#1 2013-08-19 18:17:07

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Gravity Falls

No, nadszedł wreszcie czas. Żeby zmotywować się do rozPoczęcia tego wątku musiałem obejrzeć z 30 minut filmików na YT zawierających teorie oraz spekulacje na temat poszczególnych odcinków. To przekonało mnie że świat (a przynajmniej to forum) musi dowiedzieć się o tej kreskówce.

No więc, zaczynając od początku, [G]ravity [F]alls jest stosunkowo świeżą bajką (niedawno zakończył się 1 sezon, planowane są najpewniej tylko 3 :<) wykreowaną przez Alex Hirsch'a. Według wikipedii, głównymi cechami tejże bajki, oprócz cech komediowych czy przygodowych, są tajemnice oraz sprawy supernaturalne. Nie wiem jak wy, ale nic mnie tak nigDy nie jarało w serialach czy filmach jak trzymanie widzów w napięciu aż do ostatniego odcinka (za to m.in. uwielbiam serial Lost). A autorzy GF wiedzą jak utrzymać nas w ciekawości! Jeżeli kiedykolwiek myśleliście, że AT tudzież MLP zawiera mnóstwo ukrytych przEkazów, to z pewnością nie widzieliście jeszcze GF. Nie da się w paru zdaniach określić ogromu zagadek pozostawianych przez twórców fanom. Samo intro (które, swoją drogą, jest absolutnym dziełem sztuki) ma ich w sobie prawdopodobnie więcej niż AT - szepty, które po odsłucHaniu od tyłu dają nam kod do odszyfrowania pozostawianych w najróżniejszych miejscach kreskówki randomowych ciągów znaków (np. szyfr z planszy z intra, o której więcej za chwilę, brzmi tak: VWDQ LV QRW ZKDW KH VHHPV, zaś po odszyfrowaniu daje nam wiadomość "Stan is not what he seems"), nawiązania do pokultury (w pewnym miejscu przez dosłownie chwilunię można zobaczyć biegnące przez las "coś" w dokładnie takiej samej pozie co jedno z najpopularniejszych zdjęć Wielkiej Stopy. SwOją drogą, wielu fanów uważa że będzie odcinek poświęcony właśnie tej postaci, co zostało poniekąd również potwierdzone w jednym z odcinków) czy chociażby najpopularniejszy chyba znak rorpoZnawczy całego GF - pojawiająca się na ułamek sekundy przed zakończeniem intra plansza:

http://goo.gl/gVI5Gk



Zresztą, wszystko co opisałem możecie zobaczyć sami, o ile dobrze się przyjrzycie:



Naprawdę, mimo że bym chciał, niemożliwością jest napisanie w jednym poście o wszystkich zagadkach. A już tym bardziej jeszcze wytłumaczenie która co oznacza. Ale szukanie odpowiedzi na forach również jest częścią zaBawy - wystarczy odwiedzić forum (Mystery Shack) i poczytać jak wiele teorii oraz spekulacji zostało stworzonych przez fanów. Nie mówiąc już o odnajdywaniu przez nich pozostawionych przez twórców sekretów. Niektóre z nich są tylko zabawnymi nawiązaniami do poPkultury (jak np. kod na nieśmiertelność do jednej z gier konsoli NES umieszczony na planszy z intra), ale zdecydowana większość niesie ze sobą poszlaki związane z poszczególnymi bohaterami. Niby nic wielkiego, ale takie krótkie wiadomości potrafią miejscami obalać obmyślane miesiącami teorie, lub potwierdzać te w których istnienie nikt nie mógł uwierzyć.

Nie będę więcej pisał o zagadkach, bo tę podróż każdy przyszły fan GF musi odbyć sam - wszak dużo większą frajdę sprawiać będzie gdy sami zaczniecie łączyć wszystkie fakty w jedną kupę, niż gdy ja wam odpowiem na każde pytanie (a i tak za żadnego eksperta w tych sprawach się nie uważam). Wartym uwzgLędnienia jest jeszcze sam sposób animacji - nie wiem jak wy, ale jak GF uważam za najładniejszą kreskówkę jaką daną mi było w życiu oglądać. Z całym szacunkiem do AT, które też kocham ponad życie, ale przy GF wygląda ono jakby było rysowane w Paincie. To co urzekło mnie najbardziej, to animacja światła np. przebijającego się przez korony drzew. Jest zrobiona inaczej niż cała reszta, dużo barDziej realistycznie, co w praktyce wygląda naprawdę prześlicznie. Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną, to jedyne do czego mogę się przyczepić, to brak piosenek (nie licząc intra). Ale wątpię żeby GF było bajką w której pasowałyby przerywniki śpiewane. Niemniej jednak trochę szkoda.

