Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


  • Index
  •  » Odcinki
  •  » Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

#1 2014-03-20 23:09:57

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Opis:
Wake Up: Finn and Jake must commit a cosmic crime in order to find Finn's father
Escape From the Citadel:Finn and Jake follow the Lich to the Citadel
Preview/Promo Video:

Żródło: http://tv.msn.com/tv/episode/adventure- … e-citadel/

Przecieki z grudnia to prawda, chyba, raczej na 90%

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2014-03-20 23:13:56)

Offline

 

#2 2014-04-21 09:51:07

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Kurde, w tym temacie nikt nie pisze. Tak, więc warto wrzucić ważny long preview.



Oraz trzy zdjęcia (MOCNE SPOILERY!)

Spoiler:

http://i.imgur.com/HlvKRL6.jpg http://i.imgur.com/bLm0zIG.jpg

Spoiler:

https://pbs.twimg.com/media/Bln7_prCYAAD9YE.jpg

Ostatnio edytowany przez Ejbiak (2014-04-21 09:51:50)


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

#3 2014-04-22 02:43:31

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

http://www.watchcartoononline.com/adven … he-citadel

Spoiler:

Prosze was bardzo. Oto kolejny odcinek i świetne rozpoczęcie sezonu. Jest zbyt późno by, jak to zwykle robię, napisać jakieś dłuższe spostrzeżenia dotyczące odcinka powiem po prostu: Zwycięstwo. Pamiętacie jak mówiłem że Lich jest uwięziony w pokoju Prismo? Mówiliście że to nie możliwe, że jest w Ooo i knuje. A jednak miałem racje. Mmm. Ten smak triumfu! I po raz pierwszy mogę powiedzieć tutaj: A nie mówiłem?

Ostatnio edytowany przez Darionizer (2014-04-22 15:25:33)

Offline

 

#4 2014-04-22 13:45:00

 MasterSkorpius

Użytkownik

42348136
Call me!
Skąd: Zona
Zarejestrowany: 2014-01-26
Posty: 89
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

Odcinek świetny według mnie. Ale... jak można zrobić coś takiego Lichowi?!

Offline

 

#5 2014-04-22 14:04:25

BMOre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 58
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

MasterSkorpius napisał:

Spoiler:

Odcinek świetny według mnie. Ale... jak można zrobić coś takiego Lichowi?!

Spoiler:

Chodzi Ci o selfie czy bobasa? XD Bo według mnie oba były świetne!
Co do całego odcinka... był naprawdę dobry. Od samego początku do końca był ciekawy.  No i wreszcie dowiedzieliśmy się jak Finn stracił rękę i jak chyba jak wszyscy się domyślali, miecz był za to odpowiedzialny.  Trochę smutne, że ojciec głównego bohatera-bohatera Ooo okazał się frajerem, a Prismo już nie zobaczymy. ;_; Mimo to chyba najlepszy odcinek.

Offline

 

#6 2014-04-22 15:19:03

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

BMOre napisał:

Spoiler:

No i wreszcie dowiedzieliśmy się jak Finn stracił rękę i jak chyba jak wszyscy się domyślali, miecz był za to odpowiedzialny.

Spoiler:


Że co? 0_0
Miecz ZA NIC nie był odpowiedzialny, ba! Nawet wspomógł Finna stwarzając tą super-rękę. To FINN ZAWIÓDŁ, bo nie potrafił odpuścić, kiedy była jeszcze pora, tylko dalej trzymał za tą wysepkę, aż mu się ręką urwała. Myślisz, że nie byłoby tak samo, gdyby miecza nie było? Nawet prędzej zostałaby oderwana.
Jeśli chodzi o bobasa - rozumiem, że odcinek dramatyczny i trzeba było go rozweselić, ale ja mam IMO lepszy pomysł. Co by było, gdyby podczas regeneracji Licha przez krew Strażników Cytadeli, on zamiast stania się bobasem - zyskałby po chwili wygląd człowieka, bardzo podobnego do Finna i okazałoby się, że on jest jego ojcem, a Martin tylko kłamał pragnąc wykorzystać Finna do wydostania się?
Tylko na imprezie brakowało Hunsona XD Jedyy problem odcinka xD

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2014-04-22 15:20:46)

Offline

 

#7 2014-04-22 15:35:42

Darionizer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 98
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

Bo ja wiem Plaz, fakt faktem miecz obrósł żyłe na życzenie Finna, ale gdyby go nie miał raczej by puścił ją i łapki by nie stracił. A może z powodu wściekłości i chwilowej bezsilności Finna, nasz bohater pozwolił klątwie na więcej niż chciał. W to co się jego dłoń zamieniła nie mogę nazwać dobrym, ani tym bardziej bezbolesnym. To trawiaste cholerstwo zamieniło rękę Finna w gąszcz badyli, gdyby się nie urwało to pewnie cały Finn by się zamienił w krzaczka. Co do Licha. Uważam że zamienienie go w bobasa było najgłupszą rzeczą jaką widziałem. Całkowicie bezsensowną.

