#1 2013-08-18 19:48:09

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Sekret wieku PB

Jak zawsze szukałem teorii na necie: http://landofooo.com/community/topic/42 … mmortality

In the episode Mortal Recoil where Princess Bubblegum is 13, this is the direct result of her "losing candy mass"

Later when she regains her age it is because candy people donate some of their mass to her. *and a "whopping love hug" that I have no explanation for YET*

So................... to abridge my theory!

More candy mass = more age. Less candy mass = less age.

SHE IS 1000 YEARS OLD. REDUCING HER CANDY MASS KEEPS HER YOUNG. TO STAY YOUNG SHE REDUCES HER OWN MASS & USES IT TO CREATE CANDY PEOPLE!

Uwaga jestem słabym tłumaczem, więc chodzi o to, że jak PB traci swoje ciało to staje się młodsza, a sama ona ciągle rośnie. Żeby zachować nieśmiertelność redukuje ilość swojej cukierkowej masy i robi z niej cukierkowych ludzi. Ja dopowiem co od siebie, cukierkowa masa w "Simon and Marcy"  to bezpośredni przodek PB.Notatka według, której Lemongraby robili dzieci, PB używała jej skracając swoje ciało i robiąc z niego ludzi i całe królestwo(może nie ona, ale jej przodek).Teoria według mnie jest niezaprzeczalnie możliwa.

Offline

 

#2 2013-08-19 00:58:36

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Sekret wieku PB

To że biologiczny wiek PB zależy od candymasy to jest pewne.

Ale nie sądzę żeby całe królestwo i wszyscy Candy People mogli być zbudowani jedynie z tego co jej przybyło, ponieważ... tylko dzieci rosną. A ilekolwiek PB nie ma lat, dzieckiem z pewnością nie jest już od dawna.

Oraz... Plazmusie, jesteś na Land of Ooo? :O


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#3 2013-08-19 01:12:47

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

Kannotekina napisał:

To że biologiczny wiek PB zależy od candymasy to jest pewne.

Ale nie sądzę żeby całe królestwo i wszyscy Candy People mogli być zbudowani jedynie z tego co jej przybyło, ponieważ... tylko dzieci rosną. A ilekolwiek PB nie ma lat, dzieckiem z pewnością nie jest już od dawna.

Oraz... Plazmusie, jesteś na Land of Ooo? :O

Właśnie teoria zakłada, że komórki PB rosną w nieskończoność, a ona to ukrywa i skraca je co jakiś czas przez co jest nieśmiertelna(przynajmniej ze strony śmierci naturalnej).Ze swojej masy przy użyciu przepisu tworzy nowe życie, przynajmniej do czasu, aż cukierkowi poddani sami się nie rozmnożą.Później może wykorzystać swoje ciało do eksperymentów lub rozbudowy Królestwa. Nie mam konta na tamtym forum, ale czasami wchodzę szukając ciekawych dyskusji ;)

Edit: Właśnie wymyśliłem: Czasami widzimy gdy jak każda dziewczyna, PB zmienia fryzurę, skraca włosy.No właśnie skraca włosy! Może ścinając włosy, wycina nadmiar masy cukierkowej w jej ciele! Takim sposobem, może udać się nawet do fryzjera nie bojąc się, że ktoś odkryje jej sekret.Teraz pozostaje się dowiedzieć czy cukierkowi ludzie wiedzą czy nie, a jak nie wiedzą to jak pomimo upływu czasu udaje się jej utrzymać ich w stanie nieświadomości.Może ich hipnotyzuje? Albo pierze mózgi, lub zabija i tworzy nowych poddanych? Bo nawet jakby cukierkowi ludzie mieli dzieci, to jakoś by im powiedzieli ile PB ma lat...

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-08-19 06:09:29)

Offline

 

#4 2013-08-19 09:01:31

 CurrantCat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-09
Posty: 215
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

Plazmus napisał:

Może ich hipnotyzuje? Albo pierze mózgi, lub zabija i tworzy nowych poddanych?

