Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


#1 2013-08-23 05:38:43

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Ulubione kreskówki

Większość z was interesuje się też innymi kreskówkami niż AT, więc stworzyłem temat w, którym będzie można podać swoje ulubione :)
I Anime się nie liczy, bo jest tego w c... tzn bardzo dużo i jest to jest zupełnie inna kategoria, bardziej pasująca do seriali i filmów...
To ja zaczynam:

1. Adventure Time - Zapewne większość na tym forum uzna tą kreskówkę jako swoją ulubioną.Post-apo połączone z fantasy i odrobiną sci fi.
Humor, fabuła i bohaterowie; wszystko tutaj stoi na wysokim poziomie.

2. Gravity Falls - Oglądam od niedawna, ale po pierwszym odcinku zostałem fanem :) Tutaj pierwsze skrzypce grają zagadki i sekrety, szyfry i szczegóły co
nie zmienia faktu, że są tu bardzo fajni bohaterowie i fabuła.Grafika i muzyka chyba najlepsza ze wszystkich tutaj.

3. Regular Show - Tutaj lekko absurdalny humor i bardzo wciągające jednoodcinkowe historie. Bohaterowie fajni, tylko Rigby może wnerwiać.

4. Looney Tunes Show - Remake/sequel/alternatywna historia starego Looney Tunes. Stara wersja nigdy mi się nie podobała; za dużo bezsensownego ganiania się i bicia po łbach, zaś nowa część(czyli ta którą opisuję xD) jest o wiele lepsza.Chyba nie będę zbędnie opisywał tego co Nostalgia Critic wyjął mi z ust :)

5. My Little Pony: Friendship is Magic - Kiedyś byłem brony i nie wiem co jest takiego w tej kreskówce fajnego, ale bardzo przyjemnie się to ogląda.

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-08-23 05:40:44)

Offline

 

#2 2013-08-23 12:15:41

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Sam chciałem zrobić ten wątek. No więc zaczynamy:
1. Adventure time- za wszystko
2. Futurama- Świetna kreskówka, lubię ją tak samo jak Adventure time.
3. Regular Show- bardzo lubię oglądać tą kreskówkę. Tylko jedyne co mnie w niej wkurza to to, że prawie w każdym odcinku Mordecai i Rigby ratują świat (przynajmniej tak było w pierwszych odcinkach.)
4. Simpsonowie- Zabawny serial, bardzo dobrze się go ogląda, ale do 13 sezonu (niektóre odcinki z kolejnych też są niezłe, ale to zdecydowana mniejszość.)
5. Family guy- oglądam od niedawna i bardzo mi się podoba, ale mnie strasznie wkurzają wątki atakujące chrześcijan.
6. Pingwiny z Madagaskaru- całkiem niezła kreskówka, ale grafika niezbyt dobra.
7. Looney Tunes Show- Rzadko oglądam, ale kreskówka bardzo dobra. Najlepszy Kaczor Daffy!

EDIT: Aha, jeszcze Łowcy smoków. Extra kreskówka, najlepsza zaraz po Futuramie i AT.

Ostatnio edytowany przez FinnTheHuman (2013-08-24 12:45:08)


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#3 2013-08-23 13:19:53

GdenerationX

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 25
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

1. Pora na przygodę - Fajna kreskówka, fajne wątki. Ogólnie super bajka

2. Wodogrzmoty Małe - Fajni bohaterowie, fabuła plus osobiście lubię takie tajemnice Czy ktoś robi napisy do angielski odcinków?

3. Niesamowity świat Gumballa - Tutaj absurd i humor w czystej postaci

4. Pingwiny z Madagaskaru - patrz 3

Offline

 

#4 2013-08-23 15:41:04

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Ulubione kreskówki

GOD TIER:

  • My Little Pony
  • Adventure Time
  • Gravity Falls

EPIC TIER:

  • Samuraj Jack
  • Regular Show
  • Johny Bravo

REGULAR TIER

  • Niesamowity Świat Gumballa (ver. PL)
  • Chowder (ver. PL)
  • Looney Tunes Show (ver. PL)

ADULT TIER:

  • Futurama
  • Family Guy
  • South Park

Gwoli wyjaśnienia: GOD TIER > EPIC TIER > REGULAR TIER. ADULT TIER liczy się osobno.