Offline

 

#8 2014-04-22 15:39:03

BMOre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 58
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

Może, ale to miecz "przejął" ramię. Fakt, gdyby Finn nie był nadgorliwy i puścił nic by się nie stało, ale pewnie zostałby z jakimś zmutowanym trawiastym kikutem... Szkoda, że główny bohater został okaleczony przez próbę zatrzymania ojca(który miał go gdzieś), ale ogólnie ciekawie to rozegrali, no i teraz nie mogę sie doczekać kolejnych odcinków sezonu!

Spoiler:

Ah, ale jesteście smutni, to z bobasem było zabawne (i logiczne!)

Przecież Lich był pewnego rodzaju... hmmm... śmiercią (?) Nie miał własnego ciała i jak chodzil, gdy widzieliśmy go pierwszy raz, zostawiał ślad, trawa była "martwa", więc danie mu ciała,  życia uśmierciło jego magię. Mam nadzieję, że logicznie to wytłumaczyłam.

Ostatnio edytowany przez BMOre (2014-04-22 15:45:05)

Offline

 

#9 2014-04-22 16:25:57

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Świetne rozpoczęcie sezonu. Z pie*dolnięciem, jak u Hitchcocka : D

Spoiler:

Utraciliśmy jednego z najlepszych kreskówkowych schwarzcharakterów, będącego ucieleśnieniem czystego zła, na rzecz podstarzałego i łysiejącego kutasiarza traktującego własnego syna jak psie gó*no na chodniku...
DEAL ROKU!

BMOre napisał:

Spoiler:

Ah, ale jesteście smutni, to z bobasem było zabawne (i logiczne!)

Spoiler:

Dobrze gada. Przynajmniej nie pokonali go jakąś gejowską mocą miłości/przyjaźni tylko obrzucili kleistą... białawą cieczą... Dzięki czemu stworzone zostało... dziecko o_O
Koincydencja?

Offline

 

#10 2014-04-22 17:23:57

BMOre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 58
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

Utraciliśmy jednego z najlepszych kreskówkowych schwarzcharakterów, będącego ucieleśnieniem czystego zła, na rzecz podstarzałego i łysiejącego kutasiarza traktującego własnego syna jak psie gó*no na chodniku...
DEAL ROKU!

Świetne podsumowanie XD

Spoiler:

Swoją drogą to nie ma już tego oczekiwania co stanie się z Lichem, ale kto wie, może jego zła dusza przejmie bobasa... nie, jednak nie.
Ale za to ciekawa jest sama przeszłość ojca Finna, powód dla którego zostawił syna szlachenty nie był, bo ojciec zbyt kręcił (próbował zwalić winę na porzuconego syna!), więc ciekawe co nawyprawiał i czy Finn będzie chciał coś z tym zrobić, a jeśli tak to co.

Offline

 

#11 2014-04-22 18:18:01

Magic Man

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-10
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

