szczególnie pod względem wizualnym. Sama animacja była bardzo rebeccowa, zwłaszcza kiedy porównać ją z animacją z jej projektu Singles z czasów Rebecci studiów:



Edit: (22.05.2013)
O, napisałam chwyty do tej piosenki, którą śpiewa Steven! Jeszcze nie jestem pewna słów, ponieważ pisałam je ze słuchu. Jak ktoś zauważy błąd to proszę mnie poprawić.

If you're evil and you're on the rise F A
You can count on the four of us taking you down B C
'Cause we're good and evil never beats us F A
We'll win the fight and then go out for pizzas B C
We are the crystal gems F A
We'll always save the day B
And if you think we can't Bm
We'll always find the way F
That's why the people of this world believe in A B
Garnet, Amethyst and Pearl and Steven! Bm

Ostatnio edytowany przez Kannotekina (2013-05-22 14:15:50)


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#2 2013-05-22 15:29:18

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Steven Universe

Już wcześniej widziałem ,,Singles". Fajny pomysł!


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#3 2013-05-22 19:46:00

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Steven Universe

Arisu napisał:

ale anime nie jest kreskówką

Jak to nie jest? :IIIIII


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#4 2013-05-22 22:06:25

 Arisu

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2013-04-16
Posty: 18
Punktów :   

Re: Steven Universe

Oj, namieszałam, usunęłam posta bo wyświetliło mi się że napiłam 2 identyczne posty jeden pod drugim i chciałam jeden z nich usunąć, a oba się usunęły :I (z resztą w użytkownikach również wyświetla mi się: 2 zalogowany(ch): Arisu, Arisu  Nie wiem czy to moja wina, loguje się zawsze z tego samego komputera :I

Co do różnic między bajką a anime, różnią się tym, że anime porusza różną tematykę, jest skierowana do odbiorców w różnym wieku, poniekąd może być brutalna, bardzo poważna, głęboka, nie trafiłaby do dzieci. ( Jak to mi dokładniej koleżanka sprecyzowała)

Z tych powodów oraz pochodzenia przeważnie japońskiego anime nie jest zaliczane do bajek. Nie każdy to uznaje, bo nie jest to nigdzie oficjalnie zapisane, ale żaden fan anime którego znam nie zaliczyłby anime do bajki. Wiem to skomplikowane ale ufam ludziom którzy naprawdę się na tym znają i podzielam ich zdanie.

Offline

 

#5 2013-05-22 22:25:55

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Steven Universe

Nie chcę w temacie o Steven Universe zaczynać tego typu kłótni. Ale najpierw powiedziałaś że nie jest kreskówką, później zmieniłaś zdanie że nie jest bajką. Ja nie znam się zupełnie na anime i tego typu rzeczach ale umiem korzystać z wikipedii:

Bajka – (mit, legenda) krótki utwór literacki zawierający morał; opowiada o wydarzeniach nieprawdziwych, np. Legenda o Warszawskiej syrence.
Film animowany - rodzaj filmu, który jest tworzony techniką zdjęć poklatkowych, rejestrujących na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu. Najczęściej są to fazy rysowane, stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki.

To nie zależy od tego co kto uznaje a co kto nie uznaje, ani do jakiego typu odbiorców jest to kierowane. Jeżeli coś stworzone jest techniką rysunków poklatkowych, jest to automatycznie filmem rysunkowym, czyli potocznie kreskówką.

Edit: (22.05.2013)
Co do twojego błędu, to możesz o tym napisać w kategorii Forum / Pytania dotyczące forum. Ja nie miałam takiego problemu, ale jeżeli okaże się że miał go również ktoś inny to spróbuję coś zadziałać. Jeżeli nie, to może nie jest to wina serwisu.

Ostatnio edytowany przez Kannotekina (2013-05-22 22:30:29)


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#6 2013-05-23 00:02:51

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Steven Universe

Ten pilotażowy odcinek Stevena był świetny! Jestem ciekaw jak ta kreskówka będzie wyglądać w dniu premiery.


Yay Beemo!

Offline

 

#7 2013-05-23 00:06:14

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Steven Universe

Rebecca mówiła że dużo się zmieniło od odcinku pilotażowego.