To są póki co jedyne bajki które przychodzą mi na myśl. Pewnie mógłbym dodać do tego jeszcze masę starych kreskówek, ale póki co żadnych nie mogę sobie przypomnieć. No, może oprócz Shin Chana. Jak przypomnę ich sobie więcej, to wtedy uaktualnię listę. Co do tych kreskówek, które wymieniłem w REGULAR TIER - oglądam je często na CN kiedy np. jem obiad. Są naprawdę przyjemne, i (nie licząc Johny'ego Bravo) chyba najśmieszniejsze ze wszystkich tu podanych.

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-08-23 15:44:25)


Yay Beemo!

Offline

 

#5 2013-08-23 16:45:37

 CurrantCat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-09
Posty: 215
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

1. Regular Show - moja "najulubieńsza z najulubieńszych" seriali animowanych. O wiele bardziej ją lubię, niż AT.
2. Adventure Time - ulubiona, zaraz po RS
3. Chowder i The Amazing World of Gumball - zawsze poprawią humor ;)
4. Courage the Cowardly Dog
5. Ed, Edd 'n Eddy

To chyba byłoby na tyle... jesli chodzi o te główne.
Jesli cos pominelam, dopisze.

Ostatnio edytowany przez CurrantCat (2013-10-05 12:50:46)


Haters gonna hate; send 'em to the Moon
We can't touch music, but music can touch us
- Mordecai

Offline

 

#6 2013-08-23 18:07:00

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Pacuszek napisał:

GOD TIER:

  • My Little Pony
  • Adventure Time
  • Gravity Falls

same here C:


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#7 2013-08-24 16:35:47

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Swoją przygodę z kreskówkami już opisałem, ale chętnie trochę dopowiem i uściślę.

Na dzisiaj moimi ulubionymi kreskówkami są bez wątpienia Regular Show i Adventure Time. W ostatnim roku zmieniały się one miejscami, aż kilka miesięcy temu zacząłem preferować Regular Show, ale tylko z tego względu, że nie byłem na bieżąco z Adventure Time. Teraz bezsprzecznie mogę powiedzieć, że AT stawiam wyżej od Zwyczajnego Serialu, chociaż ten ciągle walczy o pierwsze miejsce. Ale chyba mu się nie uda, bo Małgosia jest o miliard lat słabsza od Marceliny :P Muszę w końcu nadgonić w internecie Regular Show tak jak zrobiłem to z Adventure Time.

Dalej, z tego co aktualnie czasem oglądam. Mój brat czasem włącza CN i obejrzę kilka odcinków Gumballa. Ten serial jest specyficzny. Niby humor jest śmieszny, niby historie są w miarę dopracowane... ale jednak czegoś w tym brakuje i oceniam ten serial dużo niżej niż Regular Show, na pewno nie jest moim ulubionym. Raczej zapchajdziurą.

Kiedyś uwielbiałem Chowdera i uważałem, że to najlepsza tego typu rzecz stworzona przez Cartoon Network - oczywiście na stan rzeczy przed pojawieniem się RS i AT.

Flapjacka oglądałem, ale okropna grafika i smętne opowieści szybko mnie znudziły.
Kiedyś byłem fanem także Total Drama Island, zwłaszcza pierwszego sezonu. Ale chyba bardziej lubiłem Courtney niż serial. Przestałem to oglądać po trzeciej serii, której nawet nie dokończyłem. Teraz ten serial jest dla mnie zbyt prostacki, niestety. Nie lubię ohydnego, czasami fekalnego, humoru, co mnie też czasem irytuje w AT, ale na szczęście nie ma tutaj tego tak dużo, więc jest do zaakceptowania.

Samuraj Jack to inna liga, świetne postaci, świetnie prowadzona fabuła i miła dla oka grafika i animacja. Po prostu perełka wśród seriali animowanych, która swym poziomem przewyższyła kilka seriali nieanimowanych.

Nigdy nie byłem fanem "klasycznych" bajek CN, czyli Edów, które były dla mnie po prostu odrażające (beznadziejna grafika, beznadziejna fabuła, niesmaczne do bólu żarty) i nigdy nie mogłem zrozumieć fenomenu tej bajki. Dexter czy Atomówki tez były dla mnie obojętne.

Jak byłem mniejszy to mogłem bez końca oglądać Scooby Doo, to kreskówka mojego dzieciństwa. Chociaż jak byłem mniejszy to nie miałem kablówki żadnej i oglądałem jedynie pełnometrażowe animacje, często kilka razy dziennie.

Teraz mam zamiar zacząć Gravity Falls i prawdopodobnie ten serial wskoczy na poziom "koło RS", bo po obejrzeniu trzech zdubbingowanych odcinków przypadł mi do gustu. Uwielbiam Wendy.