Cóż, nie wiem czy mam jeszcze coś więcej do napisania na ten temat. I tak napisałem zdecydowanie zbyt dużo i podziwiam tych, którym chciało się przebrnąć przez całą tę ścianę tekstu :P Początkującym poWiem jeszcze że wszystkie odcinki w jakości Full HD można odnaleźć na thepiratebay.sx po wpisaniu frazy "Gravity Falls". Zalecam oglądanie tylko w tej jakości, inaczej może wam umknąć wiele detali. A poza tym, żal oglądać coś tak pięknego przy pikselozie.

Więc, nie pozostaje mi nic innego jak tylko z całego serca polecić Gravity Falls każdej osobie lubującej się zarówno w kreskówkach, zagaDkach, jak i poświęconym im fanbase'om :) Miłego oglądania!

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-08-19 21:20:06)


Yay Beemo!

Offline

 

#2 2013-08-19 18:48:51

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Pacuszek, to było o wiele łatwiejsze od zagadek GF, ale bardzo mi się podobało ;)
Jak ktoś nie chce se psuć zabawy to niech nie czyta ;)

Spoiler:

pdehozbpldwd
Szyfr : każda litera ma być zamieniona o 3 miejsca wstecz, tak jak pierwsze szyfry w GF.
mabelwymiata
Mabel wymiata

Pacuszek napisał:

można odnaleźć na thepiratebay.sx

Pacuszek ty piracie! Znasz może stronę z odcinkami online z wmiarę dobrą jakością?
A co do serialu to jest tak niesamowity, że zostałem fanem po obejrzeniu 1 odcinka xD Zresztą zrobiłem gigantyczny offtopic w "Wasze prace"

Offline

 

#3 2013-08-19 18:58:21

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Gravity Falls

Y'arr!

Cóż ci ja na to poradzę, gdybym miał inny wybór... ogólnie daleko mi od bycia piratem, w całym swoim życiu spiraciłem może z 3 gry (z czego 2 później kupiłem w ramach zadośćuczynienia), ale będąc w Polsce nie mam zbytnio innego wyboru. Ani nie kupię DVD, ani nie obejrzę w telewizji... pozostaje tylko ściąganie.

Odcinków online nigdy nawet nie próbowałem znaleźć :P Ściągnięcie wszystkich z TPB zajęło mi, przy mojej przewspaniałej prędkości 2MB/s, kilka godzin. Chyba warto tyle poczekać dla jakości Full HD.

A właśnie, zapomniałem dodać. Program napiprojekt wyszukuje angielskie napisy do większości odcinków, jeżeli ktoś potrzebuje. Polskich raczej nie ma, aczkolwiek nie szukałem. Chociaż gdyby były, prawdopodobnie napiprojekt by mi je ściągnął. Ale warto poszperać, może gdzieś tam są, tylko o tym nie wiem.


Yay Beemo!

Offline

 

#4 2013-08-19 19:08:24

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Pacuszek napisał:

Y'arr!

Cóż ci ja na to poradzę, gdybym miał inny wybór... ogólnie daleko mi od bycia piratem, w całym swoim życiu spiraciłem może z 3 gry (z czego 2 później kupiłem w ramach zadośćuczynienia), ale będąc w Polsce nie mam zbytnio innego wyboru. Ani nie kupię DVD, ani nie obejrzę w telewizji... pozostaje tylko ściąganie.

Ja czasami piracę gry i mogę być naiwny, ale nigdy nic nie ściągam z pirate bay, unikam tego jak ognia...

