Mathematical!

WITAJ NA POLSKIM FORUM ADVENTURE TIME!


#1 2013-08-18 20:39:24

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Jak długo oglądacie?

Nie wiedziałam zbytnio gdzie dodać ten post, ale chyba tutaj pasuje, a nigdzie podobnego nie widziałam. Ciekawa jestem, od jak dawna jesteście fanami AT? Jak w ogóle trafiliście na serial? I jaki odcinek zobaczyliście jako pierwszy? Ciekawa jestem też waszych pierwszych wrażeń :) Może na początek powiem jak to było ze mną.

Tak więc skacząc sobie po youtubie, przypadkiem trafiłam na video (fanmade) o Marshallu i Fionnie. Wtedy nie znałam jeszcze ani trochę AT, i nie wiedziałam nawet że leci na Cartoon Network, bo po prostu go nie oglądałam. W każdym razie Marshall i Fionna bardzo mi się spodobali, w ogóle sposób w jaki są narysowani i to jak wyglądają i chciałam odnaleźć ten serial (myślałam wtedy że będzie on tylko o nich.) Przegrzebałam internet i trafiłam na Adventure Time. Ku mojemu zaskoczeniu serial był o chłopcu i psie. Pierwszym odcinkiem jaki zobaczyłam było "Evicted" który widziałam z polskim dubbingiem. Serial na początku wydawał się dziwaczny, i taki z resztą pozostał, ale teraz mam do tego sentyment i to uwielbiam. Potem nie myślałam już o Fionnie ani Marshallu, bo Finn i Jake tak mnie zauroczyli, że nie mogłam przestać oglądać. Obejrzałam w zastraszającym tempie wszystkie odcinki, aż mi zabrakło po polsku, od tej pory oglądam po angielsku :) Jak widzicie, jestem w oglądaniu dość świeża, bo dołączyłam się w 3 sezonie, kiedy odcinek z Fionną i Cake wszedł do USA, czyli w 2011 roku. Ale to mi wystarczyło, żeby poznać i pokochać ten serial i cały fandom 8-) Mam nadzieję, że nie przynudzałam, pisać jak to było z Wami :D

Ostatnio edytowany przez paczacz (2013-08-18 20:41:30)


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#2 2013-08-18 20:53:37

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Ja byłem fanem już od pierwszego obejrzanego odcinka, który był jednocześnie 1 odcinkiem wyemitowanym w Polsce :) Przez jakiś rok oglądałem na CN z dubbingiem, ale później znudziły mi się same powtórki i zacząłem szukać informacji w necie. Zacząłem oglądać o angielsku,a potem odnalazłem forum, odcinki z napisami i nadrobiłem to czego nie oglądałem :)

Offline

 

#3 2013-08-18 22:12:30

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Ja poznałem AT dzięki bratu. Jego kolega mówił, że At jest super i takie tam. Więc zobaczyliśmy pierwszy odcinek po polsku i... średnio mi się podobał. Dopiero następne odcinki mnie wciągnęły, aż w końcu zobaczyłem wszystkie odcinki. Natrafiłem potem na Mrbiuna, który tłumaczył i wstawiał jeszcze odcinki na youtubie. Od lutego zacząłem czytać komiksy i w końcu pojawiłem się tutaj!


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#4 2013-08-19 08:56:42

 CurrantCat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-09
Posty: 215
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Hmm, dokładnie nie pamiętam kiedy to po raz pierwszy zetknęłam się z tą kreskówką, aczkolwiek było to dość dawno. Gdy włączyłam CN-a akurat leciał jeden z odcinków. Na pierwszy rzut mego oka nie był on niczym nadzwyczajnym, zwykłe animowane postacie, przygody, księżniczki... Dopiero po kilku odcinkach odkryłam, że jest to coś niesamowitego. *_* Zaczęłam oglądać, ale tylko to, na co natrafiłam gdy włączałam CN. Z biegiem czasu zaczęłam nadrabiać zaległości w oglądaniu pozostałych odcinków. :3


Haters gonna hate; send 'em to the Moon
We can't touch music, but music can touch us
- Mordecai

Offline

 

#5 2013-08-19 16:19:08

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Jak długo oglądacie?