Po tych słowach PB zaczyna mnie przerażać, aczkolwiek to jest bardzo możliwe. Ale od razu zabijać? .__.


Haters gonna hate; send 'em to the Moon
We can't touch music, but music can touch us
- Mordecai

Offline

 

#5 2013-08-19 09:04:39

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

CurrantCat napisał:

Plazmus napisał:

Może ich hipnotyzuje? Albo pierze mózgi, lub zabija i tworzy nowych poddanych?

Po tych słowach PB zaczyna mnie przerażać, aczkolwiek to jest bardzo możliwe. Ale od razu zabijać? .__.

W takim razie co powiesz na przetopienie w piecu i wyrobienie z candymassy nowych ludzi :) Pamiętaj PB jest gorsza niż nam się wydaje...

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-08-19 09:05:49)

Offline

 

#6 2013-08-19 09:07:04

 CurrantCat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-09
Posty: 215
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

Coś mnie ominęło, albo już nie pamiętam odcinka. ;__;
No nic, w każdym razie twoje na wierzchu.


Haters gonna hate; send 'em to the Moon
We can't touch music, but music can touch us
- Mordecai

Offline

 

#7 2013-08-19 09:08:28

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

CurrantCat napisał:

Coś mnie ominęło, albo już nie pamiętam odcinka. ;__;
No nic, w każdym razie twoje na wierzchu.

To była tylko teoria (chociaż od oglądania GF wiem, że nikomu nie można ufać), także możesz się jeszcze posprzeczać xD
PS: Jakby to powiedział Jake "Mogę znaleźć 10 powodów dlaczego ona jest zła" (trochę zmodyfikowałem)

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-08-19 09:10:54)

Offline

 

#8 2013-08-19 14:29:43

 Kannotekina

Administrator

Call me!
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 476
Punktów :   11 

Re: Sekret wieku PB

Plazmus napisał:

Właśnie teoria zakłada, że komórki PB rosną w nieskończoność, a ona to ukrywa i skraca je co jakiś czas przez co jest nieśmiertelna

Jeżeli tak to nie widzę absolutnie sensu tej teorii :I
http://puu.sh/45xsc.gif
Nope.

"Santa Christ, Santa Christ we all love Santa Christ!"
Dlaczego wstawiłeś to w sygnaturę? Teraz nie mogę po ludzku czytać forum żeby tego nie nucić :0


"Banana Guard yourself!"

Offline

 

#9 2013-08-19 19:03:00

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

Dlaczego, tak łatwo wykluczasz możliwość nieśmiertelności cukierka pierwotnego? Zauważ, że było dużo naprawdę dziwniejszych praw fizyki w tym serialu.
Komórki PB rosną cały czas, ale jak dojdą do jakiegoś momentu, to PB umiera.Żeby temu zapobiec, ogranicza ilość swojego ciała. Naprawdę to jest sensowne ;)

Offline

 

#10 2013-08-20 22:10:04

paczacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 105
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

Plazmus napisał:

Może ścinając włosy, wycina nadmiar masy cukierkowej w jej ciele! Takim sposobem, może udać się nawet do fryzjera nie bojąc się, że ktoś odkryje jej sekret

Z tego co pamiętam PB nie ścina włosów, tylko korzysta z rośliny która zmienia jej fryzurę... Ale ścinać je na pewno może, jeśli chce, co wiemy z "to cut a woman's hair"...


That sounds bombastic, honey!

Offline

 

#11 2013-08-21 00:37:39

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Sekret wieku PB

Cóż, nie jestem może ekspertem, ale widzę dwie zależności które kompletnie eliminują twoją teorię, Plazmusie, jako prawdopodobną. Otóż:

PB nie może być różową ciapcią z Simon and Marcy która wyewoluowała w człowiekopodobną formę i od początku tworzyła cukierzan z tego co jej przyrosło, gdyż jest to udowodnione że ma przodków, czyli kogoś starszego od niej samej.

