Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


#1 2013-08-23 21:20:56

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Pewna kompletnie dzika myśl wpadła mi dzisiaj do głowy. Trochę nad nią myślałem, i myślałem, i wydaje mi się że wiem dlaczego Adventure Time zakończy się całkiem niedługo. Oczywiście są to jedynie luźne spekulacje, nie znalazłem ich nigdzie w Internetach, więc nie traktujcie ich poważnie. Ba, sam ich tak nie traktuje i mam szczerą nadzieję że gdzieś się pomyliłem. Niemniej jednak ciekaw jestem co o tym sądzicie.

Bowiem, jak dobrze wiemy, Finn jest jednym z niewielu bohaterów w historii kreskówek którzy aktualnie się starzeją. Ma swoje urodziny, każdy fan wie że przybywa mu lat i takie tam. Nie jestem pewien, ale aktualnie ma chyba 14 lat, prawda? Anyway: AT jest bajką o przygodach chłopca i jego psa. No właśnie, chłopca. Za 2 lata nie będzie on już wcale małym chłopcem, a za 4 lata stanie się dorosłym człowiekiem. A to odbierałoby sens całej bajce. No, chyba że nie mają zamiaru wizualnie nigdy go postarzać, bo jak widzimy, przez 3 lata nie podrósł nawet o milimetr. Tak czy siak, ciekaw jestem co o tym sądzicie. Bo jeżeliby się z tą teorią zgodzić, wychodziłoby na to, że AT musiałoby się zakończyć jeszcze w momencie gdy wiek Finn'a jest w miarę młody. A naprawdę niedaleko mu do granicy dorosłości...


Yay Beemo!

Offline

 

#2 2013-08-23 21:34:12

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Mała poprawka - obecnie ma 15 lat, ponieważ w "Mystery Train" (14 marca 2011)  Finn obchodził 13 urodziny :)

Wynika z tego, że jest jeszcze bliżej niż zakładałeś. Wszystko ma swój początek i koniec. Zapewne będzie tak samo w przypadku AT, kiedy nadejdzie moment kulminacyjny w fabule (tylko co to może być :x ?). Jak to śpiewał Neil Young : "It's better to burn out than fade away."

Podobnie jak Ty Pacuszku myślę, że możemy spodziewać się maksymalnie 8 sezonów (tak wynika z Twoich rozważań na temat wieku Finna) - chociaż osobiście bym tego nie chciała.

Czas pokaże...


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#3 2013-08-23 21:38:53

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Tak myślałem że się pomyliłem co do jego wieku. No więc widzicie - 15 lat. Ledwo 3 więcej i osiągnie tę magiczną barierę dorosłości. A wtedy to już nie będzie to samo. No, chyba że zrobią jakiegoś spin-offa z nieco starszym Finnem (coś jak te pierwsze Naruto, gdzie jest dzieciakiem, i te Shipucośtam, gdzie jest dorosły). Takim wyjściem w sumie bym nie pogardził.

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-08-23 21:40:07)


Yay Beemo!

Offline

 

#4 2013-08-23 22:38:15

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Moja odpowiedź na twoją teorię jest następująca: Braco ma 21 lat, ale po budowie ciała nie wygląda specjalnie różnie od Finna. Również jego wiek nie przeszkadzał nam na podążanie za jego postacią podczas odcinka, więc według mnie że jeżeli Finn postarzałby się, mógłby co najwyżej odrobinę urosnąć, ale nic specjalnego nie musiałoby zmieniać się ani dla niego ani dla serialu.


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#5 2013-08-23 22:45:05

 Smolar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 33
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Piszecie tu na forum o różnych kreskówkach, które Was urzekły np. Bravest warriors. Ze mną jest tak, iż nic nie wciąga mnie tak mocno jak AT. Twój post Pacuszku zmartwił mnie.. Kurczę, mam 15 lat (tyle ci Finn, yeaaahhh), co ja będę oglądać po tym liceum gdy AT się skończy? Albo (nie daj Boże) gdy skończy się w czasie tej mojej edukacji?

Wstawiam obrazek, który odrazu pojawił się w mojej głowie ;)
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1239749_536982199700736_1882315822_n.jpg


Winter is coming..

Offline

 

#6 2013-08-23 23:03:58

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Kannotekina napisał:

Moja odpowiedź na twoją teorię jest następująca: Braco ma 21 lat, ale po budowie ciała nie wygląda specjalnie różnie od Finna. Również jego wiek nie przeszkadzał nam na podążanie za jego postacią podczas odcinka, więc według mnie że jeżeli Finn postarzałby się, mógłby co najwyżej odrobinę urosnąć, ale nic specjalnego nie musiałoby zmieniać się ani dla niego ani dla serialu.