Również nie sposób mi powiedzieć kiedy dokładnie zacząłem oglądać. Wiem za to że pierwszy raz zainteresowałem się AT dzięki... 4chanowi :I Bo widziałem tam mnóstwo gifów i obrazków z tejże kreskówki, takich jak. np ten:

http://24.media.tumblr.com/tumblr_luqqswJfRq1qdfywdo1_500.gif



No i pomyślałem sobie "Hm, skoro lubię MLP, może warto dać szansę innym kreskówkom". Pomyślałem, po czym o całym temacie zapomniałem i przypomniało mi się dopiero po jakimś czasie, kiedy to na CN obejrzałem pierwszy odcinek po polsku - był to bodajże Evicted. Ta scena końcowa z bąkiem Jake'a rozwaliła mnie na łopatki, i był to główny powód dla mnie do rozpoczęcia poszukiwań tejże kreskówki w Internecie. W międzyczasie obejrzałem jeszcze sporo odcinków po polsku, stwierdzając że dubbing stoi na całkiem przyzwoitym poziomie (cały czas tak twierdzę, ale skoro mam oryginalną wersję angielską, to nie będę przyzwyczajał się do polskiej która mimo wszystko jest w wielu miejscach mocno niedopracowana). Ale jak już ściągnąłem 1 sezon i zacząłem oglądać na komputerze, połknąłem wszystkie sezony dosłownie z 5 dni. Później odkryłem jeszcze fanbase Adventure Time, zacząłem się bardziej interesować ukrytymi w bajce przekazami, czytałem dużo wiki itp, no i w końcu odkryłem te forum :)


Yay Beemo!

Offline

 

#6 2013-08-19 17:15:37

 Smolar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 33
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Ze mną było tak: moje bratanice, a dokładnie jedna z ich wprost ubóstwiała PnP, emitowaną na CN. Raz siedziałam z nią przed telewizorem i chcąc nie chcąc oglądałam z nią bajki :I aż nagle zaczął się któryś z odcinków Pory na Przygodę. Straaasznie przypadła mi do gustu ogólnie cała fabuła, wygląd itd. Jakiś czas oglądałam odc jedynie w telewizji. Potem zaczęłam wkręcać YT, w którym jestem już tak wdrążona że ło matko :d i nagle znalazłam mnóstwo kanałów z AT, m.in MrBiune, DurinsX, okulary3D. I dzięki nim zaczęłam wyprzedzać odcinki emitowane w tv, tj. oglądać po ang. Oczywiście towarzyszyło temu grzebanie w wiki, czytanie różnych teorii i takie tam. A na forum trafiłam za sprawą polskiej strony Pory na Przygodę na facebooku. Ciesze się, że tu z Wami jestem, gdyby nie to, nadal miałabym niedosyt po tym, jak YT zablokował wszystkie kanały z AT. Dzięki że jesteście!! :)

Edit: Zapomniałam dodać, że z Adventure Time spotkałam się wczesniej niż w telewizji - często takie śmieszne animacje jak ten, który Pacuszku wstawiłeś, widziałam na kwejku i bardzo mi się podobały, ale nie wiedziałam skąd one pochodzą. Potem skojarzyłam się, że z tej kreskówki, kiedy zobaczyłam ją na CN. I przy okazji wiedziałam, że nie jestem sama, skoro jest ktoś, kto dodaje takie animacje na kwejka.
np: http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/03/fc4e5521ed9a1e3e619b91274b190579_original.gif?1364569337

Ostatnio edytowany przez Smolar (2013-08-19 17:22:07)


Winter is coming..

Offline

 

#7 2013-08-20 02:04:04

 Branoc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 41
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Ja zaczęłam oglądać Adventure Time bardzo niedawno, bo na początku lipca. Od dawna za to oglądałam Regular Show i po prostu chciałam znaleźć coś podobnego. Sama nie wiem czy rzeczywiście te seriale są w jakiś sposób podobne, ale mniejsza o to.
W końcu, pewnego dnia zajęłam się szukaniem informacji o AT i następnego obejrzałam pierwszy odcinek. Najprawdopodobniej był to The Limit i szczerze powiedziawszy średnio mnie przekonał. Kilka dni później zobaczyłam The Hard Easy. Po zakończeniu tego odcinka śmiałam się chyba jeszcze kilka minut. Albo to naprawdę było takie śmieszne, albo bawią mnie dziwne rzeczy. Co nie jest wykluczone. W każdym razie ten mnie ostatecznie przekonał. :D
Plus postapokaliptyczność, to jest zawsze dobre.

