Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-09-01 01:49:42

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

" Nie spotykajmy się więcej "

Generalnie nie bardzo wiedziałem gdzie założyć temat, ale do rzeczy.

Dziś sobie oglądałem CN i akurat leciało AT, oglądając odcinek Daddy’s Little Monster zauważyłem coś dziwnego co mnie zastanawia. Pod koniec epizodu gdy Marcelina, Finn i Jaake wydostali się z Nocosfery i zdjęciu amuletu Marcelina powiedziała  " Nie spotykajmy się więcej ". Już wcześniej to zauważyłem , ale teraz dało mi to do myślenia. Otóż od tego momentu Finn i Jake oficjalnie nie spotkali się z Marceliną, nie wpadali do niej tak jak w odcinkach Heat Signature, Videomakers, Marceline’s Closet itp. O co mogło jej chodzić ? czy Polskie CN zle przetłumaczyło zdanie czy coś ? jeśli tak się temu przyjrzeć to faktycznie od tego czasu w ogóle się nie spotkali, nie licząc Remember You, gdzie śledzili Simona. Jakieś sugestie, czy może ja jestem przewrażliwiony ?


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

#2 2013-09-01 02:00:00

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Hmm... na pewno spotkali się w Simon & Marcy, grali razem w kosza z Ice Kingiem. Ale fakt, zdaje się że wcześniej bezpośrednio się nie spotykali. Interesujące. Jestem zbyt zmęczony by zrobić analizę wszystkich odcinków z Marceliną itp, ale wydaje mi się że nigdzie się nie pomyliłeś.


Yay Beemo!

Offline

 

#3 2013-09-01 02:09:17

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Fakt...Simon & Marcy zupełnie mi z głowy wyleciało.


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

#4 2013-09-01 09:52:45

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Wczoraj to leciało w TV i o dziwo, też mi się to rzuciło w oczy, ale myślałem, że ona mówi w odniesieniu do Hunsona "Nie spotykajmy się więcej", czyli chce odpocząć od swojego Ojca, a nie od F&J :0 Trzeba będzie obejrzeć oryginał, w angielskim nie ma takich byków :0

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-09-01 09:54:00)

Offline

 

#5 2013-09-01 10:02:57

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Plazmus napisał:

Wczoraj to leciało w TV i o dziwo, też mi się to rzuciło w oczy, ale myślałem, że ona mówi w odniesieniu do Hunsona "Nie spotykajmy się więcej", czyli chce odpocząć od swojego Ojca, a nie od F&J :0 Trzeba będzie obejrzeć oryginał, w angielskim nie ma takich byków :0

Tylko zauważ, że Marcelina powiedziała to dopiero gdy portal został zamknięty, czyli nie mogła tego mówić do Hunsona.


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

#6 2013-09-01 11:59:32

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Ona to mówi do Finna, faktycznie coś w tym jest. W angielskiej wersji jest "I don't wanna hang out with you anymore", czyli to samo. Ciekawe.

Jak dla mnie to ma taki sens - Marcelina mówi, że jej ojciec nawet lubi Finna i stwierdza sarkastycznie, że w takim razie już nie powinni się spotykać. Jak dla mnie to zwykły żarcik z jej strony następujący po właśnie tym stwierdzeniu "Man, Finn, my dad actually likes you." ;)

Ostatnio edytowany przez Crawler (2013-09-01 12:00:42)


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#7 2013-09-01 12:50:29

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Lich napisał:

Plazmus napisał:

Wczoraj to leciało w TV i o dziwo, też mi się to rzuciło w oczy, ale myślałem, że ona mówi w odniesieniu do Hunsona "Nie spotykajmy się więcej", czyli chce odpocząć od swojego Ojca, a nie od F&J :0 Trzeba będzie obejrzeć oryginał, w angielskim nie ma takich byków :0

Tylko zauważ, że Marcelina powiedziała to dopiero gdy portal został zamknięty, czyli nie mogła tego mówić do Hunsona.