Budową ciała być może nie różnił się od Finna, ale głosem i zachowaniem już owszem. Był fajny w jednym odcinku, ale gdybym miał go oglądać przez cały sezon, tudzież kilka, to bym chyba ześwirował. Po prostu widać było po Braco że jest dużo dojrzalszą postacią.

Z drugiej jednak strony, Finn może nie wiedzieć o tym że z wiekiem człowiek poważnieje - bo praca, bo rodzina, bo tak wypada. On ma to gdzieś, bo żyje w krainie Ooo, więc rzeczywiście teoria jakoby 18-letni Finn zachowywał się tak samo jak 15-letni Finn jest bardzo prawdopodobna.

Poprawiłaś mi nieco humor swym postem, Kannotekino :P


Yay Beemo!

Offline

 

#7 2013-08-23 23:31:54

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Tudzież oznacza "I, oraz", a nie "Lub". Tak na przyszłość :)

Ja jestem starszy od Finna, a mimo to zachowuję się jak dziecko, więc wiek nic nie oznacza. Oczywistym jest, że AT musi się skończyć. Oby skończyło się w odpowiednim momencie. Ja akurat jestem typem człowieka, który swoje ulubione seriale mógłby oglądać bez końca, niezależnie od ich poziomu, bo przywiązuję się do postaci, a nie do wydarzeń i ich rozwoju.

Więc - Adventure Time może trwać wiecznie.
Ale nie potrwa.


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#8 2013-08-24 00:07:56

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Ja kocham AT, ale chce by się skończyło. Dlaczego? Chcę by przeszło do historii jako arcydzieło, a nie, dobry serial, który stawał się coraz gorszy wraz z sezonami 10-15 ;0

Offline

 

#9 2013-08-24 00:15:36

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Podpisuję się pod twą wypowiedzią każdą możliwą częścią mojego ciała.


Yay Beemo!

Offline

 

#10 2013-08-24 00:17:20

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Jak ja lubię to zdanie :)

Offline

 

#11 2013-08-24 10:34:44

 Lich

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-08-10
Posty: 86
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Crawler napisał:

Tudzież oznacza "I, oraz", a nie "Lub". Tak na przyszłość :)

Ja jestem starszy od Finna, a mimo to zachowuję się jak dziecko, więc wiek nic nie oznacza. Oczywistym jest, że AT musi się skończyć. Oby skończyło się w odpowiednim momencie. Ja akurat jestem typem człowieka, który swoje ulubione seriale mógłby oglądać bez końca, niezależnie od ich poziomu, bo przywiązuję się do postaci, a nie do wydarzeń i ich rozwoju.

Więc - Adventure Time może trwać wiecznie.
Ale nie potrwa.

Wypluj te słowa. Chcesz zrobić z AT Mode na Sukces czy jak ? tak jak ktoś wspomniał, AT powinno zakończyć się u szczytu swojej chwały i wspaniałości, a nie gdy będzie się staczać, albo gdy będzie już kompletnie na dnie.


" Stajesz się własnością, tego co posiadasz "

Offline

 

#12 2013-08-24 12:00:08

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Przepraszam, ale za cholerę nie chce mi się czytać tego co napisałeś, więc nie ustosunkuję się do twojej wypowiedzi.

Ostatnio edytowany przez Crawler (2013-08-24 12:00:26)


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#13 2013-08-24 12:05:55

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Chciałbym, żeby AT było ze mną przez całą mą edukację. Potem zapewne będę oglądać co innego, ale na razie chcę tylko AT.


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#14 2013-08-24 12:22:16

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Crawler napisał:

Przepraszam, ale za cholerę nie chce mi się czytać tego co napisałeś, więc nie ustosunkuję się do twojej wypowiedzi.

Crawler, nie bądź taki arogancki, zresztą Lich ma rację; nie można dłużyć AT w nieskończoność i robić z tego drugiej mody na sukces.

Offline

 

#15 2013-08-24 12:48:42

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Krótka rozprawa o tym, dlaczego Adventure Time nie może trwać wiecznie

Plazmus napisał:

Crawler napisał:

Przepraszam, ale za cholerę nie chce mi się czytać tego co napisałeś, więc nie ustosunkuję się do twojej wypowiedzi.

Crawler, nie bądź taki arogancki, zresztą Lich ma rację; nie można dłużyć AT w nieskończoność i robić z tego drugiej mody na sukces.

Primo, pie*dolicie waszmości.
Secundo, Crawler przestań być bucem.
Tertio, osobiście życzę AT sukcesu i długości emisji równej Simpsonom albo South Park'owi. Niech trwa dopóki autorom nie skończą się pomysły na fabułę.
Quatro, nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja, tylko dlatego, że komuś się zdaje, że już mu wystarczy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nh-team.pun.pl www.gimnazjumczudec.pun.pl www.dragonballgoku.pun.pl www.demo.pun.pl www.slipknott.pun.pl