Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-04-22 18:30:19

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Muzyka z Adventure Time

Luźny temat skupiony na piosenkach z Adventure Time. Żeby nie było, zadam na początek rozruchowe pytanie: Wasza ulubiona piosenka?



http://i.imgur.com/MRQaCcm.jpg



Więc, jako że moja wcześniejsza "lista" wyglądała nieco skromnie przy pozostałych, a nie chce zostać w tyle, oto odświeżona wersja:

1. My Best Friends in the World (What Was Missing) - zdecydowanie wywołała u mnie największe ciary, zarówno kiedy słuchałem jej za pierwszym, drugim, jak i 846 razem. Może dlatego że bardzo kojarzy mi się z piosenkami z MLP, którymi to jarałem się jeszcze na długo przed odkryciem Adventure Time.

2. I'm Just Your Problem (What Was Missing) - co tu dużo mówić, słowo "Marceline" powinno załatwić sprawę. Jej wokal jest tak perfekcyjny że czasami chciałbym żeby choć raz Finn magicznie nie wtrynił jej się w środek piosenki żebym mógł wyraźniej słyszeć :P

3. All Gummed Up Inside / All Warmed Up Inside (Incendium) - nie wiem co takiego jest w tych piosenkach, ale sprawiają że siedzą mi w głowie godzinami i nie mogę przestać ich podśpiewywać cokolwiek bym nie robił. Kto wie, może jeszcze parę lat i ogarnę jak śpiewać ten fragment: "Because it feels like there's a hole inside my body..." :P

4. Remember You (I Remember You) - tutaj po prostu (pozwolę sobie użyć słowa którego w sumie nie lubię, ale pasuje do sytuacji) epickość wylewała mi się z ekranu jak tego słuchałem: nie dość, że okazało się, że Ice King i Marceline mają wspólną przeszłość, to jeszcze piosenki są śpiewane w tak pięknym stylu... wszystkie te czynniki złożyły się na to że dzień bez "Remember You" jest dniem straconym. Nawet fakt, że Finn i Jake przerywają ją na parę sekund, dodaje tej piosence więcej smaku.

5. Fry Song (It Came from the Nightosphere) - no tutaj to chyba nie trzeba nic mówić. Pewnie byłaby na dużo wyższym miejscu, gdyby wykorzystano w bajce wszystkie słowa. Uwielbiam wokal Olivii Olson i naprawdę chciałbym kiedyś usłyszeć pełny cover (być może już istnieje a ja jestem ślepy. Jeżeli tak, to oświećcie mnie plox).

6. House Hunting Song (Evicted!) - podoba mi się głównie przez to że jest nieźle pokręcona i przez fragmenty z Marceliną :3

7. Susan Strong (Susan Strong) - jest po prostu ładna i chwytliwa. Nie wiem co więcej napisać :< (zaczynają się momenty kiedy jest tyle piosenek które podobają mi się równocześnie, że nie wiem jak je umiejscowić na liście...)

8. Oh Fionna (Fionna and Cake) - głównie przez wokal Neila Patricka Harrisa (Suit up!), ale również przez że ładne to to po prostu jest :P

9. Friends (Video Makers) - because Beemo, that's why.

Zamiast miejsca 10, pozwolę sobie wyróżnić wiele tych piosenek, które są za krótkie by zastanawiać się czemu jedną lubię bardziej nad drugą:

  • Bacon Pancakes (Burning Low)
  • Baby (The Jiggler)
  • Where Is Finn? (Power Animal)
  • Lady Song (Incendium)
  • Not Just Your Little Girl (Daddy's Little Monster)

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-08-25 00:14:17)


Yay Beemo!

Offline

 

#2 2013-04-22 19:17:55

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Muzyka z Adventure Time

1. Fry Song (It Came form the Nightosphere)
Coś chyba mówiłam o tym że moją ulubioną piosenką jest Good Little Girl. No tak, zapomniałam o Fry Song :x

2. Good Little Girl (Bad Little Boy)
Nie wiem czy wzruszam się (nie, nie płaczę; bez przesady) słuchając tej piosenki bo jest po prostu piękna, czy przypominam sobie za każdym razem że to ostatnia piosenka Rebecci Sugar... W każdym razie, żadnej piosenki tak jak tej nie gra się tak przyjemnie na gitarze :>

3. Remember You (I Remember You)
No dobrze, przy tej ewidentnie płaczę.

4. My Best Friends in the World (What was missing)
5. Susan Strong (Susan Strong)
6. Sleepy Puppies (Jake vs. Me-Mow)
7. On a Tropical Island (Morituri Te Salutamus)
8. Oh Bubblegum (I Remember You)
9. Let Me Show You Something Special (Priness Monster Wife) Przy tej też płaczę.
10. Nuts (I Remember You)
11. House Hunting Song (Evicted!)
12. Friends shouldn't fight (Video Makers)
13. Not just Your Little Girl (Daddy's Little Monster)

Proszę nie traktować kolejności mojej numeracji nazbyt poważnie. Trochę, ale nie nazbyt.