Mogłaby mówić to do Hunsona, praktycznie po westchnięciu powiedziała to tak jakby mówiła do siebie, ale adresowała do Ojca :0 Nigdy tak nie robiłeś?

np. Opiekujesz się dziećmi i gdy kończysz pracę, to oni wychodzą i ty mówisz po ich wyjściu "Achhhh... Ale z was bachory :)"

Ale w tym przypadku jednak ty i Crawler macie rację, chciałem tylko ci powiedzieć, że można mówić "do kogoś" gdy go nie ma :)

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-09-01 12:51:40)

Offline

 

#8 2013-09-01 16:46:03

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Ja rozważałam też opcję, że chodzi o to, aby nie spotykać się z F&J naraz z Hunsonem... :P W polskim to by faktycznie brzmiało nienajgorzej:

-Nie spotykajmy się więcej (jednocześnie: Finn Jake Marcy Hunson)

No ale w angielskim coś nie teges a jak wiemy, angielskiej wersji musimy trzymać się bardziej, bo to oryginał...

- I don't wanna hang out with you anymore (at the same time ??? ) wiem że to jakoś nie brzmi, ale nie wiedziałam jak to napisać


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#9 2013-09-01 16:58:58

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Wątek zapoczątkowany przez Licha cały czas nie daje mi spokoju... obejrzałem końcówkę tego odcinka już z 10 razy pod rząd i wciąż nie mogę rozgryźć o co tak naprawdę chodziło Marcelinie. Na pewno nie to o czym mówi Plazmus, bo gdyby mówiła do Hunsona, nie zaczynałaby wcześniej rozmowy w kierunku Finna. Jednocześnie to "I don't wanna hang out with you anymore" brzmi tak casualowo i zwyczajnie, że nie wiem, czy odbierać to jako żart (ponieważ Hunson polubił Finna więc Marcelina nie chce mieć z nim nic wspólnego, takie haha), czy stwierdzenie Marceliny że na dzisiaj ma dosyć przygód z Finnem i ma ochotę odpocząć.

Niech ktoś mi powie co mam myśleć!


Yay Beemo!

Offline

 

#10 2013-09-01 17:19:09

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Myślę, że jesteś Pacuszku na dobrym tropie i albo jest to czysty żart Marceliny, że jeśli Hunson lubi Finna, to ona nie będzie sie z kimś takim spotykać, albo jest to po prostu stwierdzenie, że ma dość takich szalonych przygód w stylu Finna na ten czas :P

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-09-01 17:21:22)

Offline

 

#11 2013-09-01 18:39:31

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Przecież ja to napisałem jako pierwszy.


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#12 2013-09-01 19:04:56

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Wszyscy w tym temacie mieli to chyba na myśli ;)

Offline

 

#13 2013-09-01 19:08:00

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Nie sądzę. Wystarczy przeanalizować posty - nikt nie wspomina o słowach Marceliny jako sarkastycznych czy jako żarcie, dopiero ja. A Pacuszek potem, jak mniemam, oparł się na mojej teorii i dołożył własną. Więc nie przekłamuj faktów, bo to ja pierwszy o tym wspomniałem.

Moim zdaniem to najbardziej logiczne wyjaśnienie jej słów.


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#14 2013-09-01 19:10:10

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Jezu... To naprawdę ważne kto pierwszy napisał tą teorię? Masz rację napisałem to samo co ty, tylko ty to robiłeś lepiej, w porządku? :0

Offline

 

#15 2013-09-01 19:15:56

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: " Nie spotykajmy się więcej "

Prawdę mówiąc nie chodziło mi o Ciebie, tylko o "Myślę, że jesteś Pacuszku na dobrym tropie". Ale tak czy inaczej, tak jest dużo lepiej, dziękuję!

:>


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lechia-gdansk.pun.pl www.anorexialife.pun.pl www.fleszdance.pun.pl www.nidapinczow.pun.pl www.miauniverse.pun.pl