#1 2013-04-19 22:16:54

 neochild

Użytkownik

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5
Punktów :   

Hej ho ~

Witam wszystkich. ^^'
Jestem Uru, mam 16 lat i przyszłam tutaj z Filmwebu.

Jeśli chodzi o Adventure Time, byłam do niego dość sceptycznie nastawiona ze względu na to, że mam głupi bezwarunkowy odruch patrzenia krzywo na wszystko, co popularne i lubiane, jednak koleżanki namówiły mnie do obejrzenia tego, po czym stwierdzam, że jestem zachwycona. Niedawno skończyłam trzeci sezon i czekam, aż koleżanka nagra mi następne.
AT oglądałam z mieszanym dubbingiem - sezon 1 i 3 z angielskim, 2 - z polskim i stwierdzam, że zdecydowanie wolę angielski. Co prawda byłam pozytywnie zaskoczona polską wersją językową, jednak większość piosenek nie umywa się do oryginałów. Nie chcę kozaczyć, ale czasem odnoszę wrażenie, że sama napisałabym lepsze tłumaczenia tych piosenek. Jedyna, którą wolę po polsku, to Fry Song. Skoro już jesteśmy przy piosenkach, to moją ulubioną - jak zapewne większości osób - jest I'm Just Your Problem.
W Adventure Time podoba mi się to, że główne postaci są właściwie dosyć proste i w moim odczuciu mają po prostu stanowić punkt, wokół którego kręcić się będą wydarzenia, natomiast charaktery innych bohaterów są bardziej rozbudowane i stanowią pewne wzorce osobowe. Najbardziej lubię Marceline, którą podobno trochę przypominam z wyglądu i ubioru. Jeśli chodzi o charakter jestem podobna do PB, za którą nie przepadam, ponieważ jest apodyktyczna i uważa się za pępek świata, a poza tym z jednej strony przyjaźni się z Finnem, Jake'iem i Marceline, a z drugiej, kiedy przychodzi co do czego, często ignoruje ich uczucia. Uwielbiam też LSP, która stała się już postacią kultową, i bardzo żałuję, że jest jej w AT tak mało.
Tak, jaram się wątkiem miłosnym między Marceline i PB.
I oczywiście niesamowicie intrygują mnie wątki post-apo i wizje końca świata ukazane w kreskówce. Myślicie, że da się to podciągnąć pod jakiś temat na maturę ustną?

Nie wiem, co mogę dodać bardziej od siebie. Interesuję się translatoryką, modą alternatywną, poezją i grami, przeróżnymi. Chcę zostać tłumaczem japońsko-polskim. Słucham muzyki rockowej i metalowej (SOAD, Muse, MUCC, Machinae Supremacy, the Slot, ONE OK ROCK, happysad). Lubię oglądać moich idoli z YouTube, a więc głównie PewDiePie'a (który również jest fanem Adventure Time ^^) i Dema (Dem3000).

Chętnie odpowiem na Wasze pytania i będę się udzielać na forum. ^^


http://i37.tinypic.com/zwkuvp.jpg

Offline

 

#2 2013-04-19 22:29:30

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Hej ho ~

Dzień dobry :>

Bardzo się cieszę że spodobało ci się Adventure Time w oryginalnej wersji, a jeżeli chcesz ściągnąć odcinki warto zajrzeć na thepiratebay.se Zazwyczaj mają tam asortyment.

Niekoniecznie wszystkich ulubioną piosenką jest Your problem. Mało tego, mi przy pierwszym usłyszeniu w ogóle nie przypadła go gustu. Polubiłam ją dopiero z czasem. Obecnie moimi ulubionymi piosenkami są Bad Little Boy i Remember You. Tak myślę, chociaż to też taka niepewna decyzja, bo jest od groma świetnych piosenek w całej serii.

Wątek o Marcelinie i Peebles mamy bodajże w dziale "Bohaterowie" jeżeli jesteś zainteresowana.

Tematy na maturę są podawane z góry we wrześniu klasy maturalnej, jest ich co prawda kilkaset do wyboru :T


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#3 2013-04-19 22:33:48

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Hej ho ~

neochild napisał:

I oczywiście niesamowicie intrygują mnie wątki post-apo i wizje końca świata ukazane w kreskówce. Myślicie, że da się to podciągnąć pod jakiś temat na maturę ustną?

Witam i życzę wielu wciągających dyskusji : D

Co do tematu na maturę to można zgłosić swój, ale musisz to zrobić najpóźniej w drugiej klasie liceum (ja tak zrobiłam i było cacy). Ponadto zwróć uwagę na literaturę przedmiotu, która jest wymagana do napisania prezentacji. Zorientuj się czy na polskim rynku są dostępne takie pozycje wydawnicze.

Ostatnio edytowany przez Katasza (2013-04-19 22:34:10)


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#4 2013-04-19 22:39:12

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Hej ho ~

Co? Jak to własny temat? Nikt mi o tym nie powiedział!
Szuje....


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#5 2013-04-20 00:28:02

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Hej ho ~

Dokładnie.

Szuje.

Mi też nikt nie powiedział że można zgłaszać własny temat :| Dowiedziałem się o tym dokładnie dzień po tym kiedy skończył się termin zgłaszania własnych tematów... wydaje mi się że nauczyciele celowo zataili to przed nami żebyśmy nie narobili zbędnych kłopotów tematami których sami sobie wcześniej nie obcykali.

Anyway, witaj, Dziecię Neo ;) Fajnie że do forum dołączają ludzie którzy rzeczywiście chcą coś napisać i w nie wnieść, a nie tylko typowi oglądacze co to nie mają w zwyczaju się nawet odezwać.