Offline

 

#8 2013-08-20 02:54:52

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Branoc napisał:

Plus postapokaliptyczność, to jest zawsze dobre.

Dokładnie, post-apo nigdy za wiele !

Offline

 

#9 2013-08-20 10:42:50

 Crawler

Użytkownik

status crawler@jabster.pl
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Po części opisałem to w swoim powitalnym poście, ale może warto wytłuścić kilka szczegółów.

Jak zakładałem, serial zacząłem oglądać rok temu, mniej więcej na początku lipca.
Moja pamięć okazała się być okropnie zwodnicza - zweryfikowałem to na filmwebie, gdzie oceniłem serial już 21 maja 2012. Czyli musiałem go oglądać wcześniej, prawdopodobnie od początku 2012. Może już na jesieni 2011? Sam nie wiem. Jestem za to przekonany, że prawdziwy okres fascynacji przypadł na lato 2012, który potem przygasł, żeby z nową, większą siłą wybuchnąć w lecie 2013. Och, to lato jakoś na mnie dziwnie działa :P

Z tego co kojarzę, mój brat uskuteczniał oglądanie któregoś z kolei odcinka, gdy napatoczyłem się przed telewizorem (z reguły nie oglądam telewizji, a w tamtym okresie unikałem nawet CN, z tej racji, że nie leciało tam nic ciekawego [aż pojawiło się RS i AT]), prawdopodobnie z jakąś kanapką w ręce, coby sobie przy czymś zjeść. Jak to zwykle bywa, mój brat nastawił CN i oglądał odcinek Adventure Time. Próbuję sobie usilnie przypomnieć, który odcinek widziałem jako pierwszy... prawdopodobnie był to odcinek, w którym Finn i Jake byli w jakichś lochach, gdzie Jake stworzył sobie z jednej dłoni klucz, a z drugiej kłódkę (pamiętacie może jaki to był odcinek? jakoś wyleciał mi tytuł). Potem, chyba, obejrzałem The Enchiridion, ale to takie tam gdybanie. Tak czy inaczej wtedy się zaczęło - wypytałem brata co to za serial, on powiedział, że ogląda już od kilku odcinków i bardzo mu się podoba. Mi też się spodobał i kazałem się wołać na każdy nowy odcinek. Przez kilka miesięcy każdy był dla mnie nowym, więc oglądałem wszystkie, potem, jak wspomniałem, zaczęły się powtórki i mój telewizyjno-Adventure Time'owy kryzys. Dopiero teraz przemogłem się do oglądania po angielsku i nie żałuję.

Ciągle rozbija mi się w głowie teoria o tym, że poszedłem oglądać serial po tym jak ujrzałem setki gifów w internecie, ale prędzej to było na odwrót - obejrzałem kilka odcinków, a potem sobie uświadomiłem, że te gify pochodzą z AT.
Powinienem poćwiczyć pamięć.

d: Dzięki. Proste nazwy najtrudniej zapamiętać ;)

Ostatnio edytowany przez Crawler (2013-08-20 16:01:47)


Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.

Offline

 

#10 2013-08-20 15:51:11

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Crawler napisał:

Jak to zwykle bywa, mój brat nastawił CN i oglądał odcinek Adventure Time. Próbuję sobie usilnie przypomnieć, który odcinek widziałem jako pierwszy... prawdopodobnie był to odcinek, w którym Finn i Jake byli w jakichś lochach, gdzie Jake stworzył sobie z jednej dłoni klucz, a z drugiej kłódkę (pamiętacie może jaki to był odcinek? jakoś wyleciał mi tytuł).

W Polsce odcinek się nazywał po prostu  "Lochy".


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#11 2013-08-20 16:24:26

 Ursusus

Użytkownik

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2013-04-27
Posty: 177
Punktów :   11 

Re: Jak długo oglądacie?

Początek mojej przygody z AT opisałem już pokrótce w temacie "Jaki jest Twój ulubiony odcinek?".