A poza tym, gdyby PB rzeczywiście tworzyła cukierzan (jak i całe Candy Kingdom) z samej siebie, wszystko byłoby zrobione z samej gumy balonowej, a nie różnych rodzajów cukierków.

Wiem, że można się tłumaczyć pisząc "no ale PB jest naukowcem i mogła z gumy balonowej zrobić rożka lodowego i bezy", ale idąc tym tokiem rozumowania można również twierdzić że tak naprawdę to Simon stworzył całe Candy Kingdom ponieważ [tu wstaw jakikolwiek argument który nie musi nawet posiadać sensu bo nikt nie będzie go mógł w 100% obalić gdyż posiadamy zbyt mało informacji o uniwersum Adventure Time oraz wszyscy wiemy że prawa fizyki praktycznie tam nie istnieją więc wszystko może się zdarzyć].

Tak więc również nie zgadzam się z tą teorią :P

Ostatnio edytowany przez Pacuszek (2013-08-21 00:44:09)


Yay Beemo!

Offline

 

#12 2013-08-21 20:40:16

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

Pacuszek napisał:

PB nie może być różową ciapcią z Simon and Marcy która wyewoluowała w człowiekopodobną formę i od początku tworzyła cukierzan z tego co jej przyrosło, gdyż jest to udowodnione że ma przodków, czyli kogoś starszego od niej samej.

Napisałem, że to bezpośredni przodek; czyli PB nie jest cukierkową masą z tamtego odcinka, tylko, że ma przodków, ale zaś nie całe wielkie drzewo genealogiczne, tylko kilka pokoleń (nawet mniej niż 4).

Pacuszek napisał:

A poza tym, gdyby PB rzeczywiście tworzyła cukierzan (jak i całe Candy Kingdom) z samej siebie, wszystko byłoby zrobione z samej gumy balonowej, a nie różnych rodzajów cukierków.

Wiem, że można się tłumaczyć pisząc "no ale PB jest naukowcem i mogła z gumy balonowej zrobić rożka lodowego i bezy"

Dokładnie jak napisałeś xD A tak na serio, to cukierki pochodne od gumy, mogła stworzyć z siebie, a np. lody czekoladowe, mogła zrobić tradycyjnie jak ludzie czyli z mleka i czegośtam(nie znam przepisu), a później ożywić.Są zresztą różne możliwości ożywienia jak "magia mamusi" z "Little Dude", lub ten przepis, co Lemongraby uwędzili od PB.

Offline

 

#13 2013-08-21 22:24:22

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Sekret wieku PB

Nie jestem pewien, czy przeczytałeś ze zrozumieniem i do końca cały mój ostatni akapit :P

Plazmus napisał:

lody czekoladowe, mogła zrobić tradycyjnie jak ludzie czyli z mleka i czegośtam.

No to albo jedno albo drugie. Poza tym, mogę się mylić, ale nie jestem pewien czy widziałem jakichkolwiek cukierzan który byliby zrobieni z gumy balonowej zupełnie tak jak PB. Królestwo też raczej nie jest zbudowane w większej części z gumy balonowej. A przecież gdzieś tę gumę balonową musiała składować, skoro regularnie jej się pozbywała. Oraz, nie wiem czy zauważyłeś, ale teoria z tym jakoby PB ścinała włosy i wykorzystywała je jako masę na nowych candypeople również została obalona, bowiem PB korzysta z roślinki do zmiany fryzury.

Plazmus napisał:

Są zresztą różne możliwości ożywienia jak "magia mamusi" z "Little Dude", lub ten przepis, co Lemongraby uwędzili od PB.

http://replygif.net/i/101.gif



No tak, bo przecież wszyscy wiemy że PB uwielbia magię i z chęcią by ją wykorzystała aby stworzyć swoich własnych ludzi :P

Zaś przepis który Lemony wzięły od PB jest, moim zdaniem, jedynym znanym przez nią sposobem na tworzenie Candypeople. Chyba że ci nauczyli się rozmnażania bez pomocy PB.