Pacuszek napisał:

A właśnie, zapomniałem dodać. Program napiprojekt wyszukuje angielskie napisy do większości odcinków, jeżeli ktoś potrzebuje. Polskich raczej nie ma, aczkolwiek nie szukałem. Chociaż gdyby były, prawdopodobnie napiprojekt by mi je ściągnął. Ale warto poszperać, może gdzieś tam są, tylko o tym nie wiem.

Szukałem i nie znalazłem :( Cóż, zostaje wysilanie się przy czytaniu napisów angielskich.

Offline

 

#5 2013-08-19 19:14:04

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Gravity Falls

Plazmus napisał:

Ja czasami piracę gry i mogę być naiwny, ale nigdy nic nie ściągam z pirate bay, unikam tego jak ognia...

Korzystam z zatoki odkąd pamiętam, czyli dooobrych kilka lat, i jeszcze nigdy nie ściągnąłem niczego co by mogło być zagrożeniem. Jeżeli widzisz że coś ma po setki czy tysiące seedów, nie ma bata żeby był tam jakiś wirus. Inaczej nikt by tego nie seedował.


Yay Beemo!

Offline

 

#6 2013-08-22 16:05:50

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Zauważyłem, że w Gravity Falls i Regular Show są dzieci rządzące/opiekujące się/mające jakąś tam kontrolę nad czasem. To jest nawiązanie, czy tylko taki trend w kreskówkach?

Offline

 

#7 2013-08-22 16:40:51

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Gravity Falls

Spoiler:

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20130411033445/gravityfalls/images/1/12/S1e9_time_baby.png

Masz na myśli te dziecko? Jeżeli tak, to niewykluczone że jest to jakieś nawiązanie, aczkolwiek na GF wiki nie mogłem nic znaleźć. No i nie oglądałem Regular Show, więc nie wiem do czego tak naprawdę ma się to nawiązywać. Ale wkrótce to nadrobię, ściągnąłem nareszcie 3 pierwsze sezony Regular Show :P


Yay Beemo!

Offline

 

#8 2013-08-22 16:44:28

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Tak i jeszcze w RS są te dzieci: http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/i … t_8115.jpg
Mają też ubranka podobne do Cosmic Owl, przypadek?

Offline

 

#9 2013-08-22 16:47:28

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Dołączam się do Was panowie ;> Nie wiem czy mogę się już nazwać fanem serialu, ale przykuł moją uwagę już jakiś czas temu. Wszystko się zaczęło.. od intro. Intro jest po prostu... *oh my GLOB *O* Genialnie dopracowane i sama nie wiem co jeszcze, po prostu świetnie.  To raz. Dwa: jest kogo shippować. A to lubię. Kreskówka ładna, zabawna, no i ma to drugie dno, jest się czego domyślać, co jako fanka AT uwielbiam. Tak więc rozpoczynam przygodę z GF, super że założyliście temat ;>


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#10 2013-08-22 16:50:52

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Tak shippingi całkiem niezłe ( DipperxMabel xDDDD)
Macie zrobiłem grafikę:
http://i41.tinypic.com/suy061.png

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-08-22 16:57:24)

Offline

 

#11 2013-08-22 16:57:45

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Plazmus napisał:

Tak shippingi całkiem niezłe ( DipperxMabel xDDDD)

Haha, bardziej mi chodziło DipperxWendy xD Ale są i tacy co wyznają to pierwsze ;D A tak na marginesie to obożeee jak mnie się spodobała postać Wendy *.* ta czapka ^^


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#12 2013-08-22 17:15:20

 Kawka

Użytkownik

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 184
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Plazmus napisał:

Tak i jeszcze w RS są te dzieci: http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/i … t_8115.jpg
Mają też ubranka podobne do Cosmic Owl, przypadek?

Może.
Te znaczki na prawym dole planszy (kółka i trójkąty) to symbole alchemiczne:
(od lewej)
ziemia, powietrze, mydło(?), magnez, dzień i noc, słońce, ?

A, jeszcze te widełki w lewym górnym rogu- to symbol "wydobycia suchej masy"(extraction of dryness). Litery pod nim oznaczają przygotowanie. Ostatni, który teraz zauważyłam znajduje się w dolnym lewym rogu- oznaczano tak pogłos/ odbicie.