Edit: Dodałam Nuts na 10. miejscu.
Edit 2: Dodałam House Hunting Song na 11. miejscu

Ostatnio edytowany przez Kannotekina (2013-04-22 19:24:53)


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#3 2013-04-22 19:21:14

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Muzyka z Adventure Time

Przy Twojej liście moja wygląda tak skromnie i brzydko :< Chyba zaraz będę musiał ją usprawnić :P Pisząc Fry song, zakładam, że masz również na myśli pełną wersję tej piosenki?


Yay Beemo!

Offline

 

#4 2013-04-22 19:22:03

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Muzyka z Adventure Time

Tak! W sumie bardzo mam na myśli!

Edit: Pacuszku, dla ułatwienia roboty masz tutaj listę wszelkich piosenek! Może się przydać :I http://adventuretime.wikia.com/wiki/Category:Music


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#5 2013-04-22 19:29:50

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Muzyka z Adventure Time

Tak myślałem.

Właśnie zauważyłem, że nie masz ani jednej piosenki z Incendium. Czyżby "All Gummed Up Inside" albo "All Warmed Up Inside" nie zasługiwały nawet na pierwszą 10? Dziwię się, bo osobiście bardzo mi się podobają.

I dzięki za listę, przyda się :3

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-04-22 19:30:45)


Yay Beemo!

Offline

 

#6 2013-04-22 20:29:24

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Muzyka z Adventure Time

Uwielbiam obie piosenki, ponieważ uwielbiam każdą co do jednej piosenkę z Adventure Time. Ale nie uwielbiam ich aż tak jak inne, które wymieniłam :>

A prawda jest taka, że na końcu te piosenki mają bardzo niskie zejście. Jest tak niskie, że ja która chwalę się że śpiewam niskim głosem nie potrafię tego dobrze zaśpiewać. Dlatego ich nie lubię :I Prawda wyszła na jaw.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#7 2013-04-22 20:53:56

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Muzyka z Adventure Time

Because it feels like there's a <voice crack> hole inside my body...

I know that feel bro, I know that feel... :P

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-04-22 20:54:11)


Yay Beemo!

Offline

 

#8 2013-04-22 21:15:54

 Arisu

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2013-04-16
Posty: 18
Punktów :   

Re: Muzyka z Adventure Time

I'm Just Your Problem  - nie wiem czemu, ale tej słucham porostu codziennie (w polskiej wersji językowej bardziej mi się podoba)

Remember You  - to dla mnie nie tylko najbardziej wzruszająca piosenka, ale w ogóle najbardziej wzruszający moment AT

Fry Song  (tej, nie ma co tłumaczyć)

Good Little Girl  - wszystko co zaśpiewa Marshall mi się spodoba :I melodia cudna

Offline

 

#9 2013-04-22 21:28:13

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Muzyka z Adventure Time

Dzisiaj zdarzyło mi się oglądać What Was Missing w Cartooon Network jak jadłem obiad, i muszę powiedzieć, że nie potrafiłem przeboleć tego jak przetłumaczyli i zaśpiewali te piosenki :x Nie wiem, jakoś zupełnie mi nie pasowały ani słowa, ani sposób w jaki intonują pewne fragmenty... ale w sumie to chyba normalne, jestem przyzwyczajony do angielskich wersji.


Yay Beemo!

Offline

 

#10 2013-04-22 21:51:18

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Muzyka z Adventure Time

Ja tak samo Pacuszku :I
Zwykle po angielsku wszystko brzmi po prostu lepiej, taka prawda.

A w ogóle to gdzie jest twoja nowa poprawiona full wypasiona lista?


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#11 2013-04-22 22:01:23

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Muzyka z Adventure Time

Everything is under control citizens, do not fear! Work is still in progress :>


Yay Beemo!

Offline

 

#12 2013-04-22 22:04:31

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Muzyka z Adventure Time

Okej, czekamy zniecierpliwieni :O
Przynajmniej ja.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#13 2013-04-23 00:02:25

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Muzyka z Adventure Time

Uff... Zedytowane! :D Co prawda pisanie tego zajęło mi 2 godziny, które mogłem przeznaczyć chociażby na naukę geografii, ale mam tylko jedno do powiedzenia: I have no regrets :P

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-04-23 01:17:42)


Yay Beemo!

Offline

 

#14 2013-04-23 06:49:34

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Muzyka z Adventure Time

Nie ma Olivii Olson coveru pełnej wersji Fry song, jest tylko wersja Rebecci Sugar :>

A w ogóle Fry Song jest ulubioną piosenką z Adventure Time Rebecci!


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#15 2013-04-23 07:29:10

 Merkura

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 34
Punktów :   

Re: Muzyka z Adventure Time

1. My Best Friends in the World
2. Remember you
3. Let Me Show You Something Special
4. Susan Strong
5. All Gummed Up Inside

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.krwawekruki.pun.pl www.yamahayzserver.pun.pl www.teenager-hogwart.pun.pl www.ligatyperow.pun.pl www.pokemonfunn.pun.pl