#1 2013-09-26 14:27:24

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Tak mnie wzięło ostatnio, gdy po raz 20 oglądałem "His Hero" na CN, ale nie wiedziałem jak nazwać topic, bo tutaj jest dużo różnych rzeczy połączonych. Tak więc, Billy miał magicznego psa, który był jego partnerem. Był sławnym bohaterem. Miał też prawdopodobnie ten sam charakter i stosunek do złoczyńców co Finn, także mamy tutaj silną sugestię, że zanim Finn i Jake się urodzili Billy i jego magiczny pies zajmowali ich miejsce.
Może teraz nadinterpretuję, ale być może magiczny pies, to jest ten co uratował tyłek Boba Rainicorna podczas wojny:

Spoiler:

http://images.wikia.com/adventuretimewithfinnandjake/images/e/e7/Bob_Dog.png

Widzimy też, że pies ma kajdanki na rękach, więc mógł być pomimo uratowania Rainicorna wzięty do niewoli i zabity, a Billy powrócił po jego szkielet. Jest też możliwość, że Rainicorny uratowały go od psów, bo został skazany za zdradę, ale to by nie pasowało mi do teorii, więc odpada :D

Teraz tak, Billy i jego pies mogli być "sługami" PB, tak samo jak F&J. Być może PB miała romans z Billym i się to dla niej źle skończyło, dlatego jest ona sceptycznie nastawiona do miłości Finna. Znajomość Billego i PB wyjaśniałaby też w jaki sposób PB zamknęła Licha w więzieniu:

Spoiler:

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110221105938/adventuretimewithfinnandjake/images/a/a1/Casting_the_lech_king.jpg
http://images.wikia.com/adventuretimewithfinnandjake/images/b/b3/S2e24_the_lich_trapped_in_amber.png

Niedźwiedź, którego Billy pokonał może być tym samym, co pomagał Lichowi, bo przecież różnica w wyglądzie może być spowodowana tym, że to są wspomnienia lub plotki:

Spoiler:

http://images.wikia.com/adventuretimewithfinnandjake/images/e/e8/Fighting_a_bear.jpg
http://images.wikia.com/adventuretimewithfinnandjake/images/8/89/S4_E7_Bear_entering_the_cave.png

Edit: Jeszcze to może połączę z moją teorią, że PB jest matką Finna. Mogła ona stworzyć go z DNA jakiegoś człowieka i Billego, ponieważ miała do niego sentyment.

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-09-26 14:31:26)

Offline

 

#2 2013-09-26 15:51:08

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Hmm. Średnio mi się podoba teoria, że Billy miał romans z PB. Po prostu nie chciałbym czegoś takiego.


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#3 2013-09-26 16:17:30

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Nie zawsze dostajemy to czego chcemy :D Choć fakt, ta mini-teoria jest bardzo naciągana...

Offline

 

#4 2013-09-28 22:15:15

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Plazmus napisał:

Może teraz nadinterpretuję, ale być może magiczny pies, to jest ten co uratował tyłek Boba Rainicorna podczas wojny.

Spoiler:

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121217121050/adventuretimewithfinnandjake/images/8/88/Billy%27s_Dog.png

Gdyby porównać zdjęcie ze szkieletem w jaskini Billego, to jego pies ma inny kształt czaszki od tego, który uratował Boba Raincorna. Poza tym wojna pso-raincornowa trwała tysiąclecia i nie wiadomo kiedy to zdjęcie zostało zrobione.
BTW. To całkiem sku*wysyńskie ze strony Boba, że wziął do niewoli gościa, który uratował mu dupsko.

Plazmus napisał:

Być może PB miała romans z Billym i się to dla niej źle skończyło, dlatego jest ona sceptycznie nastawiona do miłości Finna.

Jak na razie jedynym potwierdzonym partnerem Peebles był Mr. Cream Puff, więęęc... Prędzej uwierzyłbym, że to na nim się zawiodła i dlatego nie chce się wiązać. Poza tym jest dla Finna za stara.

Plazmus napisał:

Niedźwiedź, którego Billy pokonał może być tym samym, co pomagał Lichowi, bo przecież różnica w wyglądzie może być spowodowana tym, że to są wspomnienia lub plotki.

Nie wydaje mi się, żeby Niedźwiedzie aż żyły tak długo...