W skrócie, nie widzę logicznego sensu czemu ta teoria miałaby być prawdziwa. Nie może się podeprzeć o żadne fundamenty osadzone w kreskówce. Jedyne co ją trzyma przy życiu, to gdybanie, a wiadomo przecież, że łatwo jest gdybać sobie nieprawdopodobne teorie jeżeli chodzi o Adventure Time.


Yay Beemo!

Offline

 

#14 2013-08-21 22:39:29

 Plazmus

Użytkownik

49282669
Zarejestrowany: 2013-06-22
Posty: 841
Punktów :   

Re: Sekret wieku PB

Epic Quote Battle!

Pacuszek napisał:

Nie jestem pewien, czy przeczytałeś ze zrozumieniem i do końca cały mój ostatni akapit :P

Ja przeczytałem, ale nie wiem jak ty:

Pacuszek napisał:

jakichkolwiek cukierzan który byliby zrobieni z gumy balonowej zupełnie tak jak PB

Plazmus napisał:

cukierki pochodne od gumy

Cukierki, które można byłoby z odrobiną nauki przetworzyć ;)

Pacuszek napisał:

Oraz, nie wiem czy zauważyłeś, ale teoria z tym jakoby PB ścinała włosy i wykorzystywała je jako masę na nowych candypeople również została obalona, bowiem PB korzysta z roślinki do zmiany fryzury.

Zauważyłem, ale jest jeszcze wiele rozwiązań ;)

Pacuszek napisał:

No tak, bo przecież wszyscy wiemy że PB uwielbia magię i z chęcią by ją wykorzystała aby stworzyć swoich własnych ludzi :P

Zaś przepis który Lemony wzięły od PB jest, moim zdaniem, jedynym znanym przez nią sposobem na tworzenie Candypeople. Chyba że ci nauczyli się rozmnażania bez pomocy PB.

Przepraszam, zapomniałem o tym, że PB nie lubi magii. Zawsze jest przepis, tak jak napisałeś ;)

Ostatnio edytowany przez Plazmus (2013-08-21 23:26:31)

Offline

 

#15 2013-08-21 23:58:06

 Pacuszek

Użytkownik

Call me!
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 440
Punktów :   14 

Re: Sekret wieku PB

No tak, ale przepis jest bardziej przychylny mojej stronie niż twojej, więc nie wiem po co w ogóle wyciągasz go jako argument. Udowadnia on, że PB potrafi tworzyć cukierzan z czegokolwiek, nie potrzebuje do tego swojej własnej masy. Nijak za to nie potwierdza twojej teorii. Nigdzie bowiem w serialu nie jest zawarte, że PB korzysta z tego wyłącznie do tworzenia nie-gumowatych podwładnych, a gumowatych z samej siebie.

Oraz jestem ciekaw jakie inne cukierki niż guma balonowa można zrobić z gumy balonowej za pomocą nauki ._. Ale to jest właśnie to o czym mówiłem - równie dobrze mogę powiedzieć że z czekoladowego deseru lodowego na 100% za pomocą nauki można stworzyć panierowanego schaboszczaka z ziemniakami. I nie możesz temu zaprzeczyć, bo użyłem zwrotu "nauki" a PB przecież zna naukę, oraz w uniwersum Adventure Time wszystko jest możliwe. Tylko jeżeli rzeczywiście wszystko jest możliwe, to po co w ogóle gadać o jakichkolwiek teoriach?


Yay Beemo!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dominiumcienia.pun.pl www.pggdamibm.pun.pl www.bucktick.pun.pl www.meskiwzrokwdamskikrok.pun.pl www.navigator.pun.pl