Nie mam na razie pomysłu, co mogą razem oznaczać. Jakieś sugestie?

Ostatnio edytowany przez Kawka (2013-08-22 17:27:33)


"Suckin' at something is the first step in being sort good at something" -Jake

Offline

 

#13 2013-08-22 17:28:30

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Raczej nic.Prawdziwe znaczenie mają symbole na okręgu i szyfry.

Offline

 

#14 2013-08-22 17:58:34

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Gravity Falls

Nie mam na razie pomysłu, co mogą razem oznaczać. Jakieś sugestie?

Osobiście nie mam żadnych. Na forum Mystery Shack ludzie też nie uporali się jeszcze z tymi znaczkami. Mogą oznaczać cokolwiek, na razie nie ma żadnych większych wskazówek.

UWAGA, nie mogłem uporać się z zamknięciem całego tekstu w jednym spoilerze, więc jeżeli ktoś nie oglądał GF, niech nawet nie myśli o tym by czytać to co jest napisane na dole póki nie obejrzy całego 1 sezonu:

Spoiler:

Mnie bardziej ciekawi, do kogo przypasowane są symbole rozmieszczone wokół Billa. Dokładniej rzecz ujmując, mam na myśli to:

Spoiler:

http://puu.sh/487Pn.jpg

Na 100% wiemy jedynie, że znak zapytania oznacza Soosa, spadająca gwiazda Mabel, oraz choinka Dippera. Wiem że są też inne oczywiste symbole które na pewną oznaczają bohaterów których już znamy (jak np. serce przypasowane do Robbiego), ale te 3 to póki co jedyne które zostały oficjalnie potwierdzone w kreskówce przez samego Billa (kiedy Bill pierwszy raz zobaczył Dippera, Mabel i Soosa, nazwał ich korzystając właśnie z tych symboli). Mnie zastanawia najbardziej, jakich bohaterów oznacza:

- lama (w odcinku Headhunters Mabel pyta się Dippera jaki sweter powinna założyć, a odcięta głowa jednej z figur woskowych podpowiada, że ten z Lamą. Czy jednak naprawdę symbol ten może być przypasowany do tejże głowy? Pamiętajmy, że Bill ma na oku tylko najważniejsze postaci dla fabuły, wątpie żeby pozbawiona reszty ciała, głowa figury woskowej się do nich zaliczała. Ale kto wie, w GF wszystko jest możliwe...).

Spoiler:

http://puu.sh/488jk.jpg

- okulary (w odcinku Carpet Diem, po otwarciu sekretnego pokoju odkrytego przez Soosa, Stan zabiera z niego jakieś okulary tak szybko jak się tam znaleźli, nie mówiąc o tym nikomu. Później oglądał je siedząc na fotelu przed włączonym telewizorem. Być może należały one do kogoś kogo wcześniej znał, a o kim nie wiemy jeszcze nic).

Spoiler:

http://puu.sh/488xh.jpg

- lód (prawdopodobnie Wendy, bowiem Dipper 2 razy biegł po worki z lodem kiedy ona była w pobliżu, oraz nie ma żadnego innego znaczka który mógłby do niej pasować, ale nie zapominajmy również o potworze którego Dipper widział w zamrażarce pełnej lodu w odcinku The Inconveniencing - część fanów twierdzi że była to jedna ze sztuczek duchów aby ich przestraszyć, ja jednak nie jestem co do tego w 100% przekonany).

Spoiler:

http://puu.sh/488aA.jpg

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje albo teorię, niech pisze śmiało.

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-08-22 18:00:25)


Yay Beemo!

Offline

 

#15 2013-08-22 18:21:22

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Gravity Falls

Gdzieś podawaliście link do odcinków w HD. Mogę prosić o podanie jeszcze raz? Bo nie mogę go znaleźć :< A i jeszcze chciałam zapytać czy polecacie oglądać po polsku czy też po angielsku (dla kogoś z średnio zaawansowanym poziomem ._.)


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pggdamibm.pun.pl www.bucktick.pun.pl www.meskiwzrokwdamskikrok.pun.pl www.dominiumcienia.pun.pl www.navigator.pun.pl