Zauważyliście, że Betty i Billy mają podobny kolor włosów? I ich imiona zaczynają się się na tą samą literę? Przypadek?

Offline

 

#5 2013-09-28 22:18:00

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Koincydencja? Powątpiewam.

Ursusus napisał:

Nie wydaje mi się, żeby Niedźwiedzie aż żyły tak długo...

To nie musi być zwykły niedźwiedź, zresztą patrz jak się zachowuje. Poza tym to post-apo, więc mutacje są na porządku dziennym...
Resztę całkiem zręcznie obaliłeś, więc jutro dostaniesz + xD

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-09-28 22:21:57)

Offline

 

#6 2013-09-30 15:53:19

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Bardzo mi się spodobała twoja teoria Plazmusie, Pomysł z tym, że Bonnie spotykała się z Billym nie przypada mi wcale do gustu, ale uważam, że jest to teoria równie prawdopodobna, jak to że tym psem od Billego był koleżka Boba, czyli nawet całkiem prawdopodobne. Co do psiego szkieletu, to jest on jak najbardziej pasujący do ciała! Przypominam fałyszwy szkielet Jake'a z "Mystery Train", mimo że był fejkiem, Finn dał się nabrać, można więc śmiało uznać że szkielet Jake'a może tak dokładnie wyglądać. Spójrzcie, jak na mój gust, podobieństwo jest nieomylne.

Spoiler:

http://atwithfnj.files.wordpress.com/2011/12/vlcsnap-2011-12-05-19h25m04s37.png?w=500


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#7 2013-09-30 16:46:46

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

No cóż, mimo iż przyznałem Ursusowi rację, bo teoria z psem Billego była bardzo naciągana, nie mam dowodów żadnych, ale rzeczywiście psy każdej rasy mają podobną szczękę, a ta od Jake'a wygląda identycznie, więc teoria nadal aktualna, dzięki paczacz :D

Offline

 

#8 2013-10-04 11:18:42

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Mnie to najbardziej zastanawia jedno. Billy był największym bohaterem Ooo, a nie było po niej żadnej żałoby ani nic. Nawet mowy w żadnych odcinków nie ma, że Lich go załatwił. I bądź tu człowieku dobry, a zapomną o tobie w kilka minut wszyscy.


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

#9 2013-10-05 17:29:31

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Może to dlatego, że ludzie mają już nowych bohaterów (F&J), a nawet nie wiemy kiedy Billy stracił motywację, to mogło się dziać 10-20 lat temu i wtedy była żałoba ;) I nie wiemy, czy Billy naprawdę nie żyje, może twórcy chcą nam dać wielki comeback?

Offline

 

#10 2013-10-05 22:49:56

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Plazmus napisał:

Może to dlatego, że ludzie mają już nowych bohaterów (F&J), a nawet nie wiemy kiedy Billy stracił motywację, to mogło się dziać 10-20 lat temu i wtedy była żałoba ;) I nie wiemy, czy Billy naprawdę nie żyje, może twórcy chcą nam dać wielki comeback?

Oby, bo mam wielki niedosyt jeśli chodzi o niego.


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

#11 2013-10-05 23:12:01

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Plazmus napisał:

[...]I nie wiemy, czy Billy naprawdę nie żyje, może twórcy chcą nam dać wielki comeback?

Ja rozumiem retcon i te sprawy, ale nie wierzę, żeby Lich, który istnieje po to by zniszczyć wszelkie oznaki życia na Ziemi, był na tyle miły i nie zaszlachtował kogoś, kto już raz mu wpie*dolił i wtrącił do bursztynowego więzienia.

Ostatnio edytowany przez Ursusus (2013-10-05 23:54:41)

Offline

 

#12 2013-10-06 11:04:40

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Niby racja Ursusus, ale Billy przecież już raz pokonał Licha. Nie wiemy kilku rzeczy:
-Czy Lich był przebrany za prawdziwą skórę Billego?
-Dlaczego Billy nie miał tyle mocy, by pokonać Licha, który zresztą był już w gorszej formie?
-Co się kurde stało z Billym?! Jak nawet Lich (user) powiedział:

Lich napisał:

Billy był największym bohaterem Ooo, a nie było po niej żadnej żałoby ani nic. Nawet mowy w żadnych odcinków nie ma, że Lich go załatwił.