(Psst, żółwik za Marceline i PB!)


Yay Beemo!

Offline

 

#6 2013-04-20 13:00:35

 neochild

Użytkownik

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Hej ho ~

Ojej, dziękuję wszystkim za ciepłe powitanie i wskazówki odnośnie matury. :3

Kannotekina napisał:

Niekoniecznie wszystkich ulubioną piosenką jest Your problem. Mało tego, mi przy pierwszym usłyszeniu w ogóle nie przypadła go gustu. Polubiłam ją dopiero z czasem. Obecnie moimi ulubionymi piosenkami są Bad Little Boy i Remember You. Tak myślę, chociaż to też taka niepewna decyzja, bo jest od groma świetnych piosenek w całej serii.

Jasne, nie twierdzę, że wszyscy mają ją na pierwszym miejscu na liście, po prostu z tego, co zauważyłam, szperając w Internecie, jest jednak w czołówce. Pewnie za jakiś czas zmienię zdanie, bo - tak, jak wspomniałam wcześniej - czekam właśnie na 4 sezon, więc wielu piosenek jeszcze nie znam.

Pacuszek napisał:

Anyway, witaj, Dziecię Neo ;) Fajnie że do forum dołączają ludzie którzy rzeczywiście chcą coś napisać i w nie wnieść, a nie tylko typowi oglądacze co to nie mają w zwyczaju się nawet odezwać.

Ja się bardzo chętnie będę udzielać, problem leży w tym, że nie obejrzałam jeszcze wszystkich wypuszczonych odcinków i kiedy chciałam sobie trochę poczytać dyskusje na forum, mój mózg rozsadziły spojlery... :c


http://i37.tinypic.com/zwkuvp.jpg

Offline

 

#7 2013-04-20 14:30:37

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Hej ho ~

Tak jak mówiłam, zamiast czekać aż koleżanka nagra ci sezony, szybciej by było gdybyś sama poszperała na stronach typu thepiratebay.se (w tym przypadku radzę też zainstalować program μTorrent). Wtedy bez problemu będziesz mogła dyskutować z nami na temat wszystkich wątków.

A na razie uważaj na spoilery :x

neochild napisał:

Witam wszystkich. ^^'
Skoro już jesteśmy przy piosenkach, to moją ulubioną - jak zapewne większości osób - jest I'm Just Your Problem.

neochild napisał:

Jasne, nie twierdzę, że wszyscy mają ją na pierwszym miejscu na liście, po prostu z tego, co zauważyłam, szperając w Internecie, jest jednak w czołówce.

Stąd były moje słowa :I


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#8 2013-04-20 18:21:51

 neochild

Użytkownik

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Hej ho ~

Kannotekina napisał:

Tak jak mówiłam, zamiast czekać aż koleżanka nagra ci sezony, szybciej by było gdybyś sama poszperała na stronach typu thepiratebay.se (w tym przypadku radzę też zainstalować program μTorrent). Wtedy bez problemu będziesz mogła dyskutować z nami na temat wszystkich wątków.

Dzięki za pomoc, problem w tym, że mam ograniczony transfer danych i jestem zdana na łaskę innych, jeśli chcę w ogóle mieć Internet do końca miesiąca. xD

Kannotekina napisał:

neochild napisał:

Skoro już jesteśmy przy piosenkach, to moją ulubioną - jak zapewne większości osób - jest I'm Just Your Problem.

neochild napisał:

Jasne, nie twierdzę, że wszyscy mają ją na pierwszym miejscu na liście, po prostu z tego, co zauważyłam, szperając w Internecie, jest jednak w czołówce.

Stąd były moje słowa :I

Ja wiem, jednak sama widzisz, że napisałam "jak większości osób". ;)


http://i37.tinypic.com/zwkuvp.jpg

Offline

 

#9 2013-04-20 18:25:19

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Hej ho ~

Tak przeglądam sobie ten wątek, i patrząc an awatary, jedyne, co mi przychodzi na myśl, to: tak bardzo dużo Marcelin naraz :D


Yay Beemo!

Offline

 

#10 2013-04-20 18:56:22

 neochild

Użytkownik

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Hej ho ~

Właśnie dlatego postanowiłam być hipsterska. :D


http://i37.tinypic.com/zwkuvp.jpg

Offline

 

#11 2013-04-20 19:21:38

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Hej ho ~

Nie lubię być przekaźnikiem złych wiadomości, ale...

3. Zabronione jest obieranie za avatar obrazów .gif, bo to razi w oczy.

Zwróć uwagę na to że ten punkt nawet podkreśliła. I guess things just got serious! :P


Yay Beemo!

Offline

 

#12 2013-04-20 19:52:08

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Hej ho ~

Pacuszek napisał:

Tak przeglądam sobie ten wątek, i patrząc an awatary, jedyne, co mi przychodzi na myśl, to: tak bardzo dużo Marcelin naraz :D

Ja byłam pierwsza!

Oraz tak jak powiedział Pacuszek. Proszę stosować się do regulaminu, ale najpierw go przeczytać. Bo podejrzewam że takie sytuacje mogły wyniknąć tylko i wyłącznie z niedoczytania.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#13 2013-04-20 21:02:05

 neochild

Użytkownik

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Hej ho ~

Oops, wybaczcie :x Idę sobie znaleźć nieruchomy hipsterski avatar w takim razie. :c


http://i37.tinypic.com/zwkuvp.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sielczanie.pun.pl www.24hcommando.pun.pl www.lubwis.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.narutohokage.pun.pl