Edit: (23.05.2013)
Na prawdę spodobała mi się ta piosenka :00 Z tego zachwytu wycięłam ją i umieściłam na youtubie, teraz nie mogę przestać jej słuchać:

Ostatnio edytowany przez Kannotekina (2013-05-23 12:57:46)


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#8 2013-05-23 16:02:38

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Steven Universe

Trochę szkoda, że Rebecca Sugar kończy z pracą przy Adventure Time. Zastanawia mnie czy od czasu do czasu będzie jednak tworzyć jakieś piosenki, bo bez tych piosenek, Adventure Time już nie będzie takie same


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#9 2013-05-23 19:15:08

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Steven Universe

O to samo się kiedyś spytałem Kannotekiny, i już znam odpowiedź. Niestety...

Otóż piosenek tworzyć nie będzie, bo to wiąże się z pisaniem całych odcinków na co ona nie ma czasu, wszak zrezygnowała ze storyboardowania AT na rzecz Steven Universe. Chociaż mimo tego, gdzieś głęboko wewnątrz mnie, tli się taki płomyk nadziei, który mówi mi że jeszcze usłyszymy w Adventure Time piosenkę Rebecci ;)


Yay Beemo!

Offline

 

#10 2013-05-23 22:21:15

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Steven Universe

Dzisiaj w Białymstoku złapałam wi-fi w centrum handlowym w okolicach restauracyjnych, tam właśnie napisałam post o tym że już Pacuszek się mnie o to pytał. Ale potem wyszłam z restauracji do sklepu, zgubiłam wi-fi i post się usunął :I Wracam do domu, a Pacuszek napisał że już się mnie o to pytał! Ha.

Tak więc żałuję tak samo jak wy, ale nie sądzę że Rebecca Sugar zdecydowała się na coś takiego jak gościnna piosenka. Nawet nie dlatego że nie ma czasu, tylko dlatego że nie po to opuściła Adventure Time, żeby teraz gościnnie w nim bywać.

Edit: (21.07.2013)
Prawdopobnie nikt tego nie zobaczy, ponieważ jak zwykle to mój post jest ostatni, więc edytuję go zamiast dodać nowy.
Ale proszę bardzo. Piosenka Gigant Woman z epizodu Gigant Woman z Comic-Conu 2013:


Oraz cośtam cośtam z Rebeccą Sugar:


Edit: (11.08.2013)
Chyba padło mi na głowę. Chwyty to Gigant Woman - piosenki która nie jeszcze istnieje, z epizodu który jeszcze nie istnieje, z serialu który jeszcze nie istnieje.

All I want to do is see you turn into a giant woman, a giant woman F G7 C E7
All I want to be is someone who gets to see a giant woman F G7 C E7
All I want to do is help you turn into a giant woman, a giant woman F G7 C E7
All I want to be is someone who gets to see a giant woman F G7 C
Oh I know it'll be great and I just can't wait to see the person you are together H Em G C
If you'd give it a chance you could do a huge dance because you are a giant woman H Em G C
You might even like being together and if you don't want it to be forever F G7 C E7
But if it were me i'd really want to be a giant woman, a giant woman F G7 C E7
All I want to do is see you turn into a giant woman F G7 C

Ostatnio edytowany przez Kannotekina (2013-08-11 18:21:14)


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#11 2013-08-18 18:53:32

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Steven Universe

piosenki naprawdę ładne, w stylu Rebecci.. ale przez to także bardzo w stylu AT, co mnie smuci ze względu na to, że odeszła.. :L


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#12 2013-08-27 22:11:32

Lemongrab

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-26
Posty: 26
Punktów :   

Re: Steven Universe

Osobiście uważam, że serial (choć nie miał oficjalnej premiery) ma już na tyle duży fandom, że jest niemal skazany na sukces. Szkoda trochę, że tak uproszczono design postaci, jednak moim zdaniem tragedii nie ma. Jednak z tych nadchodzących, CNowych nowości dużo bardziej przypadł mi do gustu "Uncle Grandpa".


ONE MILLION YEARS DUNGEON NO TRIAL!

Offline

 

#13 2013-10-18 16:42:02

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Steven Universe

4 listopada odbędzie premiera.


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#14 2013-10-18 17:07:44

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Steven Universe

Ciekawe czy i kiedy będzie na polskim CN.


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#15 2013-10-21 14:39:02

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Steven Universe

1 skojarzenie: Grubasek i trzy laski? Nieeeet :/  Chyba jakiś niepoprawny optymista pisał fabułę XD
2 skojarzenie: Ru****bym Ametystę XDDDDD
3 skojarzenie: parówka w trzech pączkach? jadłbym.
Dzień po obejrzeniu pilota: Ciągle mi leci opening w głowie i nie mogę się doczekać odcinków.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.samurajowie.pun.pl www.sheisvamp.pun.pl www.czlapaki.pun.pl www.psteam.pun.pl www.zipp.pun.pl