-Nie wiemy co się stało z Lichem po "Jake The Dog", ślimak nadal występuje, a po Lichu nie ma śladu. Dla mnie to taka cisza przed burzą i mam nadzieję, że jeszcze zobaczymy Billego i Licha.
Takie moje marzenie: Billy nie żyje, ale w chwili gdzie Lich sieje zamęt itd. powraca jego duch (Billego) i daje bohaterski trening Finnowi (Jake nauczy się magii od ducha Joshua'y) i F&J razem pokonają Licha na zawsze! Fajnie by było :D

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-10-06 11:06:19)

Offline

 

#13 2013-10-06 11:19:11

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Plazmus napisał:

Niby racja Ursusus, ale Billy przecież już raz pokonał Licha. Nie wiemy kilku rzeczy:
-Czy Lich był przebrany za prawdziwą skórę Billego?
-Dlaczego Billy nie miał tyle mocy, by pokonać Licha, który zresztą był już w gorszej formie?
-Co się kurde stało z Billym?!
-Nie wiemy co się stało z Lichem po "Jake The Dog", ślimak nadal występuje, a po Lichu nie ma śladu. Dla mnie to taka cisza przed burzą i mam nadzieję, że jeszcze zobaczymy Billego i Licha.
Takie moje marzenie: Billy nie żyje, ale w chwili gdzie Lich sieje zamęt itd. powraca jego duch (Billego) i daje bohaterski trening Finnowi (Jake nauczy się magii od ducha Joshua'y) i F&J razem pokonają Licha na zawsze! Fajnie by było :D

To może po kolei :

1. W śnie/wizji Finna ? nie pamiętam już dokładnie co to było, ale mniejsza. Widać że gdy Lich się formuję z postaci ślimaka na formie typowego licza kieruję się w stronę Billego, więc wiadome że go chyba dopadł.
2. Lich był w gorszej formie ? może. Ale to nie zmienia faktu, że nawet osłabiony nie był by w stanie pokonać już starego dziadka który siedzi całe dnie w swojej jaskini.
3. Prawdopodobnie umarł, nie wróci, koniec z nim.
4. Z tego co wiadome został niby uwięziony w wymiarze Prismo, ale znając zdolności Licha nic nie stoi na przeszkodzie, aby się wydostał.


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

#14 2013-10-12 21:16:33

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Plazmus napisał:

-Nie wiemy co się stało z Lichem po "Jake The Dog", ślimak nadal występuje, a po Lichu nie ma śladu. Dla mnie to taka cisza przed burzą i mam nadzieję, że jeszcze zobaczymy Billego i Licha.
Takie moje marzenie: Billy nie żyje, ale w chwili gdzie Lich sieje zamęt itd. powraca jego duch (Billego) i daje bohaterski trening Finnowi (Jake nauczy się magii od ducha Joshua'y) i F&J razem pokonają Licha na zawsze! Fajnie by było :D

i dołączając się do twojej wypowiedzi dodam jeszcze, że byłoby świetnie gdyby to był podwójny odcinek :D

Ostatnio edytowany przez paczacz (2013-10-12 21:17:28)


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#15 2014-01-01 13:34:09

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: Małe teorie zgromadzone wokół Billego

Ja chciałbym powiedzieć o teorii nie związanej z Billy'm tylko z piosenką.

Otóż Billy pokonał Ognio Hrabiego. Widać że jest takim ognistą wersją Ice Kinga. Jest ognisty, jednak tak samo jak on ma szpiczasty nos i koronę/
I czy czasem nie był on czasem byłym władcą - Ogniowego Królestwa ?

Spoiler:

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110918195854/adventuretimewithfinnandjake/images/8/8d/Fire_Count.png

Oraz czy ta Białogłowa którą uratował Billy nie była czasem babcią Królewny Balonowej

Spoiler:

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110317154730/adventuretimewithfinnandjake/images/c/c2/Cottoncandyoffer.PNG

Ostatnio edytowany przez Ejbiak (2014-01-01 13:34:59)


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pggdamibm.pun.pl www.navigator.pun.pl www.bucktick.pun.pl www.mse.pun.pl www.dominiumcienia.pun.pl