Ursusus napisał:

"Dad's Dungeon" - Pierwszy mój kontakt z AT (podczas skakania po kanałach w TV). Po scenie z rozrywaniem na strzępy wiedźmy, która zamieniła się w wielkie jabłko, wiedziałem, że ten serial musi być zajebisty. Zastanawiało mnie tylko jak oni takie coś mogą pokazywać szczylom.

"I remember you" - Pierwszy odcinek AT, który obejrzałem w całości. Jako starego geeka, od razu zainteresował mnie wątek Mushroom War. No i piosenka zajebista.

Dodać mogę jeszcze, że zacząłem oglądać w październiku/listopadzie ubiegłego roku, zaraz po zakończeniu 5. sezonu. A "I remember you" obejrzałem, bo któryś z subskrybowanych przeze mnie kanałów na You Tube dodał go do ulubionych i od tak zajrzałem.
Nie żałuję.

Offline

 

#12 2013-08-20 22:06:40

 Katasza

Moderator

Call me!
Skąd: Las
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 240
Punktów :   
WWW

Re: Jak długo oglądacie?

AT w pewnym sensie było moim kołem ratunkowym w bardzo ciężkim okresie mojego życia. Pamiętam jak na przełomie 2010/2011 na polskim CN zapowiadali, że w styczniu rozpoczną emisję. Planowałam poszukać w sieci oryginalnych odcinków (bardzo spodobała mi się kreska postaci), ale ciężko było mi się do czegokolwiek zmusić, a niedługo po tym trafiłam do szpitala. Wróciłam z niego totalnie wymęczona pod każdym względem. Wtedy też dla odcięcia się od tego wszystkiego włączyłam CN i trafiłam na odcinek "Memories of Boom Boom Mountain". Zareagowałam dokładnie tak:

http://24.media.tumblr.com/1d1c223a7d452dec9350ce5b6c37675b/tumblr_mlnsovyvhF1snp8blo1_500.gif

Na początku myślałam, że spodobało mi się tak bardzo ze względu na "stan nafaszerowania lekami", ale nie, to było czysto, epickie zauroczenie. Potrzebowałam takiego przemyślanego absurdu, który zaoferowało mi AT. Tak mnie to wszystko pochłonęło, że zerwałam się z marazmu i pozycji pół-leżącej i natychmiast zabrałam się za oglądanie odcinków w sieci. Nadrobiłam okres tak to mniej więcej połowy drugiego sezonu i potem byłam już na bieżąco - coraz bardziej przygniata geniuszem tej kreskówki. Stan ten trwa do dziś ^^


"I think I've reached that point, where giving up and going on,
are both the same dead end to me, are both the same old song"

Offline

 

#13 2013-08-22 14:16:00

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Kataszo, z którego odcinka pochodzi ten przepiękny gif? *o* jakoś go nie poznaję


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#14 2013-08-22 14:22:27

 FinnTheHuman

Użytkownik

Skąd: wahadłowiec Ishimura
Zarejestrowany: 2013-04-20
Posty: 288
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Po polsku odcinek nazywa się "Spacer w zaświatach", czy jakoś tak. To odcinek, w którym Finn był niewidzialny dla wszystkich prócz Lodowego króla.

Ostatnio edytowany przez FinnTheHuman (2013-08-22 14:22:48)


"Jaaames Baxter!"- James Baxter

Offline

 

#15 2013-08-22 17:43:05

GdenerationX

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 25
Punktów :   

Re: Jak długo oglądacie?

Ja zacząłem oglądać Adventure Time od kiedy wszedł do polskiej telewizji. Był to odcinek ,,Panika na śpiącym przyjęciu" Jako że nie mam wysokich wymagań od razu mi się spodobał. Potem miałem dość ciągłych powtórek więc oglądałem kiedy nic ciekawego nie było w TV.

Po kilku miesiącach wszedłem na Filmweb i dowiedziałem się że to świat post apokaliptyczny. Wróciłem do normalnego oglądania plus oglądałem na internecie. Kiedy wszystko obejrzałem cierpiałem katusze ponieważ nie mogłem obejrzeć 5 sezonu. Niedawno znalazłem MrBiune'a i teraz czekam na nowe odcinki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.meskiwzrokwdamskikrok.pun.pl www.navigator.pun.pl www.bucktick.pun.pl www.pggdamibm.pun.pl www.mse.pun.pl