Nigdy nie oglądałem Kucyków i raczej nigdy ich nie obejrzę.

Co do kreskówek dla dorosłych, ubóstwiam Venture Bros, naprawdę zręcznie wykonana robota. Kompletnie inny klimat od animacji MacFarlane'a czy od Simpsonów. Simpsonów zresztą nigdy zbytnio nie lubiłem, obejrzałem jedynie kilka odcinków. Family Guy za to przypadł mi do gustu i oglądam go regularnie.

South Parku nie trawię.


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#8 2013-08-27 14:17:36

Lemongrab

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-26
Posty: 26
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

A więc oprócz Adventure Time uwielbiam także:
*Regular Show - super grafika, masa uwielbianego przeze mnie surrealizmu i przedni humor. Dodać do tego liczne nawiązania do popkultury i świetne , stare kawałki. Seria ta moim zdaniem ma bardziej klimat animowanej komedii dla dorosłych niż takiej tradycyjnej kreskówki dla dzieci.

*Ed, Edd & Eddy - powiem szczerze, że gdy byłem młodszy jakoś nie przepadałem za tą kreskówką, dopiero, gdy obejrzałem ją ponownie ok. 3 lata temu odkryłem ją na nowo. Widocznie do niektórych rzeczy trzeba trochę dorosnąć... Jest to chyba z nielicznych seriali animowanych, w których widać progress z sezonu na sezon, zarówno pod względem graficznym, jak i fabularnym. Jednak najbardziej cieszy mnie fakt, że show ma stały zestaw bohaterów, znamy imiona ich wszystkich, co gwarantuje, żebyśmy zdążyli ich wszystkich poznać dostatecznie. Również miejsce akcji: urokliwe, amerykańskie przedmieścia są bardzo klimatyczne. Nadal mam jednak niedosyt po finałowym filmie i uważam, że seria skończyła się zbyt szybko.

*Niezwykłe przypadki Flapjacka  - czyli serial, przy którym pracowali Pen Ward i JG Quintel, jak dla mnie będący takim pierwowzorem współczesnych komedii ze studia Cartoon Network. Lekko mroczny klimat, czarny humor oraz oryginalna, jakby "przybrudzona" grafika moim zdaniem czynią tą kreskówkę godną uwagi. Bardzo przypadła mi do gustu postać K`nucklesa - starego kłamcy i nieroba, w którego tak bardzo był zapatrzony tytułowy bohater serialu. Zawsze wolałęm tą serię od emitowanego wówczas "Chowdera", w którym (w późniejszych odcinkach) żarty o przełamywaniu czwartej ściany pojawiały się moim zdaniem zbyt często i przestawały już śmieszyć.

*Looney Tunes Show - czyli przeniesienie bohaterów znanych wszystkim krótkometrażówek ze studia Warner Bros w czasy współczesne. Chyba najbardziej udana, jak dotąd próba przedstawienia klasycznych postaci młodszym pokoleniu (ci co słyszeli coś o Loonatics Unleashed więdzą o czym mówię xD). Fakt, charakter postaci uległ drobnej metamorfozie, ale zmiany te nie pozbawiają przyjemności z oglądania tego zakręconego serialu.

*Niesamowity Świat Gumballa - jedna z trzech (obok RS i AT) serii komediowych, które obecnie rządzą CNem. Cenię sobie ten serial przede wszystkim za animację i za umieszczenie tak wielu różnie wygenerowanych postaci w jednym serialu, co czyni go niezwykle innowacyjnym. Fabularnie także stoi na wysokim poziomie i oglądanie przynosi naprawdę dużą przyjemność.


ONE MILLION YEARS DUNGEON NO TRIAL!

Offline

 

#9 2013-09-01 23:39:18

 Branoc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 41
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Na tę chwilę regularnie oglądam tylko  Adventure Time i Regular Show. Gravity Falls też wygląda nieźle, ale na razie widziałam tylko kilka odcinków.
Jeśli chodzi o kreskówki z przeszłości, to było ich kilka. Lubiłam Atomówki i Dextera, klimat mi się strasznie podobał. Potem był jeszcze Chowder i trochę Flapjacka, który, swoją drogą, wcale nie wydawał mi się odbiegać czymkolwiek od czegokolwiek. Galactik Football - tu chyba najbardziej do gustu przypadło mi to, że było w tym coś z science-fiction. Muszę też wspomnieć o Total Drama Island, ale tylko pierwsza seria, reszty nie widziałam. Pewnie coś pominęłam, ale to mniej więcej na tyle.