Więc nowy sezon się rozpoczął i to jak. Prismo zabity i już nie ma szans, że powróci, bo Lich zniszczył jego oryginalne ciało.
Ojciec Finna okazał się być dupkiem, ale w końcu porzucił swoje dziecko w lesie, więc nie spodziewałem się, że był specjalnym herosem. Na pocieszenie, kiedy razem z resztą przestępców z Cytadeli uciekał do innego wymiaru (?), na koniec zapytał się, czy jest tam powietrze, a następnie portal zamknięto. Więc możliwe, że nie żyje. Ale to pewnie był tylko żart.
A Lich powrócił i w końcu pokazał swoją prawdziwą formę. Z lekka rozczarowujące, żadne z późniejszych wcieleń nieumarlaka nie równa się z postacią czarodzieja z poszarpaną skórą. A poza tym zauważyliście, że jeżeli Lich ma większą rolę w jakimś dwuodcinkowcu lub trylogii, to zawsze ktoś umiera?
Jego debiut - PB, trylogia z Time Roomem - Billy, a teraz Prismo? A jego przemiana w dziecko...nie czułem jakoś zażenowania, dobry motyw na pokonanie arcywroga (nieumarły, który na każdym kroku oszukiwał śmierć, ginie poprzez danie mu życia). Tylko teraz AT zaczyna brakować większych antagonistów...Lich został jakby zresocjalizowany i prawdopodobnie nie ma już dawnych wspomień, Lemongrab jest w stanie losu gorszego niż śmierć, Flame King jest uwięziony, Kee-Oth nie żyje...Został tylko Magic Man i i zombie z SaM.
I ostatecznie Finn stracił rękę i swój miecz, a mnie jak na ironię zastanawiało tylko, dlaczego nie ma kości w ręce...
Więc odcinek przyniósł wiele nowego, było więcej Licha niż w poprzednich odcinkach, a przestępcy z Cytadeli są wolni (a niektórzy z nich popełniali nawet gorsze grzeszki niż Lich), więc pewnie zostaną villiansami tego sezonu, jeśli powrócą. Podobało mi się, nawet bardziej niż trylogia z alternatywnym wszechświatem.


We belive in SantaChrist!

Offline

 

#12 2014-04-22 22:15:00

swingie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

według mnie motyw selfie trochę zniszczył ten cały wykreowany świat, gdzie wojna grzybów odbyła się w latach 90.

Offline

 

#13 2014-04-23 15:10:12

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/o-cholera-tego-sie-nie-spodziewalem.jpg Odcinek by niezwykły. Ciekawe. Lich może nie był w Ooo i nie knuł, ale za to był w Time Room'ie i tam knuł. Trochę, szkoda że Prismo nie żyje. Świetny gość + teoria z tym że Betty zażyczy sobie, żeby Ice King znów był Simonem odpada (no chyba że Kosmiczna Sowa, jakoś ożywi go. Jej moc jest ogromna + Prismo był jej kumplem, choć to bardzo mało prawdopodobne. A, co do ojca Finna...brak słów, Ash w sumie może zejść z tronu o srom xD jako najbardziej znienawidzona postać. Chociaż, nie chce mi się wierzyć że to ojciec Finn'a. Może, to jakiś oszust, który znał Finn'a albo jakiś jego zły krewny. Albo to jego ojciec tylko że stało się z nim to samo co z Ice King'em? A, zamienienie Licha w bobasa było świetne, nie rozumiem o co wam chodzi


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

#14 2014-04-24 22:28:31

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

Odcinek pierwszej klasy! Zresztą widzę, że co do tego jesteśmy zgodni. Nieuniknione więc, że powtórzę to, co już napisano i chyba nic nowego tutaj nie wymyślę, ale po kolei. Myślałam, że gość z cytadeli będzie tym z rodzaju superbohaterów, a tu zonk! -Martin nie jest kimś, kto mógłby posłużyć za wzór do naśladowania. No i spełniło się (chyba nie tylko) moje przeczucie, że liściomiecz będzie przyczyną utraty przedramienia Fina. Z kolei sposób pokonania Licha jak dla mnie był naprawdę sprytny (choć nie mogę powiedzieć, że Finn to zaplanował)- po co próbować zabić nieumarłego, skoro lepiej zrobić coś odwrotnego- dać mu życie i tym samym pozbawić mocy wynikającej z jego... em, śmiercionośności. Jak się zastanowiłam, to ta przemiana w niemowlę nie jest całkiem bez sensu- zły stał się swoim przeciwieństwem.
Mam tylko nadzieję, że znajdzie się dla niego godny następca.


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#15 2014-05-04 23:22:40

 Branoc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 41
Punktów :   

Re: Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Spoiler:

W ogóle nie spodziewałam się tego, że od początku sezonu Finn będzie biegał z jakimś zielskiem zamiast ręki. Świetnie, że stało się coś zaskakującego, przynajmniej dla mnie, ale... poważnie? Tak już do końca?
Załatwienie Licha mi się podobało. Tylko kiedy zobaczyłam, co zrobili z Prismo, moją pierwszą myślą było coś w rodzaju "JUŻ TEGO NIE OGLĄDAM". :|

Offline

 
  • Index
  •  » Odcinki
  •  » Sezon 6; Wake Up oraz Escape From the Citadel

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eti.pun.pl www.dobra-tv.pun.pl www.biotechnologia-ajd.pun.pl www.pokemon-fly.pun.pl www.naruto-country.pun.pl