Chojrak, zapomniałam o Chojraku. Jak mogło wypaść mi z głowy coś tak chorego? Pingwiny z Madagaskaru i Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster.

Ostatnio edytowany przez Branoc (2013-09-10 22:40:20)

Offline

 

#10 2013-09-24 16:36:38

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Nie wiem czy to się zalicza, ale jeszcze jak byłem młodszy bardzo lubiłem "Muminki". Lekki klimacik, niekiedy straszne momenty (np. muzyka ze statku widmo).


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#11 2013-09-24 18:40:52

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Moja stała lista:
1. Adventure Time
2. Samurai Jack
3. Gravity Falls
4. Futurama

Potem pojawiają się "zapychacze" pomagające wytrwać do następnych sezonów ww seriali. Tutaj nawet nie ma sensu robić ciągu dalszego listy, ponieważ zawsze są jakieś przetasowania.

Ostatnio edytowany przez Kawka (2013-10-04 22:37:32)


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#12 2013-10-04 20:21:19

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Otóż ja wyjaśnię :

THE BEST OF THE WORLD :

Adventure Time - heh, po co bym się niby tutaj rejestrował ;)

Regular Show - druga, najlepsza kreskówka zaraz, świetne postacie, świetna fabuła, troszkę bardziej kontrowersyjne niż AT
Może i było by lepsze, gdyby był jakiś ukryty wątek

Pingwiny z Madagaskaru - z tych wszystkich serialów ma najlepszy humor
Przebijam bardziej niż AT czy RS, ale niech będzie na 3.

Grafity Falls - zdecydowanie, najlepszy serial Disneya od paru lat

My Little Pony - kiedyś, by pewnie przebijała, wszystkie te seriale teraz na dole ;_;

MNIEJ LUBIANE :

Gumball - humor świetny, grafika seialu też ogólnie kreatywna bajka, ale czasem do bólu dziecinna i głupia

Chowder i Flapjack - to samo co Gumballem, tylko trochę lepsze

Bajki z dzeciństwa takie jak Samuraj Jack, Chojrak, Dexter, Różowa Pantera itp.

Jednak wszystkio to przebija TRZECH MUSZKIETERÓW - Simpsonowie, Family Guy oraz South Park.


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

#13 2013-10-04 20:50:02

 LittleBee

Użytkownik

Skąd: Wrocław c:
Zarejestrowany: 2013-09-28
Posty: 16
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

Nie jestem w kreskówkowym świecie tak bardzo rozeznana bo mało oglądałam kiedykolwiek, ale jeśli mam wybierać to:
1. Adventure Time - w końcu jakieś feelsy wywołuje.
2. Courage the cowardly dog - *-*
3. Gravity Falls
4. The Bravest Warriors
i jeszcze jedna jaką jest oczywiście
5. The amazing world of gumball
Ale serio - więcej mi nie podchodzi i traktuję to tak jakby jako też swego rodzaju "zapychacze", które uwielbiam. Pomiędzy sezonami mi się przydaje. *-*


http://fc00.deviantart.net/fs71/f/2012/017/1/4/i_believe_in_sherlock_holmes_stamp_by_indy_chan-d4moprq.png
I'm in shock! Look, I've got a blanket!

Offline

 

#14 2013-11-01 12:32:31

 Ejbiak

Użytkownik

Skąd: Oddworld
Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

A i jeszcze coś mam 3 najlepsze seriale jakie oglądałem

1. Świat Według Bundych
2. South Park
3. Adventure Time

Dlaczego ? Otóż przy takich serialach jak Simpsonowie czy MLP mogę wskazać TOP 15 lub TOP 20 ale przy tych trzech zwiększam do 30 lub 50.
Tak tyle dobrych odcinków powstało.


Spoczywaj w pokoju Mathematicalu [*]

Offline

 

#15 2013-11-01 14:00:56

 Tea99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 9
Punktów :   

Re: Ulubione kreskówki

1. Oczywiście Adventure time.
2.Regular Show.
3.Courage the cowardly dog.
4. The amazing world of Gumball.


http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/6a/9f/c8/6a9fc8d321d22862b1a765fa586eed35.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-country.pun.pl www.eti.pun.pl www.dobra-tv.pun.pl www.pokemon-fly.pun.pl www.biotechnologia-ajd.pun.pl